GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

SCG Route 2.80 NT

Idi na stranu Prethodni  1, 2

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Garmin mape
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
smfilip
5 satelita

Pridružio: 23 Jun 2008

PorukaPoslao: Ned Apr 13, 2014 12:06 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pa iGO svakako jos uvek nije bolji od Garmina...sto ne znaci da nece biti... Garmin ima samo nesrecu da ga predstavlja propala firma
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Skepe_Music
GPS pocetnik

Pridružio: 27 Jan 2010

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 11:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Koliko sam obavesten infoteam je poslednju verziju SCG Route uradio za verziju 2.70 NT,ko je preuzeo softver i uradio 2.80 NT,sta li ce da bude dalje ne znam...,moje pitanje za vas drugari jeste koja vam se najbolje pokazala karta po Beogradu 2.70 ili 2.80 NT posto dugo nisam koristio Garmin,jer trenutno koristim IGO Primo program a na Garminu imam 2.00 NT pa bih zeleo da je azuriram...Veliki Pozdrav Smile
Nazad na vrh
pule
bez GPS fix-a

Pridružio: 04 Dec 2009

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 1:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Bez puno razmisljanja postavi 2.80 NT. Za sada je najsadrzajnija.
Jeste najmladja po izlazenju ali je i te kako stara i odavno spremna za zamenu.

Ili da cekas da izadje jos novija. Samo se bojim da cemo je se svi jos dugo nacekati?
Nazad na vrh
smfilip
5 satelita

PorukaPoslao: Ned Apr 27, 2014 11:41 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

nezvanicno sam cuo da je firma zatvorena, sto mi je donekle i uverljivo, jer su i na mailove prestali da odgovaraju...
Nazad na vrh
rikee
12 satelita

Pridružio: 26 Maj 2009

PorukaPoslao: Ned Apr 27, 2014 5:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

rekla kazala... to nije lepo, mogao si da odes na njihov sajt kada si cuo i danas dobijes nesto lepo... samo da si se potrudio
http://www.infoteam.rs/?p=1341
Nazad na vrh
smfilip
5 satelita

PorukaPoslao: Ned Apr 27, 2014 7:22 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

a jel'? a ti ne znas da citas? napisao sam nezvanicno,jer je izasla ne jednom sajtu koji se bavi gps tematikom prepiska preko maila izmedju garmin supporta i jednog korisnika iz Srbije, koji se zalio da je prevaren,jer je kupio kartu pre godinu dana i ni jedan update nije dobio... potrudi se pa vidi,i nemoj ti mene uciti manirima,osim ako nisi placen za to

P.S. ako si ipak 'jedan od njih'-nije lepo ni varati korisnike
Nazad na vrh
rikee
12 satelita

Pridružio: 26 Maj 2009

PorukaPoslao: Pon Apr 28, 2014 6:36 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

smfilip ::
nezvanicno sam cuo da je firma zatvorena, sto mi je donekle i uverljivo, jer su i na mailove prestali da odgovaraju...

ja sam samo odgovorio na ono sto si ti napisao, sto mozda mislis da si nacitan napisao... a ti daj tvoje nezvanicne izvore. Sto se mene tice, oni su samo dodavali, retko sta ispravljali... za Beograd je mozda dobra karta, dok za ostatak Srbije kao da svaka ulica ima jedan broj... AdriaRoute je tu bolja... ali kako svi pribegavaju globalizaciji ocekujem i da adriaroute i scgroute nestanu uskoro, a nadam se da gresim, jer domace je domace, pa makar bili i prepotentni beogradjani koji neodgovaraju na mailove Twisted Evil

i da... ne radim za Garmin
Nazad na vrh
pule
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Sub Maj 03, 2014 1:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da ima nekih problema to sigurno stoji. A kojih i kolikih vec ce se nekada saznati?

Ovo sam morao da postavim, da bi mi bilo dozvoljeno da postavim sledeci post. A sve iz razloga sto se bez 10 postova ne mogu postavljati URL (slike,dokumenta ...)
Tako da je tim povodom iznudjen i ovaj ne bas preterano zanimljiv post.

Poslednji izmenio pule dana Sub Maj 03, 2014 1:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
pule
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Sub Maj 03, 2014 1:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jos jedan veliki problem sa kojim se suocavaju u Infoteam-u, prilikom pravljenja karte, je neslaganje u odredjenim parametrima izmedju BaseCamp i MapSource.

Sve karte koje su pravljene ranije su izasle sa "parametrima" za ocitavanje na uredjajima koje je bilo identicno kao i na postavkama u programu MapSource.

Nakon Garminovog prelaska na BaseCamp ti "parametri" nisu u potpunosti usaglaseni. Da li zbog InfoTema ili neceg drugog je pitanje?
Tako da svi noviji uredjaji koji se prodaju rutiraju i rade po principima mape u programu BaseCamp.

Ako ovo izgleda mozda mnogo konfuzno i neobjasnjivo kroz tekst, evo jednog od mnogobrojnih primera gde se ovaj nedostatak pojavljuje i kako ispoljava:

Za primer je uzet slucaj sa teritorije Beograda. Nalazite se u ul. Milentija Popovica kod Sava centra sa namerom da pronadjete izlaz na autoput ka pravcu za Nis.
Ako imate stariji uredjaj, tipa Nuvi 200, on ce vam put izracunati besprekorno i krajnje ispravno. Jer se njegovo proracunavanje zasniva na metodama kao u programu MapSource uz ciju pomoc su mape i pravljene kao i testirane.
Ako posedujete neki uredjaj novije proizvodnje, ruta ce se drasticno razlikovati. Toliko razlikovati da postaje neprirodno tacna i kruzeca. A sve to pri koriscenju identicne mape samo u dva razlicita uredjaja.

Kako to slikovito izgleda i kuda trase vode pogledajte. Obe mape su SCG 2.8 NT podesene na iste parametre. U ovom slucaju najkraci put.

Kako putanja izgleda u MapSource:

A kako predstavljena u BaseCamp:

Ovakvih primera je puno, a pravi problem nastaje tek ako zadate i trazite odredjeni kucni broj na adresi. Tada tek dobijate slalome od pravog puta.
Nazad na vrh
pule
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Sub Maj 03, 2014 1:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Radi lakseg testiranja, zadajte adresu Milentija Popovica br. 19 sa iste polazne tacke iz primera. A takodje moze i druga po vasem izboru.

Na istoj mapi, sa identicnim postavkama cete dobiti dve razlicite rute puta a sve u zavisnosti koji uredjaj koristite.

Izgled putanje kretanja u MapeSource

A trasa druge putanje u BaseCamp
Nazad na vrh
surb
GPS pocetnik

Pridružio: 16 Apr 2014

PorukaPoslao: Čet Jun 26, 2014 10:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hajde neka neko pogleda da li ima Aleksandrovac kao mesto. Nemoguce da nije ubacen u Garmin a mnogo manja mesta postoje
Nazad na vrh
smfilip
5 satelita

PorukaPoslao: Sub Jun 28, 2014 12:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

nema
Nazad na vrh
dragica1
5 satelita

Pridružio: 28 Feb 2010

PorukaPoslao: Ned Jun 29, 2014 11:37 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ja imam citi navigator 2015.10 i adriaroutu 4.20 na navigaciji i na mobitelu i grad Aleksandrovac ima normalno kao i ulice i brojeve
Nazad na vrh
smfilip
5 satelita

PorukaPoslao: Ned Jun 29, 2014 2:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ma ljudi predjite na neku drugu nav, od ovoga nema nista,treba da imas 3-4 mape u uredjaju da bi imao kakvu-takvu pokrivenost samo za Srbiju, o CG da i ne pricam... ja sam moj garmin htio da prodam,ali sve mi je bilo jasno koliko su pukli kad uredjaj koji sam platio 400 i kusur evra 2012. ne mogu da prodam za 50 evra...
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Garmin mape Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu Prethodni  1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu