GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Mapchanger

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS Software
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
dejanns3
10 satelita

Pridružio: 07 Jul 2010

PorukaPoslao: Uto Nov 09, 2010 12:00 pm    Naslov: Mapchanger Odgovoriti sa citatom

Kako se sve intenzivnije prica o Navteq-ovoj mapi Srbije, moguce da ce nekima ponovo biti interesantan mapchanger. Evo kako radi na Primu 1.1, sa gurjon skinom 2.19. Nadjete i skinete novi gurjon. U paketu ima, osim samog skina jos svasta. Za mapchanger nama je interesantan folder " other " gde se, pored ostalog nalazi file utility.zip. Raspakujte ga i dobijete folder utility u kome opet ima svasta. Folder utility stavite na root Prima, tj. otvorite folder Primo i tu stavite folder utility ( zamenite postojeci novim ). Dalje, otvorite utility/mapchanger.ini. Tu imate ovo:
[mapchanger]
swpoi=0
DirContent=\Storage Card\Primo1.1\content
DirSave=\Storage Card\Primo1.1\save
ExeName=iGO.exe
Sound=set.wav
Prilagodite redove DirContent i DirSave vasem uredjaju. Znaci, npr. moj uredjaj vidi mem. karticu kao SDMMC a ne Storage Card, a folder na root-u kartice na kojem je navigacioni program se zove Primo, a ne Primo1.1. Pod ExeName treba da bude izvrsni file navigacije, i on mi je isti. Znaci, npr. kod mene to izgleda ovako:
[mapchanger]
swpoi=0
DirContent=\SDMMC\Primo\content
DirSave=\SDMMC\Primo\save
ExeName=iGO.exe
Sound=set.wav
Snimite promene, pa u folderu content napravite jos dva foldera sa imenima map_ot i map_nt. Znaci, umesto samo jednog foldera u kome se nalaze mape, sada ih imate tri: map ( za TA mape ), map_nt ( za Navteq ) i map_ot ( za sve ostale ). U svakom folderu treba da bude najmanje jedna mapa. Bitno je i da u svaki folder mozete da stavite koje god hocete mape. Npr. kod mene je u jednom folderu contrast mapa Srbije i base map Evrope, u drugom ista ta mapa Srbije sa kompletnom Evropom, a u trecem opet ista Srbija sa...zaboravio sam sta je u trecem. Sada lako mozete da probate razne kombinacije. Npr. u jedan folder stavite contrast mapu Srbije zajedno sa Navteq mapama zemalja u okruzenju. Napravite rute do gradova u Grckoj, Hrvatskoj, Madjarskoj...i veoma brzo ustanovite koliko je to katastrofalna kombinacija mapa. Ili, drugi primer,.....ili treci...
Dalje, ukljucite mapchanger u gurjonovim podesavanjima pod system setings. Ili, ako imate prevod koji pravi elite-yu ( cordas...hvala na prevodima ), onda idete na vise.../ postavke / GJA skin podesavanje / postavljanje sistema / prikazi menjaca karti. Kod svake promene mapa program ce se restartovati.
Ovo je jedan od nacina za interni mapchanger ( postoji i externi ). Meni je ovaj najbolji. Za kolege koje koriste iGO 8.3, ne secam se kako ide mapchanger pa ako neko zna neka napise. Ako sam sta preskocio u objasnjenju...nece vam raditi kako treba.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
pnedic
6 satelita

Pridružio: 25 Jun 2010

PorukaPoslao: Sre Nov 10, 2010 11:03 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Svaka cast na objasnjenju !

Ja koristim iGo8.3.4.... i kada sam stavio Dimka skin, sve se to aktiviralo samo bez moje dodatne intervencije. Tj vidim da mi nudi opcije promene karte kada pokrenem mapchanger, mada to nisam koristio prakticno.
Nazad na vrh
nenov
3 satelita

Pridružio: 18 Apr 2009

PorukaPoslao: Uto Jan 04, 2011 11:05 am    Naslov: Primo: pregled mapa iz dir koji nije aktivan u mapchanger Odgovoriti sa citatom

Važi sa Primo 1.1

Mape koje nisu u aktivnom direktorijumu pomocu mapchanger-a ne daju ulice gradova već samo obilaznice gradova i kroz te države i u sadržaju karata iza države daje (MRE). Može li se ovo promijeniti tj. da i one daju ulice.

ima jos za datoteku mapchanger.ini. Umjesto nula treba da stoje 1 jer tada je dovoljan jedan direktorijum za poi, building, speed, phoeme,... evo prikaza mog mapchanger.ini:

[mapchanger]
swpoi=1
swbuilding=1
swhistspeed=1
swphoneme=1
DirContent=\SDMMC\Primo\content
DirSave=\SDMMC\Primo\save
ExeName=iGO.exe
Sound=set.wav
Nazad na vrh
dejanns3
10 satelita

Pridružio: 07 Jul 2010

PorukaPoslao: Uto Feb 01, 2011 10:24 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jesi ti siguran u to sto si napisao? Jesi probao to? Ja sam probao, i, ako stoji 0, dovoljan je jedan folder, a ako je 1, onda treba jos foldera za POI i ostalo. I ono sa aktivnim direktorijem ne kontam nista. Aktivni direktorijum ( ako mislis na folder za mape ) je onaj koji odaberes i on cita mape koje su u tom folderu. Ako nemas mape nego same basemap, onda ti prokazuje MRE.
Nazad na vrh
varicak
7 satelita

Pridružio: 28 Jul 2009

PorukaPoslao: Sre Jun 19, 2013 11:32 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li bi neko mogao da mi da link za Mapcharger za igo 8.3? Da li će raditi na Becker navigaciji bez menjanaj skina ili nečeg sličnog?
Spidi
4 satelita

Pridružio: 04 Nov 2011

PorukaPoslao: Sub Jun 27, 2015 11:47 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zdravo narode!
Pokušavam da namestim mapchanger ali mi nikako ne ide.
To jest vidim ga u meniju ali je osenčen tako da ne mogu da ga uključim.
Zanimame dali neko zna kako treba da ukucam putanju u utility.ini i u sys fajlu.
Inače na tabletu je navigacija, android verzija- Igo primo.
Nije na kartici instaliran nego u memoriji tableta.
HVALA UNAPRED SVIMA!
Nazad na vrh
balan
5 satelita

Pridružio: 07 Jan 2011

PorukaPoslao: Sub Jun 27, 2015 3:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kod androida postoje dve aplikacije za menjanje mapa.
1. GJA_utility, koji je posebna aplikacija, mora da se instalira i radi kada se zatvori iGO(primo). Radi sa po četiri foldera (nq, tt, tm, ot za mape i poi).
2. UX - MapChanger for Android, stavi se u UX folder, sve ti ostaje isto (po jedan folder za map i poi) a u settings iGO-a imaš opciju za menjanje mapa. Kod mene radi sa dva provajdera.
Po meni je ova UX verzija bolja, staviš Here komplet EU, Contrast i TopMap za srbiju, ex yu i okolne zemlje, sve u jedan map i jedan poi folder i to je to.
cveks
bez GPS fix-a

Pridružio: 12 Sep 2015

PorukaPoslao: Sub Sep 12, 2015 4:27 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

hvala probacu.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS Software Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu