GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

iGO Navteq 2013 Q2 (fbl, fda, fpa, fsp, hnr, poi)

Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> iGo i MioMap mape
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
elzner
9 satelita

Pridružio: 27 Apr 2010

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 12:00 pm    Naslov: iGO Navteq 2013 Q2 (fbl, fda, fpa, fsp, hnr, poi) Odgovoriti sa citatom

Izašle su nove Navteqove mape koje nose oznaku 2013.Q2

Serbia_NQ_2013.Q2_130718.fbl 7.251 KB
Serbia_NQ_2013.Q2_130718_(DA).fda 38 KB
Serbia_NQ_2013.Q2_130717.poi 1.819 KB

Prethodna Navteqova mapa Srbije je bila velika 6.962 KB a Contarstova mapa (2012.07) 6.999 KB.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
stena85
8 satelita

Pridružio: 03 Mar 2010

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 12:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hmm majku mu sad vise nisam pametan da li da menjam Kontrastovu za NQ-u tj.kako stvari stoje ako nije sad do kraja godine ce verovatno NQ-u biti bolji od ovih?!
Nazad na vrh
ppecaxxx
10 satelita

Pridružio: 05 Jun 2009

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 1:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I ja mislim... Ali videcemo sledecu TopMap kartu...
Nazad na vrh
stena85
8 satelita

Pridružio: 03 Mar 2010

PorukaPoslao: Čet Okt 03, 2013 6:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kojoj se pretpostavljam ne zna jos vreme izlaska,jel tako? Wink

p.s.I jel je neko probao kakva je,smemo li polako prelaziti na nju ili i dalje kod nas vazi Contrast? Wink
Nazad na vrh
elzner
9 satelita

PorukaPoslao: Sub Okt 05, 2013 12:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Što se tiče termina izlaska nove Contrastove mape tu teško da neko može da ti da odgovor.

Već sam pisao o tome ali evo da ponovim...

Kada je prvi put preskočena mapa Srbije 2012.10 kontaktirao sam Contrast i pitao zašto nema mape i za čudo dobio odgovor. Oni svakodnevno rade na poboljšanju njihove mape što se može videti i na sajtu planplusa ali je problem nastao u tome što je Mađarska kompanija odlučila da jednom godišnje izbacuje mapu Srbije (pretpostavljam da su hteli da smanje troškove jer verovatno plaćaju contrastu svaki put kada izbace mapu a čisto sumnjam da su nešto kod nas zaradili, jednostavno loše smo tržište). Kada su izašle mape 2013.07 ja sam se ponadao da će biti i naše mape ali kao što znate nije je bilo. Kada će se TopMap odlučiti da osveži mapu to je teško predvideti.

Zbog svega ovoga ja sam se okrenuo testiranju Navteqove mape Srbije i svakodnevno im šaljem ispravke koje uočim jer ne vidim drugi način da se mape srede.

Ovo su neka od mojih zapažanja o novoj Navteqovoj mapi:

Prvi put u Valjevu neke ulice (znači ne sve) imaju kućne brojeve (koji su poprilično tačni).

Juče sam išao u Fashion park u Inđiji (koji inače ne postoji kao POI ni kod jednog prozvođača) i samo rutiranje Navteqova mapa bolje radi od Contrastove. Konkrento ne ulazi u centar Koceljeve i vodi do Inđije najkraćim putem (gledano od Valjeva i Šapca) za razliku od Contrasta koji te šalje na Irig (R130) pa se vraćaš ka Inđiji.

Ograničenja brzine i dalje postoje samo na magistralnim putevima i dosta su tačniji nego pre (naravno da pratim siganlizaciju pored puta a ne na gps-u ali čisto da znate).

I driver alerts su lepo odrađeni dosta tačniji nego pre sa prikazom dosta toga pa i gde se na magistralnom putu krećeš deonicom sa više traka a gde i one prestaju. Opet kažem ne znam ko bi se pametan oslanjao na ograničenje brzine i saobraćajne znage sa uređaja ali ima ko to želi.

Naravno da veličina fajla ne znači da je bolja ako je veća ali pretpostavljam da kada se fajl povećava da je posledica toga što se ubacuju novi podaci a ne što proizvođač poboljšava sam kvalitet rasterskih fotografija. Gledano veličinu Navteqova mapa je dosta veća (u prvoj poruci sam zaboravio da je kod Navteqa za razliku od Contrasta Kosovo odvojeno (čija je veličina negde oko 1MB).

Pretpostavljam da je Contarstova mapa još bolja po većim mestima kao što su Beogar ili Novi Sad e sad videćomo. U svakom slučaju Vam preporučujem da probate novu Navteqovu mapu i iznesete svoje utiske. O tome da treba da se prijavljuju greške ne bih ni trošio vreme.
Nazad na vrh
zokiNBGD
3 satelita

Pridružio: 02 Maj 2008

PorukaPoslao: Sub Okt 05, 2013 2:53 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nema mape Nemačke, kao ni prošli put, iako su dati novi POI za Nemačku... poslednja mapa je 2012Q4... ili to meni nešto "fali"? Smile

I meni se čini, bar ovo što sam gledao kako sada radi u bgd, da su ograničenja brzine dobro urađena... Meni je to značajno, ovde po gradu ne, ali na deonicama puteva kojima retko ili prvi put prolazim kada putujem, posebno van Srbije, ume to da bude prilično korisno (pod uslovom da je tačno). Zato je kod mene u podešavanjima navigacije, pored animacije kod promene ograničenja brzine, stalno uključen i pokazivač ograničenja.
balan
5 satelita

Pridružio: 07 Jan 2011

PorukaPoslao: Sub Okt 05, 2013 5:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Naravno da ima mapa Nemačke:
Germany_83_NQ_2013.Q2_130718.fbl (174.894kb)
Germany_83_NQ_2013.Q2_130718_(AP).fpa (110.286kb)
Germany_83_NQ_2013.Q2_130718_(DA).fda (1.657kb)
Germany_83_NQ_2013.Q2_130718_(SP).fsp (34.312kb)
a bilo je i prošli put:
Germany_83_NQ_2013.Q1_130604.fbl (169.658kb)
Germany_83_NQ_2013.Q1_130604_(AP).fpa (110.276kb)
Germany_83_NQ_2013.Q1_130604_(DA).fda (1.625kb)
Germany_83_NQ_2013.Q1_130604_(SP).fsp (33.665kb)
varicak
7 satelita

Pridružio: 28 Jul 2009

PorukaPoslao: Pon Okt 07, 2013 8:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Drugari, neki torrent na PM?
zokiNBGD
3 satelita

Pridružio: 02 Maj 2008

PorukaPoslao: Uto Okt 08, 2013 1:28 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

balan ::
Naravno da ima mapa Nemačke:

E, tako je, nađe se kad ti ljudi pomognu... tnx Smile
varicak
7 satelita

PorukaPoslao: Uto Okt 08, 2013 11:04 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala svima! Wink

Update:
Da li je neko imao problema sa navigaciom posle ubacivanja ovih mapa? Kad kliknem na mapu da vidim podatke o njoj, ali samo pojedine Italija, Nemačka ..., uređaj se retartuje. I tako svaki put. Rutiranje traje u beskonačno.... Sada sam vratio stari Content pa ću videti. I još jedno pitanje, kako se Speedcams iz txt prebacuju u odgovarajući tip dokumenta? Bilo je pisano već o ovome ali pretraga slabo radi.
mhavran
12 satelita

Pridružio: 17 Apr 2009

PorukaPoslao: Sre Okt 09, 2013 2:13 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Napisao si : Hvala svima , pa pretpostavljam da si od više ljudi dobio linkove. Ako si skinuo sa onog torenta što sam ti poslao 3.3GB ne bi trebalo da ima problema. Kod mene radi sve kako treba sada sam probao to što si rekao i ne resetuje uređaj. A ima Hnr fajlove tako da i dugačke rute brzo računa . Što se tiče konvertovanja txt u SPUD , programčić imaš ovde : http://www1.zippyshare.com/v/15379548/file.html
Nazad na vrh
varicak
7 satelita

PorukaPoslao: Čet Okt 10, 2013 8:33 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

mhavran ::
Napisao si : Hvala svima , pa pretpostavljam da si od više ljudi dobio linkove. Ako si skinuo sa onog torenta što sam ti poslao 3.3GB ne bi trebalo da ima problema. Kod mene radi sve kako treba sada sam probao to što si rekao i ne resetuje uređaj. A ima Hnr fajlove tako da i dugačke rute brzo računa . Što se tiče konvertovanja txt u SPUD , programčić imaš ovde : http://www1.zippyshare.com/v/15379548/file.html

Juče sam ubacio mape i poi sa tvog linka i dalje imam isti problem. Da li mi je uređaj otišao u večna lovišta ili je neki SW problem? Becker Z099 sa Becker verzijom IGO 8.3 je na njemu.
MarKaba
11 satelita

Pridružio: 23 Maj 2010
Lokacija: Južna periferija BGD - 320km od centra - opština Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Okt 10, 2013 1:18 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

varicak ::
... I još jedno pitanje, kako se Speedcams iz txt prebacuju u odgovarajući tip dokumenta? Bilo je pisano već o ovome ali pretraga slabo radi.

A ja se čudim što meni ne pokazuje kamere po Srbiji ... ja običan *.txt fajl smeštao u folder.

Ajde sada budite ljubazni i dajte mi poslednji speedcam.txt da ga konvertujem sa programom i da probam.

Hvala
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
elzner
9 satelita

PorukaPoslao: Čet Okt 10, 2013 1:46 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Iskren da budem ne znam o čemu pričate...

U folder content/speedcam ubacim fajl speedcam.txt (a može da se zove i drugačije) stim da prethododno obrišem stari sadržaj iz foldera (jedan od fajlova ima ekstenziju spud) i to je to.

Prilikom prvog startovanja uređaja u folderu speedcam se naprave još dva fajla pored mog speedcam.txt (speedcam.spdb i SpeedcamUpdates.spud).

Jedino što vam preostaje da u samom programu upalite opciju za prikaz kamera.

Kada želim da spojim nekoliko speedcam fajlova (uklonim duplikate ili konvertujem u neki drugi format) koristim programčić koji je ovde postavio ppecaxxx a zove se CN Companion.
Nazad na vrh
ppecaxxx
10 satelita

Pridružio: 05 Jun 2009

PorukaPoslao: Čet Okt 10, 2013 2:57 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Moze da ima i dva SPUD fajla... jedan je onaj koji je napravljen iz TXT fajla ranije, a jedan je ako ste vremenom prikupljali sami (tj. belezili sami) kamere pored puta...

Ja to radim vec nekoliko godina, i taj fajl uvek zadrzim kad brisem prethodne informacije pre ucitavanja novog fajla... Taj fajl je pod imenom "SpeedcamUpdates.spud".

Sto se tice TXT fajla... Za optimizaciju fajla koristim program "CN Companion" koji omogucava da spojite vise fajlova u jedan fajl, i ono sto je najvaznije da optimizuje te fajlove tj. da izbaci duplikate koji su upisani vrlo blizu.

Evo i "mog" fajla za Balkan (SRB, HR, BIH, MNE, SLO, MK, HUN, BG, RO, GR). Mozda nekom zatreba.

P.S.
Ups, kako ovde dodaje fajl?!? Nesto nece.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> iGo i MioMap mape Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu