GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

KOme verovati iGO8 ili GPSScan

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za napredne GPS korisnike
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
MarKaba
11 satelita

Pridružio: 23 Maj 2010
Lokacija: Južna periferija BGD - 320km od centra - opština Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 12:52 pm    Naslov: KOme verovati iGO8 ili GPSScan Odgovoriti sa citatom

Zdravo, igram se sa navigacijom , experimentišem, pišem brišem i tako to. Dokon pop i goveda krsti, zar ne.

Mnogi imaju problema sa pravilnim određivanjem Port i BaudRate na svojim uređajima. U većini slučajeva problem rešava autodetekcija koja postoji samo u iGO8. Na mom xDrive iGO8 je odredio 7/57600 (Port/Baud). Na stranim forumima preporučuju neko programče koje se zove GPSScan.exe. I normalno ja znatiželjan skinem to programče i preko CeExplorera ga pokrenem i ono meni izbaci ...
Citat:
Port=7
Baudrate=4800
Protocol=NMEA

?!?!?!?

I kome sada verovati?
A šta raditi ako i iGO8 i ovaj GPSScan izbace poruku GPS NOT FOUND Jer to je slučaj sa jednim 2GO447.

Ajde da čujem savete i predloge.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
rikee
12 satelita

Pridružio: 26 Maj 2009

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 1:26 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ili je GPS modul riknuo, ili ga neki durgi program blokira... proveri i sa port spliterom pa onda pokreni GPSScan
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarKaba
11 satelita

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 2:18 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

port splitter još nisam probao a niti ga imam ali naći ću ga

ali ... šta ćemo sa GPSScan-om? Kome verovati?
Navigacija je do sada radila kako je iGO8 odredio, a šta da sam neki početnik koji je krenuo sa GPSScanom i on mu odredi sasvim druge parametre, šta onda?
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
vinci
5 satelita

Pridružio: 18 Okt 2013

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 5:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

GPSScan ili ovaj Port Spliter, mogu da odrede sta im je volja, bas ih briga, nece oni rutirati i patiti se sa tom zavrzlamom, a iGO8 ce se bogami preznojavati, i vrtiti to sve u krug.......Ipak bi ja tipovao na njegova resenja, nije lud da sam sebi ne izabere najbolju varijantu........Pozzzzzzz
Nazad na vrh
rikee
12 satelita

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 9:20 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ja sam imao neki uredjaj koji nije uvek prikazivao isto... ako vam dopadnu saka mio uredjaji ili neki drugi koji imaju mireo, ili cak igo ili primo kao becker npr... vi tamo imate zapisano gde se port nalazi, a zatim proverite i sta je igo prikazao... svasta kinezi znaju da naprave Very Happy
Nazad na vrh
MarKaba
11 satelita

PorukaPoslao: Sub Jun 07, 2014 10:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

a kako se i šta radi sa ovim Port Splitterom?
Ima li negde neko uputstvo?
rikee
12 satelita

PorukaPoslao: Ned Jun 08, 2014 12:08 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ako si probao garmina na wince, a znam da jesi onda moras da znas Very Happy
pokrenes exe i on treba da ti prikaze da li ima neki modu dostupan za rad... onda ga izaberes u podesavanjimai pokrenes i zaustavis i stavis da se automatski pokrece... onda ti i za navi treba skripta za pokretanje

to je fora na na navigonima i ostalim brand navigacijama... blueberry je daleko od toga...
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Čet Jun 12, 2014 6:57 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Koliko ja vidim oba programa su ti detektovala Port 7.
Detekcija Baud Rate nije toliko ni bitna na nekim uređajima (na nekim jeste). Jedan program skenira unapred, a drugi unazad i stane na prvi detektovani.
4800 ili 57600 svejedno, trebalo bi da radi na oba ili neku između. Probajte i proverite, možda i nisam u pravu.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
MarKaba
11 satelita

PorukaPoslao: Čet Jun 12, 2014 10:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gasasoft ::

4800 ili 57600 svejedno, trebalo bi da radi na oba ili neku između. Probajte i proverite, možda i nisam u pravu.

Dokon pop ...

Probao sam i u SAVE i u SYS sam postavio Baud na 4800, ovako s prozora ufatio je satelite i pokazao mi visinu (549M) i lokaciju
Probaću sutra u kolima da vidim ima li razlike u metrima od prizemlja do 5-og sprata.

E sada da li će brzo da navodi ... videćemo.
Danijel
Moderator

Pridružio: 22 Feb 2007

PorukaPoslao: Sre Jun 25, 2014 12:50 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Na SIRF III mora tacno da se definise brzina. Na Centrality Atlas III i IV(sadasnji Sirf Atlas) uglavnom radi i sa 57600 i 37400 OK. Na MTK prakticno sve radi identicno od 9600 do 57600.
Dakle zavisi od prijemnika i samog uredjaja
picmilinder
3 satelita

Pridružio: 15 Sep 2010

PorukaPoslao: Ned Jul 27, 2014 9:49 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

rikee ::
ako si probao garmina na wince, a znam da jesi onda moras da znas Very Happy
pokrenes exe i on treba da ti prikaze da li ima neki modu dostupan za rad... onda ga izaberes u podesavanjimai pokrenes i zaustavis i stavis da se automatski pokrece... onda ti i za navi treba skripta za pokretanje

to je fora na na navigonima i ostalim brand navigacijama... blueberry je daleko od toga...

Port Splietr, radi na svim winCe platformama. Sluzi da bi od GPS porta tvog uredjaja napravio vise GPS portova. Znaci od jednog originalnog PORTA pravi vise kopija.

To je potrebno da bi se na istom uredjaju mogle koristiti vise aplikacija koje pristupaju GPS portu.

Ako jedna aplikacija zuzme GPS port, onda druga ne moze da ga koristi. Zato, GPS spliter pravi vise portova i vise aplikacija mogu da koriste isti GPS port.

Drugo, ako je tvoj GPS port Pod, recimo, 7 a tvoja aplikacija koristi izricito port 2, onda preko GPS splitera mozes od porta 7 da napravis i port 2 tako da tvoja aplikacija misli da je GPS na portu 2 a zapravo je na portu 7.

Pozdrav!
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za napredne GPS korisnike Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu