GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Garmin Mobile XT sa bilo kojim GPS prijemnikom

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS Software
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Nikola031
GPS pocetnik

Pridružio: 12 Jan 2009

PorukaPoslao: Pet Jan 16, 2009 1:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

moze li neko da mi kaze kako se ubacuju mape u Garmin mobile XT uz pomoc MapSource?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
BarneyG
GPS pocetnik

Pridružio: 30 Jan 2008

PorukaPoslao: Ned Mar 08, 2009 10:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

jel probao ovo neko sa N78?
Nazad na vrh
DuxX
GPS pocetnik

Pridružio: 22 Maj 2009

PorukaPoslao: Pet Maj 22, 2009 5:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Već imam Garmin Mobile XT koji mi radi na Nokia N95 8GB. Da li mi za HTC treba drugi ili može da se instalira isti?

Hvala unapred
Nazad na vrh
madridista
GPS pocetnik

Pridružio: 31 Maj 2009

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2009 8:27 pm    Naslov: Re: Garmin Mobile XT sa bilo kojim GPS prijemnikom Odgovoriti sa citatom

pozdrav svima, imam nokiu 5800 sa hardwerskim gps i instalirao sam garmin xt ali kad odem na opciju recimo povezivanje sa garmin GPS jednostavno dobijem poruku da nije pronadjen nijedan gps??
Nazad na vrh
sucro
GPS pocetnik

Pridružio: 22 Avg 2009

PorukaPoslao: Sub Avg 22, 2009 10:42 pm    Naslov: Garmin XT mobile na Navman pin 570 Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima,

zamolicu ako nekoga sa malo vise iskustva sa garmin xt mobile za win mobile uredjaje, da pomogne, predlozi ili vec...

Radi se o PDA uredjaju Navman pin 570 na kojem je win mobile 2003

i Processor: 266MHz Samsung Arm 9
Memory: 64MB SDRam, 64MB Flash ROM
SD/MMC Memory Card Expansion Slot

instaliro sam na njega stariju verziju garmin mobile xt za starije win mobile uredjaje sa garminove stranice

Garmin Mobile XT for Windows Mobile_for older devices__41040w

instaliso sam je na MMC kartici, sve proslo oke i dodatne support fileove

zatim otkljuco garmin mobile xt na osnovu ID-a MMC kartice , kreiro SW.UNL i onda ubacio vec otkljucane - unlocked mape Europe NT 2010 preko MAPSOURCE software-a poslo ih na MMC karticu!

Znaci sve proslo oke, medjutim na kada pokrenem garmin xt na uredjaju, ne prikazuje mi na karta, ubacene mape, niti pak signal GPS resivera, koji je interni ne hvata, ne znam sta vise probati da bi ovo proradilo ?

U opcijama garmin xt pod system, stoji da je GPS - REMOTE (na nasem udaljeni prevodi), i nema signala, probo sam mijenjati PORT, ima ih nekoliko com1, 2,3,5,7 , nema com porta 4, na com port 7 stoji - GPS ON NAVIGATOR, ostali portovi su IRDA, BLUETOOTH, CABLE, na COM PORT 3 stoji com port 3 - com port 3, neema neke oznake, ne znam koji odabrati da bi signal proradio!? Ili sta vec probati?

GPS resiver je upaljen - ON, i sa navmanovim originalnim mapama koje dodju uz ovaj uredjaj, signala ima!

Hvala svima unaprijed na odgovorima!

Pozdrav
Nazad na vrh
sucro
GPS pocetnik

Pridružio: 22 Avg 2009

PorukaPoslao: Sub Avg 22, 2009 10:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

DuxX ::
Već imam Garmin Mobile XT koji mi radi na Nokia N95 8GB. Da li mi za HTC treba drugi ili može da se instalira isti?

Hvala unapred

Naravno da ces morati otkljucati software za HTC uredjaj, svako otkljucavanje tj. SW.UNL file je vezan direktno za uredjaj i njegov jedinstveni ID, ukoliko si otkljuco SD kartice onda mozes koristiti isti..

Nisi naveo o kojem HTC-u je rijec, to je sirok pojam, neki od HTC-a poput Diamonda nemaju SD karticu i onda ce unlock mora ici preko samog uredjaja!

Budi precizniji , da bi dobio pravi odgovor!

Pozz
Nazad na vrh
milan82
GPS pocetnik

Pridružio: 05 Okt 2009

PorukaPoslao: Pon Okt 05, 2009 1:27 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pozdrav za sve,potrebna mi je mala pomoc:imam xdrive gps,ali su stare iGO mape na njemu,e sad da li moze u njega da se ubaci garmin?pretpotavljam da GMXT 5.0050.for symbian s60 nemoze,ali koji moze?
hvala unapred!
Nazad na vrh
zvezda moto
3 satelita

Pridružio: 09 Mar 2009

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2009 5:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

POZDRAV!

A zašto ne staviš nove karte na X-drive (iGO) nego da se gnjaviš sa garminom na njemu?
Garmin može da se stavi na tvoj uređaj ali.. neznam možda sam navikao na iGO.
Garmin koristim na telefonu.
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Sub Nov 07, 2009 3:21 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li neko ima ideju zašto Garmin Mobile XT čita gmapprom.bin, a neće gmapsupp.img.
Probao sam razne kombinacije ali nikako neće. Mape ubacujem pomoću MapSource, a GMXT je na WinCE platformi.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
rikee
12 satelita

Pridružio: 26 Maj 2009

PorukaPoslao: Sub Nov 07, 2009 11:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@Gasasoft
pisao sam u temi o GoClever 4335 o tom problemu... file za mapu mora da ti se gmapbmap.img, ali mozes da probas i sa gmapprom.img jer je sve verovatno neko ogranicenje od WinCE. Mana je sto neces da imas osnovnu mapu... ja sam imao frku sa Garmin nüvi 250 uredjajem dok nisam skontao sta i kako treba da cita.... gmapbmap.img sigurno prolazi
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Ned Nov 08, 2009 12:35 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nije meni problem da ubacim sve mape koje mi trebaju. Odaberem u MapSource Srbiju i Crnu Goru iz SCGRoute, Makedoniju iz Adrie i Grčku iz CN Europe. MapSource sve to uredno prebaci u uređaj pod imenom gmapsupp.img, ja to preimenujem u gmapprom.img i sve lepo radi. Međutim hteo sam da ubacim AutoDrive Hellas koji imam samo u IMG formatu i koliko znam i ne izlazi za MapSource.
Samo pitam da li je još neko nailazio na problem da GarminMobile XT ne vidi gmapsupp.img ili sam ja jedini. Imam instaliran Garmin i na Cryptonu S2000 i tamo sve lepo radi, a na GoCleveru neće. Izvadim karticu iz GoClevera ubacim je u Cryptona i sve radi OK. Vratim je u GoClever i nema seta mapa gmapsupp.img.
Verovatno nešto fali u WinCE sistemu, ali šta?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
rikee
12 satelita

PorukaPoslao: Ned Nov 08, 2009 1:32 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citao sam negde... probaj da stavis Auto Drive Hellas kao gmapprom1.img i naravno odgovarajuci gmapprom1.unl ili kao opcija da neki od fajlova preimenujes u gmapbmap.img
Evo sve sa stranog foruma. Jeste da je za Garmin uredjaje, ali ti daje ideju sta i kako da experimentises sa imenima i na WinCe...
Kod:
 Note that this guide was written specifically for the nuvi 7x0/7x5 series but may also work on other nuvi units as well as other non-nuvi units such as the Colorado, Oregon and other Garmin hand-helds that have a disk-based file system.

You can have various mapsets loaded on your nuvi...not just the basemap and detail map. These mapsets all reside in the x:/Garmin folder on both the nuvi drive and the SD Card drive. The nuvi 7x0 can access up to six different mapsets (*one* on the SD Card). The nuvi 7x5 can access up to nine different mapsets (*one* on the SD Card)
Example:

Mapset 1. City Navigator North America NT 2009 = nuvi drive main detail mapset (gmapprom.img)
Mapset 2. City Navigator Mexico NT 2008 = nuvi drive OEM detailed mapset (gmapoem.img)
Mapset 3. US Topo 2008 = nuvi drive supplemental detailed mapset (gmapsupp.img)
Mapset 4. City Navigator Europe NT 2009 = SD Card drive supplemental mapset (gmapsupp.img)
Mapset 5. nuvi drive Basemap (gmapbmap.img)

*Note: Before fiddling with mapsets, make a backup of them first, especially gmapprom.img as this is your main detailed mapset.

Here's a list of the nuvi 7x0 & 7x5's mapset names & their relationship with the nuvi
drive/SD Card:

Nuvi map naming convention
------------------------------------
1. gmapprom.img: (7x0/7x5) nuvi drive only, (primary mapset)

2. gmapprom1.img: (7x0/7x5) nuvi drive only (secondary mapset) example: North American / European units

3. gmapsupp.img: (7x0/7x5) nuvi drive (supplemental mapset)

4. gmapsupp.img: (7x0/7x5) nuvi SD Card drive (supplemental mapset)

5. gmapoem.img: (7x0/7x5) nuvi drive only (OEM mapset), user accessible, cannot be unselected from the unit via Tools/Settings/Map/Map Info

*Note, when using the following default system maps as user maps, you'll naturally lose their default map attributes.

6. gmapbmap.img: (7x0/7x5) nuvi drive only (default basemap), configurable as a supplemental map; rename desired mapset to gmapbmap.img, NOT selectable and does NOT show up under installed maps (Tools/Settings/Map/Map Info) but may be visible under Tools/Settings/System/About/Basemap

7. gmaptz.img: (7x5 only) nuvi drive only (default 7x5 Timezone map), configurable as a supplemental map; rename desired mapset to gmaptz.img

8. gmap3d.img: (7x5 only) nuvi drive only (default 7x5 3D Buildings map), configurable as a supplemental map; rename desired mapset to gmap3d.img

+9. gmap3d1.img (7x5 only) nuvi drive only (secondary 7x5 3D Buildings map), configurable as a supplemental map; rename desired mapset to gmap3d1.img

Nuvi internal (diagnostic utility) OS map naming
-----------------------------------------------------------
7x0/7x5

1. PROM1 = gmapprom.img
2. PROM2 = gmapprom1.img
3. Suppmap1 = gmapsupp.img (nuvi drive only)
4. Suppmap = gmapsupp.img (SD Card drive only)
5. Dir DB = gmapoem.img
6. Basemap = gmapbmap.img

7x5 only

7. TZMap = gmaptz.img
8. 3DMap 1 = gmap3d.img
+9. 3DMap 2 = gmap3d1.img
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Ned Nov 08, 2009 3:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala Riki to mi nije palo na pamet, probaću pa javljam da li je proradilo.
Nazad na vrh
rikee
12 satelita

PorukaPoslao: Pon Nov 09, 2009 8:21 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

probao ja na Blueberry 2GO431... rade samo gmapprom.img i gmapbmap.img...ostali pruzaju otpor Very Happy Evil or Very Mad
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Pon Nov 09, 2009 8:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ista stvar. Nije to neki problem. Samo što se neke detaljne mape ne prodaju u verziji za MapSource nego samo kao SD verzija ka na pr.Grčka. Ako je raspakuješ i prilagodiš za MapSource onda ne radi pretraga pa jbg. Koristiću Grčku iz CN Europe.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS Software Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sledeci
Strana 10 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu