GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

prestigio 430 dodatno napajanje

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za pocetnike
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
zohartattoo
GPS pocetnik

Pridružio: 05 Sep 2008

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2010 1:15 am    Naslov: prestigio 430 dodatno napajanje Odgovoriti sa citatom

e ovako,imam gps prestigio 430,kad napunim bateriju traje mi kratko,nekih 2 sata,imam auto punjac medjutim crko mi je upaljac tako da ne mogu da ga punim u kolima.dali postoji neko drugo resenje kako bi ga punio dok sam na putu???
bio sam kod elektricara i kaze mi da struja ne dolazi do upaljaca,verovatno ga mrzi da to popravi kili sta ja znam Sad
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
nikcevicv
6 satelita

Pridružio: 22 Jun 2008

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2010 2:42 am    Naslov: Re: prestigio 430 dodatno napajanje Odgovoriti sa citatom

zohartattoo ::
e ovako,imam gps prestigio 430,kad napunim bateriju traje mi kratko,nekih 2 sata,imam auto punjac medjutim crko mi je upaljac tako da ne mogu da ga punim u kolima.dali postoji neko drugo resenje kako bi ga punio dok sam na putu???
bio sam kod elektricara i kaze mi da struja ne dolazi do upaljaca,verovatno ga mrzi da to popravi kili sta ja znam Sad

Postoje 12V ispravljači koji idu u gradsku mrežu a na kutiji imaju rupu za auto upaljač. Ne znam gde da ih tražiš u Niš-u, a u Beogradu ih ima i na tzv. buvljaku (OTC, na Novom Beogradu), možda i u MikroPrinc-u kod Slavije a verovatno i još po negde. Bilo bi mudro uzeti neki koji je deklarisan na bar 1A struje, tj. ništa slabije. Možeš uzeti i neki običan 12V/1A ispravljač a na prvoj benzinskoj pumpi uzeti auto-upaljač (komplet, sa utičnicom), pa u varijanti "sam svoj majstor" improvizovati "kućni punjač" samo nemoj da pobrkaš polaritet.

Ipak verujem da bi bilo bolje i jednostavnije naći auto-električara a ne dundjera koji se lažno predstavlja, i on će za minut proveriti osigurač i videti gde je prekid pa u krajnjoj liniji za petnaest minuta izvući posebnu žicu za upaljač.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
civi
3 satelita

Pridružio: 23 Avg 2009

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2010 10:40 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Idi kod elektricara i popravi taj upaljac, da nebude posle vecih posledica. Tako ces zavrsiti posao sa punjenjem GPS-a, dobices ispravan upaljac i bices siguran sta tu nevalja (sto je najbitnije). Kostace te isto kao i da si kupovao dodatni punjac (naravno kvalitetniji i deklarisan za to).
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2010 12:45 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam pronašao interesantno rešenje u jednoj prodavnici kompjutera u Kraljevu a verujem da ih ima svugde. To je adapter koji ide u upaljač, a na njemu ima dva nova ležišta za auto punjače po 12v i dva USB priključka po 5v (provereno voltmetrom) i sve to u lepo dizajniranom kućištu. Onaj priključak koji ide u stari autoupaljač sam odsekao i spojio direktno na 12 volti u kolima, sakrio lepo kabl i ugradio prekidač. To se sve lepo zalepi na pristupačnom mestu i dobiješ tri ležišta za upaljač i dva USB priključka.
Čemu sve to? Punim GPS, mobilni telefon Bluetooth slušalicu i još ima mesta za autoupaljač. Kada idemo na duži put klinac gleda crtaće na Netbook-u pa i za to ima napajanje. Jbg šta ćeš.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
nikcevicv
6 satelita

Pridružio: 22 Jun 2008

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2010 10:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gasasoft ::
Čemu sve to? Punim GPS, mobilni telefon Bluetooth slušalicu i još ima mesta za autoupaljač. Kada idemo na duži put klinac gleda crtaće na Netbook-u pa i za to ima napajanje.

Ako i pored toga zafali struje, uvek u gepek možeš da turiš i neki mali Hondin agregat, pa bog da te vidi Wink
Nazad na vrh
zohartattoo
GPS pocetnik

Pridružio: 05 Sep 2008

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2010 1:09 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

hvala na odgovorima,madamja sam za varijantu da popravim upaljac Smile
jel zna neko dobrog elektricara iz Nisa?
Nazad na vrh
GPSSerbia
Moderator

Pridružio: 13 Mar 2007

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2010 2:15 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Idi u ovlasceni servis za tvoj auto, tamo ce ti najbolje uraditi posao a nece biti nista skuplje nego kod ostalih.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za pocetnike Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu