GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Trekbuddy i rad sa rasterskim topografskim kartama

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Rasterske mape
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
yvanndj
GPS pocetnik

Pridružio: 23 Mar 2012

PorukaPoslao: Pet Mar 23, 2012 10:27 pm    Naslov: Trekbuddy i rad sa rasterskim topografskim kartama Odgovoriti sa citatom

Pozdrav
Da li je to racionalno raditi obzirom da postoje savremenije tehnologije, zahteva poznavanje topografije i simbola, a s druge strane jednostavan je, moze da radi na java platformi i offline je?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
yvanndj
GPS pocetnik

Pridružio: 23 Mar 2012

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2012 9:48 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Napravio sam neku mapu od topografskih WGS-84 karata, 1:50000, deonicu Lapovo-V.Banja. Sta znam, precizan je, izgleda da sam dobro odradio u Oziju kalibraciju. Osnovna mu je namena odredjivanje pozicije u prostoru. Moze da posluzi lepo. Vise je za planinare, bicikliste i sl. U svakom slucaju bolje nego nista. Nisam imao prilike da uporedim sa nekim profi uredjajem, da bi mogao da dam ocenu, ali u svakom slucaju moze da pomogne dosta, posebno ko zna da cita karte. Postoji i mogucnost slanja putem sms-a, svoje pozicije drugom ucesniku, koji takodje mora da ima instaliran trekbuddy. Istu dobija u softweru trekbuddy-ja, a ne u inbox telefona... itd. Postupak pravljenja mapa je malo spor i zahteva rad u vise programa, ali nista sto ne bi mogao svako da uradi uz malo volje. To je sto bi se reklo malo vise "pesacenja" Smile. Da bi se pokrila teritorija cele Srbije, bilo bi potrebno vise ucesnika, inace jedan ako radi treba mnogo vremena. Takodje, bilo bi dobro kad bi bile dostupne mape 1:25000, sto bi znacilo i automatski duplo vise posla, ali i bogatstvo detalja. Ja ih nisam nasao. U svakom slucaju lepa opcija u telefonu koji podrzava javu i koji naravno ima u sebi gps modul, a ne skida kredu Smile.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Rasterske mape Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu