GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Konvertiranje koordinata ?

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> www.gps-srbija.com
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
cropape
GPS pocetnik

Pridružio: 31 Okt 2016

PorukaPoslao: Pet Dec 14, 2018 8:17 am    Naslov: Konvertiranje koordinata ? Odgovoriti sa citatom

Dobio sam ove podatke (koordinate) za jednu parcelu: EN: 416892 492807 i otvorio sam [url]ovu stranicu[/url] ali nikako da dobijem podatke u formatu za moj GPS uređaj (u stilu 43.xxxxxxxx 16.xxxxxx). Probavao sam u sva polja upisivati ali bez uspjeha
Zna li ko kako to izvesti
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarKaba
11 satelita

Pridružio: 23 Maj 2010
Lokacija: Južna periferija BGD - 320km od centra - opština Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Dec 17, 2018 2:33 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kada u Gugl maps otvoriš svoju parcelu i kada samo jednom klikneš na mesto koje te interesuje dobiješ koordinate kao na slici ....

iskopiraš te koordinate koje vidiš na slici pa odeš na http://www.earthpoint.us/Convert.aspx i konvertuješ u ono što ti treba.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
pbenka
bez GPS fix-a

Pridružio: 12 Mar 2010

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2018 11:41 am    Naslov: Re: Konvertiranje koordinata ? Odgovoriti sa citatom

cropape ::
Dobio sam ove podatke (koordinate) za jednu parcelu: EN: 416892 492807 i otvorio sam [url]ovu stranicu[/url] ali nikako da dobijem podatke u formatu za moj GPS uređaj (u stilu 43.xxxxxxxx 16.xxxxxx). Probavao sam u sva polja upisivati ali bez uspjeha
Zna li ko kako to izvesti

Kod mene se ne otvara link na stranicu koju si hteo da linkuješ, ali one brojke definitivno nisu geografska širina i geografska dužina. Verovatno se radi o nekim koordinatama u projekciji. Ukoliko korektno linkuješ tu stranicu, možda mogu da pročitam o kom koordinatnom sistemu se radi i pomognem.

Pozdrav.
Nazad na vrh
cropape
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Uto Dec 18, 2018 3:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Niste me razumjeli, evo detaljnije objašnjenje
Na jednom otoku imam parcelu zemlje i trebao bi je pronači na terenu pomoču GPS na mobitelu
I tu parcelu sam pronašao na stranici katastar i kad dođem mišem na nju dole mi prikaže ove podatke EN: 416892 492807
Takvu vrst podataka ne podržava moj GPS na mobitelu, nego samo podatke u stilu 43.xxxxxx i 16.xxxxx
Znači ja treba da konvertiram te EN: 416892 492807 u format 43.xxxxx 16.xxxxx
Ima li stranica gdje to mogu uraditi
Nazad na vrh
pbenka
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Sre Dec 19, 2018 8:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Znači katastar u Hrvatskoj, to sam hteo da znam. Na njihovom sajtu piše da su koordinate u sistemu HTRS96, za GPS vam treba WGS84. U onoj N koordinati vam nedostaje jedna cifra, to mora biti sedmocifreni broj da ta tačka pada u Hrvatsku, ovako pada negde u Afriku, na 4 stepena g. širine.
Ja sam probao sa ovim konvertorom (epsg.io/transform#s_srs=3765&t_srs=4326&x=416892.0000000&y=492807.0000000)

Tu bi trebalo da se otvori podešeno za koordinatne sisteme i ukucane vrednosti pa samo ubacite korigovanu N koordinatu.
Nazad na vrh
pbenka
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Sre Dec 19, 2018 8:47 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

S obzirom da nemam dovoljno poslatih postova, ne mogu lepo link da pošaljem, onda ide ispred onog u zagradi https pa : pa dvaput / (nadam se da sam zavarao)
Nazad na vrh
cropape
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Čet Dec 20, 2018 3:41 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Je to je to
Hvala
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> www.gps-srbija.com Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu