GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Pomozite u izboru ??????

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za pocetnike
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Milxx
GPS pocetnik

Pridružio: 10 Nov 2009

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2009 7:39 pm    Naslov: Pomozite u izboru ?????? Odgovoriti sa citatom

neznam za koji model da se odlucim tj koji je bolji. u pitanju su MIO 200a ADRIA i garmin nuvi 200 bundle? i gde mogu naci mape za evropu?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2009 9:06 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Garmin.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Ekolab
12 satelita

Pridružio: 27 Mar 2008

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2009 10:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

od Mio samo MioDigiwalker, ostale Mio Moov, nemoj ni da pomisljas, samo Garmin, a ako je u pitanju Digwalker e onda razmisljas, moj predlog u ova dva slucaja Garmin
Milxx
GPS pocetnik

Pridružio: 10 Nov 2009

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2009 10:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

hvala za savet, a ja nisam postavio pitanje lepo koja od ova dva modela ima bolji prijem signala,koji radi tacnije?
Nazad na vrh
rikee
12 satelita

Pridružio: 26 Maj 2009

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2009 11:30 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ja sam za Mio... na njega i Garmin mozes da stavis Very Happy
Nazad na vrh
ppecaxxx
10 satelita

Pridružio: 05 Jun 2009

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2009 11:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A zasto pa ne Mio Moov?!? Ja ga imam i prezadovoljan sam. Precizan je u metar. Ajde dobro, u 5 metara Smile))

Njegov ugradjeni software MioMap2008 je sasvim ok, karte nisu lose... a i sve je vec dzabe unutra i update je dzabe.

Ali najvaznije za Mio Moov je da na njemu vrlo lako moze da se namesti vise raznih softvera, pre svega iGO ili Cardinale. Pa cak i Garmin, ukoliko neko pozeli da koristi taj sistem navodjenja nakon sto proba iGO. Ja sigurno ne. Covek se na dobro lako navikne, a na lose se nikad ne vraca.

Prema tome moja preporuka je Mio Moov 360 ili neki slican.
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Sre Nov 11, 2009 12:20 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ajde da i ja obrazložim moj predlog.
Koristim Igo8 već duže vreme jer se bakćem samo sa jeftinim kineskim uređajima i koristiću ga sigurno još neko vreme. Ali ova nova SCG 2.1 mapa koju je Infotim izbacio gazi sve postojeće mape što se tiče Srbije. To je jedini razlog zašto Garmin.
Što se tiče softvera po mom mišljenju je dalje Igo neprikosnoven što se tiče izgleda funkcionalnosti i mogućnosti modovanja i dorada, ali suština navigacije nije da lepo izgleda, nego da ima što detaljnije mape kako bi bila što preciznija. Sve dok Contrast ne izbaci mapu koja će biti detaljnija Garmin je moj favorit.
Možda u narednom periodu čak i ja pređem na njega.
Pozdrav.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
ppecaxxx
10 satelita

Pridružio: 05 Jun 2009

PorukaPoslao: Sre Nov 11, 2009 12:15 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gasasoft,

Mislim da si pogresno postavio stvar. Pitanje je bilo koji UREDJAJ se preporucuje, a ne software. Obzirom da na Garminu moze da radi samo Garmin software, a na Mio moze da radi sta god hoces, onda je sigurno bolje kupiti Mio, moje misljenje.

A to ko ima bolje mape... to je isto diskutabilno, svi proizvodjaci mapa dopunjavaju svoje mape, neki sigurno i cesce nego Garmin, pa ce na kraju sve to biti isto i pobedice onaj software koji je ugodniji za rad, a tu Garmin, za sada, nema sta da trazi.

I jos jedna, ne manje bitna stvar. Za Garmin mape pravi samo Garmin, a za iGO ima vise nezavisnih proizvodjaca mapa, pa covek moze da izabere sta mu se svidja a sta ne. A greske u mapama postoje kod svih.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za pocetnike Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu