GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

SCG Route i Adria Route

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Garmin mape
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
pajson
GPS pocetnik

Pridružio: 11 Avg 2011

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 3:19 am    Naslov: SCG Route i Adria Route Odgovoriti sa citatom

Da li se ove dve kolekcije mogu spojiti u jednu i raditi u isto vreme na istom uredjaju sa City navigatorom 2012 20, i kako ?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mhavran
12 satelita

Pridružio: 17 Apr 2009

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 8:01 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mozeš preko mapsource da na SCGroute dodaš ostale države iz Adria Route . http://www.gps-srbija.com/viewtopic.php?t=3799 . Nesmeš da dupliraš državu (Srbiju) da je naprimer učitaš i iz SCG route i iz Adria route
Nazad na vrh
Neko
3 satelita

Pridružio: 14 Okt 2009

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 4:04 pm    Naslov: Radi i sa dupliranjem Odgovoriti sa citatom

Kod mene radi cela SCG i Adria i nemam nikakvih smetnji, jedino se vide duple ulice i ponegde putevi. Ovako sam postavio jer SCG slabo pokriva manje gradove i sela kao i lokalne puteve a Adria je tu bolja. Nisam imao problema sa rutiranjem jedino nisam išao van Srbije. Imam i CN Europe ali sam iz njega izbacio SFRJ. Možda probam i da to bude treća, mada mislim da je ista kao Adria.
Nazad na vrh
mhavran
12 satelita

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 5:12 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Možda kod tebe radi , ili nisi potrefio na neku deonicu , koja hoće da zaglupi uređaj kada su tako karte preklpoljene . Najsigurnije je preko ''mapsource-a'' napraviti jednu mapu . Tako sigurno neće da baguje.
Nazad na vrh
Neko
3 satelita

Pridružio: 14 Okt 2009

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 9:15 pm    Naslov: Mape Odgovoriti sa citatom

Da upravo sam preko MapSource ubacio SCG i Adriu kao jednu kartu i u podešavanju karte se vide posebno tako da po potrebi može i da se isključi jedna.
Nazad na vrh
dejanns3
10 satelita

Pridružio: 07 Jul 2010

PorukaPoslao: Čet Avg 11, 2011 10:12 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

mhavran ::
Možda kod tebe radi , ili nisi potrefio na neku deonicu , koja hoće da zaglupi uređaj kada su tako karte preklpoljene . Najsigurnije je preko ''mapsource-a'' napraviti jednu mapu . Tako sigurno neće da baguje.

A kako ce da rutira?
Nazad na vrh
mhavran
12 satelita

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2011 7:29 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nerazumem tvoje pitanje '' kako će da rutira'' ?

Pomoću mapsource spajaš mape u jednu celinu. Napr : u mapsource učitaš
-adriaroute i
-scgroute
Od toga praviš jednu :
Primera radi iz adriarute selektuješ Hrvatsku, Makedoniju, Bosnu...
iz scg rute Srbiju i Crnu Goru T,j izabrao si iz paketa najbolju pokrivenost i onda praviš jedan ''gmapsupp.img''. I imaš sve države u jednoj karti bez preklapanja.
Ili možda misliš da je bolje ostaviti ovako preklopljeno karta preko karte???
Nazad na vrh
dejanns3
10 satelita

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2011 8:18 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ma znam kako se prave mape, nisam to mislio. Mislio sam ako iz SCG uzmes Srbiju, a iz Adrie Hrvatsku, pa ukucas rutu Beograd - Zagreb, hoce li da rutira kako treba? Zaboravio sam, nemam sada uredjaj da probam pa zato pitam. Ili, sada je bolja Navteq Hrvatska od one iz Adrie, ali ako je izvadis iz CN Europe i spojis sa Srbijom iz SCG hoce li da rutira preko granica kako treba? A kad me vec pitas za misljenje, reci cu ti sta mislim da je najbolje. Koliko ja znam, svaki ( ili bar skoro svaki ) Garmin uredjaj cita tri karte. Znaci, staviti na uredjaj SCG, Adria i CN Europe i ukljuciti onu koja vam treba. Znaci ako se vozam u Srbiji, ukljucim SCG ili Adriu, a ako hocu preko grane ukljucim CN ( u njemu su sve Navteq karte, pa uglavnom nema problema sa rutiranjem, tj. ja sam nasao jednu ili dve greske ). Pravljenje jednog gmapsupp.img fajla preko map source-a je imalo smisla ( po mom misljenju ) sve dok Navteq nije izbacio " upotrebljivu " kartu Srbije. Sada je koristan jedino u smislu " sakacenja " CN Europe, tj. pravljenja gmapsupp.img fajla od CN Europe takvog da stane na uredjaje koji imaju samo 2 Gb ili manje, a da ostane jos malo mesta za SCG i Adriu ( SCG 2.4 je 21 Mb, Adria je 155 Mb, a CN Europe bez Finske i Norveske je 1.81 Gb ).
Nazad na vrh
mhavran
12 satelita

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2011 8:22 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala ,
Ovo što si napisao po logici stvari ima najviše smisla.
Nazad na vrh
dejanns3
10 satelita

PorukaPoslao: Pet Avg 12, 2011 8:48 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ima, mada ni to nije kompletno resenje. Ljudi hoce kada kupe ( nabave ) navigaciju da je upale i voze. Hoce sto bolju pokrivenost svih zemalja ( cak i onih gde nikada nece otici ). Hoce da kada ukucaju mesto u Grckoj, da ih navigacija odvede tamo preko Preseva i Evzonija. Ne interesuje ih problem spajanja granica, nepokrivenost Makedonije i slicno. Slazem se da ne zele ni da menjaju skupove karata po potrebi, ali mislim da im je lakse objasniti da stikliraju skup karata CN Europe samo onda kada hoce bilo gde preko granice ( sto realno traje par sekundi ), nego da se ubijemo objasnjavajuci zasto ih navigacija vodi do Grcke preko Sofije ( " alooo, e, ova navigacija ti ne valja, necu ja u Bugarsku, ocu u Grcku "). I slicne stvari, i sam si pisao nedavno o tome.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Garmin mape Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu