GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Koji program koristite za navigaciju na Vasem Nokia telfonu?

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS Software
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  

Koji program koristite za navigaciju na Vasem Nokia telfonu?
TomTom
83%
 83%  [ 5 ]
Navigon Mobile Navigator
0%
 0%  [ 0 ]
Route 66
16%
 16%  [ 1 ]
Garmin MobileXT
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno Glasova : 6

Autor Poruka
matrix77
3 satelita

Pridružio: 14 Sep 2007

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2007 9:46 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sta ce ti Route66 kada nema nase mape?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
velja
bez GPS fix-a

Pridružio: 25 Maj 2007

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2007 1:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Na mom mobilnom telefonu NOKIA E50 sa instaliranim Garmin MobileXT baterija drasticno krace traje (jedva 2 dana a bez Garmin MobileXT 7dana). Problem je verovatno sto Garmin drzi bluetooth telefona stalno ukljucenim iako na glavnom ekranu telefona ne pokazuje da je ukljucen bluetooth. Mozda pomaze da se disable-uje extern bluetooth iz aplikacije Garmin MobileXT?
Da li neko jos ima slicna zapazanja?
Nazad na vrh
ZorMi
7 satelita

Pridružio: 05 Apr 2007

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2007 2:15 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Na N73 aplikacija Garmin Mobile XT ostaje aktivna ako se izađe 'na dugme'. Mora da se baš izađe sa Exit da bi ispala iz memorije. Nisam primetio da BT pritom ostaje uključen (kod TomTom ostaje pa mora ručno da se i on isključi)...
Nazad na vrh
velja
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2007 3:52 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ne vidi se da ostaje ukljucen ali ne vidim drugi razlog zasto mi brzo prazni bateriju. Definitivno je garminova aplikacija u pitanju jer kad je deinstaliram baterija mi normalno traje. Da, izlazim na exit. Probacu sad sa disejblovanjem GPS receivera pa da vidimo.
Nazad na vrh
www.mysymbian.co.nr
3 satelita

Pridružio: 29 Nov 2007

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2007 4:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Instaliraj na fon program Taskman i u svakom trenutku ces moci da vidis koji su ti programi aktivni u telefonu.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
velja
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Uto Dec 11, 2007 6:03 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Instalirao sam taskman i nije aktivna aplikacija u pozadini, disable-ujem bluetooth kad god izadjem iz Garmin aplikacije ali i dalje mi brzo prazni bateriju. Napominjem da kada deinstaliram Garmin baterija mi traje skoro tri puta duze.
Gospodo iz garmina, pozabavite se ovim problemom. To verovatno nije problem na PNA uredjajima koji su stalno prikljuceni na napajanje ali za telefone je vrlo bitno.

Pozdrav,
Velja
Nazad na vrh
Cigla tel.
3 satelita

Pridružio: 01 Maj 2007

PorukaPoslao: Čet Dec 13, 2007 4:27 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

matrix77 ::
Sta ce ti Route66 kada nema nase mape?

Ako se ovo odnosi na moj post ...
Ja u Srbiji i nemam potrebe da koristim GPS, pored poznavanja jezika i mogućnosti snalaženja verbalnim putem gde bukvalno staneš ispred prve birtije, 'zeš vopi i pitaš čiču za neku zabit koja i ovako nije obeležena na našim "srpskim" GPS mapama. Da ne govorim o tome da jednostavno poznajem puteve po Srbiji i sigurno mi nije potreban GPS za vožnju od kuće do glavnog grada ili obratno kada jedva jedan jedini auto put i imamo. Pored svega, mogu celu teritoriju za par dana da prepešačim pobogu. Druga je stvar kada se nadjem u Austriji, Nemačkoj ili nekoj drugoj EU državi gde prvo ne poznajem jezik i samim tim nemam mogućnost snalaženja na takav način, ne vozim redovno tim trasama i takodje teže pamtim ili poznajem puteve, glavni gradovi su im opterećeni lokalnim gradskim saobraćajem i imaju mnogo više ulica od Novog Sada, Beograda ili Niša ... tu "Route66" dolazi do izražaja. U Srbiji se mogu koristiti i standardne Nokia mape, mape iz domaće radinosti za SmartComGPS i na kraju i Garmin SCG Route ...

Btw, matrix77, mislim da se znamo sa nekog drugog foruma zar ne?!? U svakom slučaju, pozdrav od mene.
Nazad na vrh
matrix77
3 satelita

Pridružio: 14 Sep 2007

PorukaPoslao: Sub Dec 15, 2007 9:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam putovao i u inostranstvu i kod nas ali mnogo je lakse tamo da se snadjes ako ne poznajes teritoriju nego kod nas, zato sto su nam putevi jako lose obelezeni, u zadnje vreme se popravilo to ali jos uvek nije kao na zapadu. Recimo meni se desilo par puta da stignem do raskrsnice na kojoj se ide levo i desno a ne postoji nijedan putokaz i to van grada gde nemas koga da pitas pa moras na srecu da biras.
A da ne pricamo kako je strancima koji dolaze kod nas, recimo kod mene u gradu su sva imena ulica napisali samo cirilicom i svi stranci mogu da zaborave na tome da mogu pronaci neku ulicu Very Happy
Zato je moje misljenje da je potrebna navigacija vise kod nas nego na zapadu.
Nazad na vrh
miki
GPS pocetnik

Pridružio: 20 Jun 2007

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2008 8:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Cigla tel. ::
Kažu, slika govori više od reči:

Kad nema nikoga, opet ja.
Well ... dodao sam par programčića koji GPS pojam čine zanimljivijim i mnogo interesantnijim naročito zbog toga što se naravno radi o mobilnom telefonu sa takvim mogućnostima.
Eh, da sam ovo sve mogao na Motorola A925 ranije ...

Tu je dodat programčić Viking.Informatics.GPSMap.v2.30 koji doduše liči na SmartComGPS, no, nije na odmet imati ga u telefonu kada sve o radi sa internim GPS-om unutar N95-ice.
Obratite pažnju na malu Java aplikaciju "ExtGPS"(Symarctic ExtGPS v0.31) koja je stvarno ... ono - do bola za one koji bi svoj N95 da koriste kao eksterni bluetooth GPS risiver!!! Wink
Cigla ako ti nije tesko nesto si rekao u vezi programa ExtGPS skinuo sam ga i isprobao dok jos nisam mogao nikako da pokrenem garmin xt, tada je palio zeleno za satelitki signal, e sada kada sam nekako uspeo da pokrenem garmin xt , ne mogu vise da ukljucim ExtGPS nikako vise i pored toga sto sam ukljucio onaj bluetot nece pa nece, sta treba jos da radim da bi se napokon ukljucio, i jos nesto sta mogu sa njim da uradim, i jos jedno drugo pitanje postoji li za garmin xt ono da zvucno obavesti kada je blic radar u blizini dakle u mp3 e kako se to zove i da li ima na nemacom da se skine verzija.Hvala unapred.Pozdrav iz Berlina
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
miki
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2008 8:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

miki ::

Well ... dodao sam par programčića koji GPS pojam čine zanimljivijim i mnogo interesantnijim naročito zbog toga što se naravno radi o mobilnom telefonu sa takvim mogućnostima.

Tu je dodat programčić Viking.Informatics.GPSMap.v2.30 koji doduše liči na SmartComGPS, no, nije na odmet imati ga u telefonu kada sve o radi sa internim GPS-om unutar N95-ice.
Obratite pažnju na malu Java aplikaciju "ExtGPS"(Symarctic ExtGPS v0.31) koja je stvarno ... ono - do bola za one koji bi svoj N95 da koriste kao eksterni bluetooth GPS risiver!!! Wink
Cigla ako ti nije tesko nesto si rekao u vezi programa ExtGPS skinuo sam ga i isprobao dok jos nisam mogao nikako da pokrenem garmin xt, tada je palio zeleno za satelitki signal, e sada kada sam nekako uspeo da pokrenem garmin xt , ne mogu vise da ukljucim ExtGPS nikako vise i pored toga sto sam ukljucio onaj bluetot nece pa nece, sta treba jos da radim da bi se napokon ukljucio, i jos nesto sta mogu sa njim da uradim, i jos jedno drugo pitanje postoji li za garmin xt ono da zvucno obavesti kada je blic radar u blizini dakle u mp3 e kako se to zove i da li ima na nemackom da se skine verzija.Hvala unapred.Pozdrav iz Berlina
Nazad na vrh
www.mysymbian.co.nr
3 satelita

Pridružio: 29 Nov 2007

PorukaPoslao: Ned Apr 27, 2008 8:27 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sto se tice Srbije, jedina aplikacija koja moze da se koristi je MobileXT jer se jedino za tu aplikaciju pojavila mapa Srbije koja se redovno azurira. Za Route66 ne postoji detaljna mapa Srbije, a za TomTom praistorijska mapa v6.08 je skoro neupotrebljiva.
I zato, hteli mi ili ne hteli, ,oramo da koristimo samo MobileXT aplikaciju, iako smatram da je TomTom aplikacija mnogo brza, dopadljivija i pruza mnogo vise informacija na display-u. Nadam se da ce se uskoro pojaviti TomTom mapa Srbije (vec se nadam godinu dana).

Inace, koristim Garmin MobileXT 4.10.80 - skinut sa Garminovog sajta + Nokia LD-3W GPS modul.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
miki
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Pon Apr 28, 2008 9:09 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Cigla ako ti nije tesko nesto si rekao u vezi programa ExtGPS skinuo sam ga i isprobao dok jos nisam mogao nikako da pokrenem garmin xt, tada je palio zeleno za satelitki signal, e sada kada sam nekako uspeo da pokrenem garmin xt , ne mogu vise da ukljucim ExtGPS nikako vise i pored toga sto sam ukljucio onaj bluetot nece pa nece, sta treba jos da radim da bi se napokon ukljucio, i jos nesto sta mogu sa njim da uradim, i jos jedno drugo pitanje postoji li za garmin xt ono da zvucno obavesti kada je blic radar u blizini dakle u mp3 e kako se to zove i da li ima na nemackom da se skine verzija.Hvala unapred.Pozdrav iz Berlina

ZAR NIKO NE MOZE DA MI ODGOVORI NA MOJA PITANJA ; IMA LI BAREM POI MP3 GLASOVNI ZA RADARE I BLICEVE GARMIN XT????????????????????
Nazad na vrh
mirnes84
GPS pocetnik

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2008 11:47 am    Naslov: GPS za Nikia N73 Odgovoriti sa citatom

Ja sam amater u ovome.
Moram li imat dodatni uredjaj da bi na mojoj N73 imao GPS uredjaj ili nesto slicno sa mapama, da se moze imat pregled zemalja ili sl.

Hvala na pomoći!
Nazad na vrh
drale
GPS pocetnik

Pridružio: 03 Jul 2008

PorukaPoslao: Čet Jun 25, 2009 3:49 pm    Naslov: Re: GPS za Nikia N73 Odgovoriti sa citatom

mirnes84 ::
Ja sam amater u ovome.
Moram li imat dodatni uredjaj da bi na mojoj N73 imao GPS uredjaj ili nesto slicno sa mapama, da se moze imat pregled zemalja ili sl.

Hvala na pomoći!

Svakako da moras. Tvoj mob nema integrisan GPS prijemnik i moras imati bluetoth GPS receiver da bi bio tacno lociran.
Trenutno mozes imati metodu lociranja preko mob interneta ali je neprecizna u 100 metara (ovisi od mob predajnika).
Za sada mozes imati karte i program ali bez tacnog lociranja.
Nazad na vrh
pimbe
GPS pocetnik

Pridružio: 29 Nov 2009

PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2009 5:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Garmin Mobile XT na N85 8GB

Do yaya...
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS Software Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu