GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Blueberry GPS 2go500B with Bluetooth and FM Transmitter

Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
rikee
12 satelita

Pridružio: 26 Maj 2009

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2009 11:24 pm    Naslov: Blueberry GPS 2go500B with Bluetooth and FM Transmitter Odgovoriti sa citatom

Uredjaj je Blueberry GPS 2go500B, a ono sto sledi su screenshotovi kako izgleda skroz otkljucan... skoro da mozete da ga koristite kao PDA Very Happy ... uputstvo cu sutra da postavim, a sada slike

na desktopu vidite koji programi rade Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
genie_m_1984
GPS pocetnik

Pridružio: 01 Okt 2008

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2009 12:20 am    Naslov: Blueberry GPS 2go500B with Bluetooth and FM Transmitter Odgovoriti sa citatom

Pozdrav....planiram da kupim ovaj uređaj....kako ti se pokazao u radu?
Kako si ga otključao? Može li kratko upustvo?
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2009 1:39 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja imam neki 2go350 i odjednom mi je izgubio Bluetooth. U početku je sve radilo normalno i odjednom ne znam kako nema ga. Kasnije sam primetio da je i ResidentFlash potpuno prazan, a čini mi se da je tamo bilo nekih fajlova, a ja nisam napravio BackUp.
Pogledaj molim te šta ima u ResidentFlash na tvom uređaju pa okači negde da vidim da li je to bitno za rad Bluetooth-a ili je crk'o.
Unapred hvala.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2009 1:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tek sad vidoh da je i ovaj moj 2go500, a na kutiji piše 2go350. Moj je onaj sa onim narandžastim ramom.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
rikee
12 satelita

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2009 7:34 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gaso, moram da te razocaram.... ResidentFlash je prazan. Bluetooth i bez toga radi. Ti verovatno imas problem sa ostecenim YFLoader.exe. Iskopiraci ti to pa cu stavim na megaupload...
Otkljucavanje je jednostavno. Podesite uredjaj da bude u M$ ActiveSync modu. Sinhronizujte sa racunarom. Sa registry editorom uradite full backup. U tom istom registry editoru nadjite HKEY_Local_Machine\Init\ i zatim izmenite Launch50 string koji pokazuje YFLoader.exe u explorer.exe... sacuvajte registry i odradite soft reset. 2go500B je otkljucan Smile Very Happy
Za dodavanje ikonica na desktop morate da editujete jos malo registry. Nadjite na uređaju HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Explorer\Shell Folders i trebate da izmenite sledece kljuceve da izgledaju ovako
Kod:
"Application Data"="\\ResidentFlash\\Application Data"
"Desktop"="\\ResidentFlash\\Desktop"
"Favorites"="\\Windows\\Favorites"
"Fonts"="\\Windows\\Fonts"
"My Documents"="\\My Documents"
"Program Files"="\\ResidentFlash\\Program Files"
"Programs"="\\ResidentFlash\\Programs"
"Recent"="\\Windows\\Recent"
"StartUp"="\\ResidentFlash\\StartUp"
"Windows"="\\Windows"

Sacuvate registry i odradite soft reset. Sada mozete da saljete precice iz explorera na desktop i pri svakom resetu ce one ostati na desktopu. Ovo je Gasasoft mod iz teme o GoClever4335
TCPMP player radi ako se regionalna podesavanja stave na Croatia i ako titlovi imaju extenziju *.smi , ali zato ima tema u delu foruma sa programima i to je u principu to. Ako hocete da pokrenete bluetooth morate da pokrenete YFLoader.exe iz \Windows foldera.. Jedini nacin koji je meni radio za gasenje tog programa je gasenje pa ponovno paljenje...
To je to od mene. Sigurno sam nesto ispustio Smile... Pitajte.

...a misljenje...pa uredjaj je lepo dizaniran i ima glossy zavrsnicu ali bi mozda za nijansu lepse bilo da je displej u ravni sa ramom. To je moje misljenje, cisto zbog prasine. Baterija je losa, ali sa obzirom na displej i razumljivo. Autonomija je max pola sata, ali ovaj uredjaj svakako nije namenjen za setnju po gradu, vec za voznju kolima ili kamionima. Za setnju uzmite Mio Moov 200 Very Happy . Bluetooth radisvoj posao. Sinhronizacija je jednostavna kao i pozivanje sa samog uredjaja. Sveukupno misljenje je na kraju dana pozitivno. Koliko para toliko i muzike...
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2009 6:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Prvo sam pročitao PM pa onda ovde vidoh da je i kod tebe ResidentFlash prazan. Onda je verovatno YFLoader, u svakom slučaju ostaje opcija zamene.
Šaljem ti BackUp Registry baze večeras čim stignem u KV, trenutno sam u BG a uređaj nije kod mene.
Pozdrav i hvala.
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Pet Okt 02, 2009 12:04 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

http://rapidshare.com/files/287519945/Blueberry_2go500.ceimg
To je BackUp registri baze mog uređaja. Urađen sa CeRegEditor-om.
Bluetooth mi i dalje ne radi, izgleda da je crk'o. Ide na reklamaciju. Mrzi me da ga čačkam više.
Nazad na vrh
mag
bez GPS fix-a

Pridružio: 10 Feb 2008

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2009 11:22 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sve aplikacije ovog uredjaja se nalaze u YFAP30 folderu u residenflash2.

- tu je i aplikacija za bluetooth.

(Obavezno pre izmene, sacuvajte negde orginalni YFAP30 folder.)

On se nalazi na root-u od residentflash2 . Rezidentflash2 je inace nevidljiv, moze mu se pristupiti samo iz explorera samog uredjaj, kucajuci u adress-bar \residentflash2\.

Najjednostavniji nacin da se dodje do Windows CE desktopa je da kreirate na root od sd kartice fajl sa nazivom YFGO2CE.BLD , (sadrzaj je nebitan, moj je 5 bajtova teksta.) i uradite shutdown/paljenje uredjaja.

Inace uredjaj je stvarno skroz OK, za svaku pohvalu.
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2009 11:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja moj poslao na reklamaciju. U svakom slučaju hvala na informacijama, za tu nevidljivu particiju.
Jel uspeo neko da poveže ovaj uređaj sa telefonom kako bi se konektovao na internet?
Nazad na vrh
medans
GPS pocetnik

Pridružio: 04 Nov 2009

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2009 9:35 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav!
Jel vas WIN CE bio na engleskom od starta, ili ste ga naknadno prebacili na ENG. Juce kupih 2GO510B, ali je WIN na kineskom, a posto slabo stojim sa poznavanjem istog Very Happy, zanima me da li i kako moze da se promeni jezik u engleski.
Nazad na vrh
kreculj
7 satelita

Pridružio: 12 Maj 2008

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2009 10:08 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

trkni do buvljaka Smile
pajap
7 satelita

Pridružio: 02 Okt 2008

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2009 11:06 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

medans ::
Pozdrav!
Jel vas WIN CE bio na engleskom od starta, ili ste ga naknadno prebacili na ENG. Juce kupih 2GO510B, ali je WIN na kineskom, a posto slabo stojim sa poznavanjem istog Very Happy, zanima me da li i kako moze da se promeni jezik u engleski.

Nema nacina da ga sam prebacis na engleski. Jedino resenje bi bilo da kontaktiras servis ili uvoznika i da vidis da li oni imaju englesku verziju windowsa ce za te uredjaje ako imaju mogu da ti flasuju ako ne nista od toga. Kako bilo da bilo i ta kineska verzija ce ti raditi jes da je malo bezveze ali sta da se radi...
Nazad na vrh
medans
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2009 1:42 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Skontao sam u medjuvremenu da to nece ici bas tako lako.
Od uvoznika sam odustao (pin) jer je ovo ljuti kinez, Blueberry ga jos nema na sajtu, stize u kutiji od prethodnog modela, a ustvari ga pravi neka sasvim 10-ta fabrika (Tomstar).
Nista, recnik pa udri, sta da se radi Very Happy
Nazad na vrh
rikee
12 satelita

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2009 8:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

gledaj slike pa ces nesto i da ubodes...u principu i ne treba ti puno da prckas... registry je sigurno na engleskom
Nazad na vrh
medans
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sub Nov 07, 2009 8:27 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

..vise mi jezik nije problem, sad mi ne radi touchscreen nakon instalacije miopocket-a i instalacije transcriber drivera. Uredjaj ne radi u activesync modu te ne mogu da pristupim registry-ju. Sweeeet Very Happy
...ako neko ima kakvu ideju da se ovo resi, nek se ne ustrucava i neka napise Smile
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 1 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu