GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Pitanje oko Igo SW

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS Software
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Sunjalo
GPS pocetnik

Pridružio: 28 Maj 2015

PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2015 6:35 pm    Naslov: Pitanje oko Igo SW Odgovoriti sa citatom

Koristim Blueberry navigaciju 2GO547 skinuo sam mape NQ-HERE-2014.Q3 i koristim IGO PRIMO (9.6.13.267029 ... ujedno ako imate neku bolju verziju da mi preporucite ) zanima me od ovih mapa u kojima imam

FBL / FDA / FPA / FSP i poseban folder FNR .. jel postoji mogucnost nesto od toga obrisati da bi se smanjila velicina kompletne instalacije a da ne steti normalnom koristenju ... hvala unapred na pomoci
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vinci
5 satelita

Pridružio: 18 Okt 2013

PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2015 8:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Blueberry 2GO547
Procesor: 468 MHz
Displej: 5 inc.
Rezolucije: 480x272
Interna memorija: 4 GB
Solidan GPS, kao i ovaj Primo sto imate, on je 2.4 verzija…Po meni, ne menjajte nista dok to sve funkcionise besprekorno, azurirajte mape, i to je to……
Od ovih fajlova sto ste naveli, ja naprimer koristim samo:
FBL (fajl mape), i FDA (upozorenja za vozace)…
Dakle, samo ovo mi je ubaceno i sve je besprekorno, sto se tice rada GPS-a…Jes da imam ubacen i skin, jer koristim verziju Prima 1.2, potrebna mu je ova podrska, tako da imam i kucne brojeve u ulicama , znakove upozorenja, i mnogo toga jos….Sve u svemu, zadovoljan maksimalno…
Ove ostale fajlove ne ubacujem, jer i kad ih stavim, budu mi neaktivni (crveni su u prikazu sadrzaja ), pa znacili sta znacili, a trebalo bi da bude ovako nekako…..
FPA (adresiranje)
FSP (profil brzine datog puta)
Evo toliko, ako je bilo sta od pomoci……
Nazad na vrh
Sunjalo
GPS pocetnik

Pridružio: 28 Maj 2015

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2015 11:39 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Naravno da jeste, hvala puno na odgovoru, samo jos jedno pitanje oko ovog foldera HNR i sadrzajem unutra EASTERN_EUROPE , WESTERN_EUROPE ... jel potreban ili ne ?
Nazad na vrh
vinci
5 satelita

Pridružio: 18 Okt 2013

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2015 3:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa ovi HNR su kao vec neke izracunate rute, odnosno tacnije izracunate, a odnose se kao za Istocni, odnosno zapadni deo EU, zavisi koji imate jos fajl tu…..Ja ih inace ne ubacujem, a iako se i ide nekad dole prema jugu, dok unesem mesto u koje idem, to GPS lako postavi tu rutu i bez njih, ja je tad na opciji izbegavanju deonica, ako imam potreba za to, podesim kuda meni odgovara da me vodi GPS, i to je to…..Sad verovatno one koriste, mozda se to brze ukalkula ruta, ili sta li vec, ali meni je sasvim dobro i ovako bez njih……….Ovo je neko moje razmisljanje, a to mi sve dobro funkcionise sto i jeste najbitnije….
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS Software Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu