GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

.FDA .FPA .FSP .HNR

Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS Software
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
varicak
7 satelita

Pridružio: 28 Jul 2009

PorukaPoslao: Pet Okt 19, 2012 8:56 pm    Naslov: .FDA .FPA .FSP .HNR Odgovoriti sa citatom

Verujem da ce i druge clanove foruma zanimati sta tacno predstavljaju fajlovi sa ovim ekstenzijama, pa bi bilo dobro da objasnjenja za sve vrste imamo na jednom mestu. Da li bi neko mogao ukratko da objasni svaki od ovih?
dejanns3
10 satelita

Pridružio: 07 Jul 2010

PorukaPoslao: Pet Okt 19, 2012 11:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo ja cu da citiram kolegu @Markaba koji je dao objasnjenje na jednom drugom forumu ( racunam dobri smo, nece da se naljuti ). Za citat cu, naravno, koristiti napredni sistem copy - paste ( sto mi najvise i lezi ).
Maps >>> fbl >>> the directory *\content\map\
Points of Interest >>> poi >>> the directory *\content\poi\
Building >>> 3dl or 3dc >>> the directory *\content\building\
Landscape >>> dem >>> the directory *\content\dem\
Reporting street names >>> phr or ph >>> the directory *\content\phoneme\
Voices >>> zip >>> the directory *\content\voice\
Language files >>> zip >>> the directory *\content\lang\
Custom Points of Interest >>> kml >>> the directory *\content\userdata\poi\
Radars >>> txt, or spud, or spdb >>> the directory *\content\speedcam\
Skins >>> zip >>> the directory *\content\skin\
Adress points >>> fpa >>> the directory *\content\map\
Warnings >>> fda >>> the directory *\content\map\
Intelligent route >>> hsp >>> the directory *\content\histspeed\
Information for Trucks >>> ftr >>> the directory *\content\map\
Programmed Road >>> hnr >>> the directory *\content\map\
TMC >>> tmc >>> the directory *\content\tmc\
><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><
iGO\content\map
*.fbl - mape
iGO\content\poi
*.poi - interesantne tacke (kafici, bolnice, pumpe....)
iGO\content\building
*.3DL - 3D slike znamenitosti
*.3DC - 3D slike zgrada
*_3dlm.poi - 3D slike POI-a
*_truck.poi - parking, servis i ostale usluge za kamione
*_DKV_rich.poi - mesta koja rade s DKV karticom (kartica za gorivo za drzavni teretni i autobuski saobracaj)
iGO\content\phoneme
*.PH - govori imena ulica
iGO\content\map\ftr
*. ftr - Informacije za kamione - koristi se kod izracunavanja rute za kamione (da se izbegnu putevi gde je kamionima zabranjeno i slicno)
iGO\content\map\fpa
*. fpa - Adresiranje (adrese ulica)
iGO8\content\map\fda
*.fda - Upozorenja za vozaca (prikaz aktivnih upozorenja(znakova)
iGO\content\dem
*. dem - teren
iGO8\content\map\hnr
*.hnr - Baza pripremljenih ruta (4 tipa: Brzi, kratki, laki i ekonomicni). Pomaže u izracunavanja trajanja rute.
iGO/content/histspeed:
*.HSP - prosecni podaci o guzvi na putevima u razlicito doba dana. Pomaze u izracunavanju rute
iGO/content/car:
*.ZIP - 3D model automobila
iGO/content/global_cfg:
global_cfg.zip - podaci o zemlji
iGO/content/speedcam:
*.TXT, *.SPC - mesta gde se meri brzina/policijski radari
iGO/content/TUTORIAL:
*.ZIP - tutorial za koriscenje navigacije u raznim jezicima
iGO/content/USERDATA:
USERICON - sopstvene ikone (slike) POI-a, obicno u .bmp formatu
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dejanns3
10 satelita

PorukaPoslao: Pet Okt 19, 2012 11:39 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ups, igleda da mi ni copy - paste ne ide. Dakle;
*. fpa - Adresiranje (adrese ulica)
Adress points >>> fpa >>> the directory *\content\map\
iGO8\content\map\fda
*.fda - Upozorenja za vozaca (prikaz aktivnih upozorenja(znakova)
FSP - speed profile for a given road for smart routes
*.hnr - Baza pripremljenih ruta (4 tipa: Brzi, kratki, laki i ekonomicni). Pomaže u izracunavanja trajanja rute.
Nazad na vrh
dejanns3
10 satelita

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 12:14 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Od ta cetiri sto trazis, probao .fda i .hnr. Fda uglavnom radi po Evropi, ne znam kod nas. A .hnr je mnogo dobra stvar, naravno ako imas Primo, a ne praistorijski igo8. Cini ga brzim, boljim, jacim, nadmocnijim, modernijim, superiornijim, brnkztrornijim.....od metuzalema koji se zove igo8, koji je stariji i od " Broja jedan " iz Alana Forda. Smile
Naravno da je ovakav komentar provokacija za kolegu @ppecaxxx-a da se malo probudi.
Kad smo vec kod toga, moram nesto da priznam. Kako je sve vise android uredjaja, srecan sam sto vise ne moram da ubacujem igo8, jer ne postoji za android. A sta je bilo pre androida? U pocetku sam cesce ubacivao Primo. A kasnije? Od deset uredjaja koje sam " radio ", najmanje osam su " gazde " trazile da bude igo8, a ne Primo. Onaj ko prvi put ima navigaciju, mogao sam da ga " ubedim " da koristi Primo. Ali profesionalce ne ( kamiondzije, taxisti, trgovacki putnici ). Naravno, svima sam ubacivao Primo, a reklamacije su pljustale. " De ti meni vrati moju staru navigaciju, a ne ovo s..nje ". Ubedjivanja ni u jednom slucaju nisu pomogla. Ali ni u jednom.
Ja licno sve sam mogao da progutam kod igo8, ali da ne mogu da ukucam kompletan post code, to nisam mogao da oprostim. Vecina ocito jeste. @ppecaxxx...hocu li da dobijem zasluzeni odgovor? Ne ljutis se sto iz cista mira " zakuvavam " ?
Nazad na vrh
MarKaba
11 satelita

Pridružio: 23 Maj 2010
Lokacija: Južna periferija BGD - 320km od centra - opština Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 9:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dejanns3 ::
.... U pocetku sam cesce ubacivao Primo. A kasnije? Od deset uredjaja koje sam " radio ", najmanje osam su " gazde " trazile da bude igo8, a ne Primo. .....

Prva ljubav zaborava nema - tako barem kažu naši stari (a ja potvrđujem da je istina)

Navikli ljudi na navigaciju s kojom su prvi put počeli i nemoš ih ubediti u drugo. Sve je to stvar navike i želje - šta hoćeš od navigacije da te odvede do destinacije ili da te zabavlja uz put.
Ja sam staromodan patrijahalno vaspitan i pristalica sam što prostije to bolje. Bolje One in All nego All in One. Na mojoj navigaciji (koja mi i ne treba) ima iGO8, Amigo, Primo, Black Edition, nDrive, i Mio Map. Dajem je prijatelčjima da je testiraju i svi koriste isto samo iGO8.

Princip je isti sve su ostalo nijanse - Đorđe Balašević (sa Podbare beše, a Dejane?)
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
dejanns3
10 satelita

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 1:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

” a u ulici Jovana Cvijica
rastu druga deca ”
Banatić je deo grada. Ali Podbara je 300 metara dalje, pa racunam da znas.
Nazad na vrh
jaguarp
GPS pocetnik

Pridružio: 29 Okt 2007

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 12:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li su ovi fajlovi (fpa, fna, hnr) za Igo8 ili samo za Primo?
Nazad na vrh
MarKaba
11 satelita

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 12:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pošto iGO8 i Primo koriste iste mape, znači da su i ti delovi (fpa, fna, hnr) zajednički.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
pbenka
GPS pocetnik

Pridružio: 12 Mar 2010

PorukaPoslao: Uto Okt 23, 2012 2:08 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dejanns3, u tvojoj poruci ima kontradiktornosti u vezi ftr, fpa, fda i hnr fajlova, tj, prvo si napisao da su svi u content/map folderu, a u drugom delu da su u svojim podfolderima (npr. content/map/ftr za ftr fajlove). Nisam se posebno zanimao ovom tematikom, ali mislim da sam ranije video da su svi ovi fajlovi direktno u /content/map/ folderu.
Nazad na vrh
stef
3 satelita

Pridružio: 29 Jul 2007

PorukaPoslao: Sre Jan 30, 2013 2:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ima li odgovora na ovaj zadnji post?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
mhavran
12 satelita

Pridružio: 17 Apr 2009

PorukaPoslao: Sre Jan 30, 2013 10:37 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da, svi ovi fajlovi su direktno u /content/map/ folderu.
Nazad na vrh
MarKaba
11 satelita

PorukaPoslao: Čet Maj 30, 2013 1:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Files in directory \content\building:
*.3DL - 3D image of landmarks
*.3DC - 3D image of buildings
*_petrol.3DL - 3D image of petrol stations
.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,
Files in directory \content\car:
*.ZIP - contains the 3D model of the vehicles
.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,
Files in directory \content\dem:
*.DEM - Contains digital model of the relief
Files in directory \content\global_cfg:
global_cfg.zip - Global configuration of countries (country information)
Files in directory \content\histspeed:
*.HSP - average data for the congestion on the roads in different days of week and time of day. Helps in calculating the route to avoid potential congestion. Do not be confused with TMC (he is in real time)!
Files in directory \content\TUTORIAL:
*.ZIP - contains files with tutorial for the program in different languages
Files in directory \content\map:
*.HNR - Base with prepared routes (4 types: Fast, Short, Easy and Economical) for Eastern and Western Europe, helping to speed the calculation of long routes. To work is needed all maps of the corresponding region to be available.
*.FDA - Driver Alerts - show active driver alerts (signs)
*.FTR - Truck Information - this information is used to calculate the truck routes and can avoid passing trough road prohibited for trucks
*.FPA - Point Addressing - it contains data for the real addressing points, where the address is not on the road
*.FBL - the maps of countries.
*.FSP - speed profile for a given road for smart routes
Files in directory \content\phoneme:
*.PH - speaks of street names
Files in directory \content\POI:
*.POI - Point of Interest
*_3dlm.poi - 3D images of POI, they can be selected from the menu
*_truck.poi - Parkings, service and so on for trucks
*_DKV_rich.poi - Places which works with DKV card
Files in directory \content\speedcam:
*.TXT, *.SPC - contains files with points of speed cameras and/or police radars
Files in directory \content\USERDATA:
POI - contains files with user points of interest, usually in .kml format
USERICON - contains files with user icons of POIs, usually in .bmp format
Podaci unutar sd/iGO/content/building:
*.3DL - 3D slike znamenitosti
*.3DC - 3D slike zgrada
*_petrol.3DL - 3D slike benzinskih stanica
Podaci unutar sd/iGO/content/car:
*.ZIP - 3D modeli automobila
Podaci unutar sd/iGO/content/dem:
*.DEM - digitalni model reljefa (brda i planine)
Podaci unutar sd/iGO/content/global_cfg:
global_cfg.zip - podaci o zemlji, saobraćajni propisi
Podaci unutar sd/iGO/content/histspeed:
*.HSP - prosečni podaci o gužvi na putevima u različito doba dana. Pomaže u izračunavanju rute
Podaci unutar sd/iGO/content/TUTORIAL:
*.ZIP - tutorial za korištenje navigacije na raznim jezicima
Podaci unutar sd/iGO/content/map:
*.HNR - Baza pripremljenih ruta (4 tipa: Brzi, kratki, laki i ekonomični). Pomaže u izračunavanju trajanja rute.
*.FDA - Upozorenja za vozača - prikaz aktivnih upozorenja(znakova)
*.FTR - Informacije za kamione - koristi se kod izračunavanja rute za kamione(da se izbegnu putevi gde je kamionima zabranjeno i slično)
*.FPA - Adresiranje - adrese ulica
*.FBL - mape
*.FSP - profil brzine datog puta za pametna rutiranja
Podaci unutar sd/iGO/content/phoneme:
*.PH - govori imena ulica
Podaci unutar sd/iGO/content/POI:
*.POI - Point of Interest(razne zanimljivosti, restorani, barovi, aktivnosti, i slične stvari)
*_3dlm.poi - 3D slike POI-a
*_truck.poi - parking, servis i ostale usluge za kamione
*_DKV_rich.poi - mesta koja rade s DKV karticom(kartica za gorivo za privredni teretni i autobusni promet)

Podaci unutar sd/iGO/content/speedcam:
*.TXT, *.SPC - mesta gde se meri brzina/policijskih radara
Podaci unutar sd/iGO/content/USERDATA:
POI - podaci o ličnim zanimljivostima, obično u .kml formatu
USERICON - lične ikone(slike) POI-a, obično u .bmp formatu

Ko ne koristi mapchanger neka ručno preimenuje foldere

Za korišćenje NAVTEQ mapa preimenovati foldere

building ---> building_OT
histspeed ---> ne mora ako se ne koristi
map ---> map_OT
phoneme ---> ne mora ako se ne koristi
poi ---> poi_OT

building_NT ---> building
histspeed_NT ---> ne mora ako se ne koristi
map_NT ---> map
phoneme_NT ---> ne mora ako se ne koristi
poi_NT ---> poi

Za korišćenje TOPMAP(topmap+tomtom) mapa preimenovati (posle korišćenja NAVTEQ mapa) foldere

building ---> building_NT (android _NQ)
map ---> map_NT (android _NQ)
poi ---> poi_NT (android _NQ)

building_OT ---> building
map_OT ---> map
poi_OT ---> poi

Za korišćenje samo TOM TOM mapa preimenovati (posle korišćenja topmap mapa) foldere

building ---> building_OT
map ---> map_OT
poi ---> poi_OT

building_TT ---> building
map_TT ---> map
poi_TT ---> poi
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2013 12:19 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Čini mi se da si malo pomešao:
Onaj sufiks na kraju imena foldera označava koje mape tu trebaju biti.
OT (other ili TopMap)
NT (NavTeq)
TT (TomTom ili TeleAtlas)
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
varicak
7 satelita

Pridružio: 28 Jul 2009

PorukaPoslao: Sre Jun 26, 2013 12:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li neko iz iskustva može da kaže šta od ovih dodataka na mepe radi na IGO 8.3?
M_A_R_K_O
4 satelita

Pridružio: 18 Dec 2009

PorukaPoslao: Pon Sep 30, 2013 10:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Šta se dogadja ako se ubace mape istih država od više proizvođača?
Ubacio sam za Hrvatsku mape od TopMap-a 2012.07, ali mi je pokazivala neka skretanja kojih nije bilo.

Sad sam ubacio mape za Austriju, Sloveniju, Njemačku od Navteq-a (spremam se na put za Njemačku), pa se razmišljam da ubacim i mapu za HR od Navteq-a.
Šta se događa u tom slučaju, da li me iGo pita koje mape želim da koristim, ili potpuno poludi? Very Happy

Ne bih nešto pred put da shebem... Wink
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS Software Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu