GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

BECKER i sve o njemu...

Idi na stranu 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Toza
5 satelita

Pridružio: 12 Jun 2008

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2011 11:00 pm    Naslov: BECKER i sve o njemu... Odgovoriti sa citatom

Evo konačno za one koji vole ove uređaje.

Pokušaću koliko mi vreme dopusti da podelim svoja saznanja o malim tajnama vezanim za ove uređaje. Ne postoji univerzalan princip, ali je logika ista.

Za početak, elzner me je pitao kako da dodaje opcije prilikom isključenja uređaja jer je njemu postojala samo opcija za Sleep mode.

U folderu>
\iGO8\ui_becker\480_272\ui

pronađi fajl (ovo je za Active 43 verziju software-a, ali važi i za ostale)

start_480_272.ui

Otvori ga sa Wordpad-om i ispravi da izgleda ovako:

<header>
<var vStandbyCountdown=0>
</header>

<layer ui_DisclaimerMessage z=1000>
<SPRITE sprDM_Loading template=sprt_nohue z=1001 bmp="loading.bmp">
<SPRITE sprDM_Shader template=sprt_nohue z=1000 bmp="default_shader.bmp">
<SPRITE xxx template=sprt bmp="background_popupdisclaimer.bmp">
<TEXT xxx template=txt_popup_1 h=150 valign="CENTER" text="Please observe the roadsigns and comply with the Highway Code.\nThe map data may be flawed or incomplete." twolineoffset=-18>
<BUTTON xxx template=btn_popup_ok onrelease='run sc_DisclaimerMessage_OK'
x=1
y=163
>
</layer>

<layer ui_Logo z=1000>
<SPRITE xxx x=0 y=0 z=1001 bmp="logo.bmp">
</layer>

<layer ui_PowerOff z=99999999>
<SPRITE xxx template=sprt x=0 y=0 z=2 bmp="black.bmp">
</layer>

<layer ui_PowerButtonPressed z=100002>
<SPRITE xxx template=bg_popup>
<SPRITE xxx template=sprt x=190 y=75 z=1 bmp="icon_sleepmode.bmp">
<TEXT xxx template=txt_popup_1 y=10 combined_textmodel="Unit goes into sleep mode in $int:ui.vStandbyCountdown$ seconds." wordwrap=2>

<BUTTON xxx template=btn_popup_1of1 text="Complete off" onrelease='run sc_PowerButtonPressed_CompleteOff' visiblemodel="ui.vPowerOffSupported">
<BUTTON xxx template=btn_popup_2of1 text="Cancel" onrelease='run sc_PrevStateIfPossible' visiblemodel="ui.vPowerOffSupported">
</layer>

Ovo što je crveno kopiram uvek i u druge software verzije,

Ukoliko želite i treći "taster" koji ubrzava sleep mode, odnosno ako ne želite da sačekate odbrojavanje 5 sekundi, onda umesto crvenog teksta ubacite ovaj plavi:

<BUTTON xxx template=btn_popup_1of1 text="Complete off" onrelease='run sc_PowerButtonPressed_CompleteOff'>
<BUTTON xxx template=btn_popup_3of4 text="Standby" onrelease='STATE st_PowerOff'>
<BUTTON xxx template=btn_popup_4of4 text="Cancel" onrelease='run sc_PrevStateIfPossible'>
</layer>

Pozdrav Wink

Poslednji put izmenio Toza dana Pet Maj 20, 2011 10:04 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
elzner
9 satelita

Pridružio: 27 Apr 2010

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2011 8:30 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pokretanje teme je odlicna ideja. Mislim da na forumu ima dosta Becker fanova. Very Happy
Nazad na vrh
varicak
7 satelita

Pridružio: 28 Jul 2009

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2011 8:48 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ooooooooo da !
Nazad na vrh
elzner
9 satelita

Pridružio: 27 Apr 2010

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2011 11:37 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

varicak ::
Jako je zbunjujuće bar meni podešavanje ugla pod kojim se vidi teren. Pokušavam da namestim tako da vidim dovoljno daleko ispred a opet da ne bude ni jako mali ugao, da li imaš neka iskustva sa tim i kako je kod tebe podešeno uopšte? Ovo možemo i da nastavimo u novoj temi o Becker uređajima.

Moram da priznam da ja po tom pitanju nisam nista posebno podesavao.
Prikaz mape mi je podesen kao 3D a u naprednim opcijama (verzija iGO v8.5.12.165600) opcija automatsko zumiranje mi je podesena na srednje uvecanje i to je to.
Nazad na vrh
varicak
7 satelita

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2011 11:53 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Slično je i kod mene.... Hvala svakako.
Nazad na vrh
nemanja46
5 satelita

Pridružio: 07 Feb 2011

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2011 1:08 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kod beckera nema drugog podesavanja ugla samo zum
Nazad na vrh
varicak
7 satelita

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2011 1:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ima, ima čačkao sam nešto pa sam imao pogled od bukvalno 90 stepeni vertikalno pa sam nekako uspeo da ga koliko toliko vratim u normalu, ali ne znam ni sam kjako. Uputstvo nije od pomoći baš previše. Ugao može da ide od 90 do 180 stepeni.
Nazad na vrh
nemanja46
5 satelita

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2011 1:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Koji softver ti koristis kad imas uglove to primo ima a becker verzija koliko ja znam ne
Nazad na vrh
varicak
7 satelita

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2011 1:23 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Becker Z099 SW: 8.3.1.70118 (SR1)
Nazad na vrh
mhavran
12 satelita

Pridružio: 17 Apr 2009

PorukaPoslao: Pet Maj 13, 2011 3:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

E sada postoje varijante , u koji je uređaj ubačen , odnosno šta piše u sys fajlu pod ''device''
Nazad na vrh
Toza
5 satelita

PorukaPoslao: Sub Maj 14, 2011 9:13 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

LEKCIJA 2 - VEOMA VAŽNO Exclamation Shocked Idea

PRINCIP 1: Pre bilo kakvih promena, napravite kopiju CELOG uređaja (dakle i foldera iz osnovnog foldera tzv. - root-a)

PRINCIP 2: Kada vam bilo kakva promena uspe i zadovljni ste, NAPRAVITE sigurnosnu kopiju po PRINCIPU 1

PRINCIP 3: Ne dirajte ništa iz foldera u root-u (naročito čuvajte folder NNGStart). Sve izmene su vam dozvoljene u IGO8 folderu (uz poštovanje principa 1 i 2).

PRINCIP 4: Sve što radite, radite na sopstvenu odgovornost. Ukoliko poštujete navedena pravila, imate dobre izglede da ništa ne uradite pogrešno. Lično ne prihvatam nikakvu odgovornost niti obavezu za radnje koje radite ili hoćete da uradite na osnovu ovoog teksta. Ovde vam izlažem logiku i pomoć koju sam sam naučio radeći na sopstvenom uređaju.

Sve možete vratiti na staro stanje ukoliko imate kopije. Ako nemate - pravac servis!!!

Pa da vam otkrijem tajnu za IGRU! Razz

Ukoliko želite da uradite početna podešavanja drugačija od fabričkih tipa podešavanja uglova pogleda na mapu, podešavanje osvetljenja, izgleda u tunelima itd. itd., ovo sve radite u fajlu SYS.txt. Ukoliko ovde i uradite neku grešku, uređaj će jednostavno ignorisati to podešavanje i učitati osnovno koje se nalazi u DATA.ZIP\project_config\becker.ini fajlu. Ova dva fajla su tzv. pandani i za uređaj predstavljaju izvor početnih podešavanja. Prvo se učitavaju vrednosti becker.ini, a potom SYS.txt fajla.

Ne očekujte ovde spektakularne rezultate jer zapravo sve što se može menjati jeste programirano u software-u uređaja, tako da su ovde samo neke vrednosti i načini prikaza. Ovo smatrajte za nivo početnika i tu krenite sa igrom.

Druga važna stvar je NAPREDNIJE podešavanje. Ovde imam da vam kažem jednu ozbiljnu stvar - u DATA.ZIP fajlu ne radite NIKAKVE PROMENE. Exclamation

Ovo je vrlo važno jer najčešće ljudi posežu za unzipom data.zip fajla, izmenom u nekom fajlu pa ponovnom zipovanju. To sve u gotovo 90% slučajeva dovodi do blokiranja uređaja. OVO NIKAKO NE ČINITE. Shocked

Jedini ispravni put je dok još uvek ne znate šta želite i na koji način da menjate, iz DATA.ZIP fajla raspakujte KOMPLETAN folder ui_becker (cela adresa je: \iGO8\DATA.ZIP\ui_becker). Ovaj flder smestite u IGO8 tako da folderu IGO8 imate pored CONTENT, LICENCE i drugih foldera i pomenuti ui_becker. Puna adresa treba da bude \iGO8\ui_becker\

Dakle i ovde važi isti princip tzv. PANDANA koje sam pomenuo kod sys.txt fajla. Prvo se učitavaju podaci, podešavanja, slike, ikonice, programi i skriptovi iz DATA.ZIP fajla, pa potom IGO8.exe traži sve ovo i u ui_becker folderu. Ukoliko postoji fajl u ovom folderu, on će biti učitan. Dakle, ovde smeštajte samo IZMENJENE fajlove u odnosu na original. Ne morate imati sve fajlove kao u DATA.ZIP.

Za prvu vežbu predlažem vam da ubacite BMP sliku formata 480x272 sa nazivom LOADING.BMP u folder koji sami kreirajte \iGO8\ui_becker\480_272\

Imaćete novu sliku tokom učitavanja programa... Razz

P.S. Ova nova slika se javlja makon čuvene BECKER slike, jer je BECKER slika negde drugde...

Poslednji izmenio Toza dana Pet Maj 20, 2011 10:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
ppecaxxx
10 satelita

Pridružio: 05 Jun 2009

PorukaPoslao: Sub Maj 14, 2011 9:59 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A za one koji bi da prave svoj sys.txt, besplatan program za kreiranje istog:

http://ul.to/5tqj467l/SysConfigurator_en.zip
Nazad na vrh
Toza
5 satelita

PorukaPoslao: Sub Maj 14, 2011 10:03 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nemoj odma sve da im otkriješ. Mož neko da napravi SUPERKOMP od Beckera... Laughing
Nazad na vrh
nemanja46
5 satelita

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 8:24 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mozda nekom pomogne,

update softvera https://dl.becker.de/
Nazad na vrh
mhavran
12 satelita

Pridružio: 17 Apr 2009

PorukaPoslao: Uto Maj 17, 2011 9:34 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo par linkova ko neće da menja softwer ali hoće da ga unapredi .
Skinovi :
Za 8.3.1.70118 (SR1) http://forum.pocketnavigation.de/forum1000260-becker-skins-und-modifikationen/1141666-joshua-v1-6-6-skin-fuer-z201-z100-z103-z099-mit-sr1/
ili ko je radio update softwera na sr2 ili sr3

http://forum.pocketnavigation.de/forum1000260-becker-skins-und-modifikationen/1134417-joshua-v1-7-7-skin-fuer-z201-z100-z103-z099-mit-sr3-update-17-02-2010/

Za Active Talk : http://forum.pocketnavigation.de/forum1000260-becker-skins-und-modifikationen/1160745-skin-fuer-active-43-talk-sr1/

I još mnogo toga na :
http://forum.pocketnavigation.de/forum1000260-becker-skins-und-modifikationen/
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Sledeci
Strana 1 od 14

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu