GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Ubacivanje i korišćenje POI u Garmin-u

Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za pocetnike
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Danijel
Moderator

Pridružio: 22 Feb 2007

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2007 11:19 am    Naslov: Ubacivanje i korišćenje POI u Garmin-u Odgovoriti sa citatom

Ubacivanje i korišćenje POI u Garmin-u

Kako ubaciti POI tacke?

POI kolekcije se kod Garmin uredjaja, sastoje od dva fajla - jednog sa ekstenzijom .csv i drugog .bmp fajla koji predstavlja ilustraciju kojom će biti prikazana ta kategorija POI i koja ima isto ime kao .csv fajl - na primer: "autogas.ov2" i "autogas.bmp". Pod takvom jednom kategorijom podrazumevaju se POI lokacije istog tipa za koje ce uvek biti prikazivana ista sličica.
Druga vrsta fajla koja se može koristiti je GPX fajl. U ovom slučaju nećete moći da koristite dodatne sličice kao ilustraciju za prikaz te POI kategorije. Najčešća primena GPX fajla je uz Garmin MapSource.
Ovde ćemo se orijentisati na korišćenje prvog rešenja sa dva fajla. Kako ih ubaciti u Vaš Garmin?
1) Preuzmite željene POI fajlove sa "Download" dela našeg sajta (ili sa nekog drugog sajta) i raspakujte zip arhivu u neki prazan direktorijum npr. "C:\Download POI"
2) Potrebno je da sa Garminovog zvaničnog sajta preuzmete program "Garmin POI Loader". Veličine je oko 8 MB i ukoliko nije promenjena adresa možete ga preuzeti sa www.garmin.com/support/agree.jsp?id=927 ili ukoliko jeste promenjena potražite ga na www.garmin.com
3) Instalirajte ga na Vaš računar i nakon završene instalacije možete povezati Vaš Garmin USB kablom i pokrenuti POI Loader.
4) Na glavnom ekranu kliknite na "Browse" i odaberite direktorijum gde ste snimili ili raspakovali POI fajlove - u našem primeru to je bilo "C:\Download POI".

5) Kao jedinice za razdaljinu i brzinu odabrite "Meters and KMH"
6) Kao način instalacije možete ostaviti "Express", što je i preporučeno ili konfigurisati svaki fajl pojedinačno
7) Kliknite na "Next" i transfer na Vaš uredjaj će biti obavljen za nar sekundi nakon čega će se uredjaj resetovati nakon čega je spreman za korišćenje sa unetim POI lokacijama.

Navigacija do POI lokacije

Odaberite "Where to"

Odaberite "My Locations"

Odaberite kategoriju POI

Odaberite željenu lokaciju

Pritisnite Go!

Ovo je bilo samo osnovno uputstvo o korišćenju POI, čija svrha je da omogući korišćenje POI bez puno ulaženja u sve mogućnosti korišćenja POI u Garmin-u
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Maka
GPS pocetnik

Pridružio: 03 Maj 2007

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2008 1:33 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam uradio sve prema uputstvu. Svi POI (skoro 3.000) su ubaceni i kad uvecam mapu, oni zaista i postoje.
Medjutim, ako pokusam da ih pronadjem pretragom u delu POI, njih nema.
Primetio sam i da se ikonica malo razlikuje od originalne.
Elem, moj nuvi pretrazuje samo preloaded POI, ostali za njega ne postoje. A ti preloaded su jako pogresni (u Beogradu), vec sam pronasao nekoliko pumpi koje nisu tamo gde mapa kaze da jesu, cak sam se vozio da se uverim da pumpa ne postoji. A ove koje sam naknadno ubacio, ne vidi.
Da li ima nacina da to resim?
Hvala.
Nazad na vrh
Pera Garmin
Cenjeni clan

Pridružio: 10 Apr 2007

PorukaPoslao: Sub Jan 19, 2008 8:20 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

POI tačke ubačene POI Loader softverom se nalaze u kategoriji "Dodaci" pod "Kuda idemo" menijem.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Doktor
Moderator

Pridružio: 09 Jul 2007

PorukaPoslao: Sub Jan 19, 2008 8:29 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jel moze da se skine ovaj POI sto postoji na sajtu ovde i da se ubaci u garmin. ili netreba ako sam ubacio scg rout 1,5
Nazad na vrh
Doktor
Moderator

PorukaPoslao: Ned Jan 20, 2008 4:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ovo sto sam sknuo ima 4 foldera. 2 tom toma i jedan garmin i jos jedan. sta od toga ubaciti preko ovog programa. poi upoloader?
Nazad na vrh
Doktor
Moderator

PorukaPoslao: Sub Jan 26, 2008 7:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jel neko zna kako?
Nazad na vrh
ZorMi
7 satelita

Pridružio: 05 Apr 2007

PorukaPoslao: Sub Jan 26, 2008 8:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pokrene se POI loader, on pronađe uređaj ili softver na kartici, zatim se izabere POI file iz koga se unose tačke (podržava .csv tekstualnu listu ili .gpx Garminov format). To je ukratko, probao sam svojevremeno jedanput i radilo je...

Ono što radije koristim je import POIs u MapSource (na PC) u .gpx formatu koji ako nemam pripremim konvertorom GPS Babel. Konkretno sve POIs skupljam u Google Earthu (malim delom u TomTom na terenu), pa iz .kml (ili iz .ov2 kod TomToma) prebacim GPS Babelom u .gpx, importujem u MapSource, pa pošaljem u uređaj (ode u Garmin\POI folder) i na samom uređaju ažuriram sa Import GPX (za Mobile XT). Ono što mi smeta je neki limit od 1000 POIs, a imam ih više pa moram da selektujem i brišem manje bitne.

Problem s tim javnim POI kolekcijama je mnogo grešaka, dupliranja istih tačaka, spajano je više izvora ili je delom pogrešan format koordinata pa neke tačke završe u Africi i slično... Najbolje bi bilo sačekati da SCGR autori to srede, provere i ugrade u komercijalni proizvod.

Dodatni zez je što najnoviji MapSource lepo radi sa .gpx v3.0 formatom (nešto je brljao sa v2.0 kad sam probao), ali poslednji nRoute istog proizvođača ne zna za v3.0 format nego samo za v2.0 pa moram posebno da pazim na POI baze za ovoga ili onoga... dok ne stigne Mobile PC navigacioni softver.
Nazad na vrh
Pisac
4 satelita

Pridružio: 12 Apr 2008

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2008 2:12 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kada ubacujem lokacije sa radarima, nikako ne mogu da dobijem da me garmin upozorava isključivo ako vozim brže od ograničenja te tačke.

U POI loaderu postoji opcija "Alert when speed is greater than the alert speed", ali ta opcija jednostavno ne radi, jer je "alert speed" očigledno nepoznat Garminu. Ako unesem "Default alert speed" onda me upozorava uvek kada vozim brže od te default brzine, bez obzira na pravo ograničenje te tačke, i pri tome mi i pokazuje da je ograničenje upravo ta brzina koju sam postavio kao default, a ne na prava brzina te tačke.

Kako ovo rešiti? Ima li neki drugi malo pametniji program od POI loadera?
Nazad na vrh
Pisac
4 satelita

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2008 8:06 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Problem sam rešio tako što sam izdvojio sve različite brzine u različite fajlove. Tako da u jednom fajlu imam sva ograničenja od 60km/h, u drugom 80km/h, itd...

Tada i POI Loader sam detektuje ograničenje, tako da čak ne moram ručno da podešavam 60 ili 80km/h itd...

Ali ovo je vrlo zamorno, jer svaki fajl svake države moram ručno da delim na mnogo manjih fajlova... Ima li neki lepši način da postignem isti rezultat?
Nazad na vrh
Snecer
5 satelita

Pridružio: 27 Apr 2007

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2008 8:57 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ima.

http://www.gpsinformation.org/penrod/poiloader/poiloader.html
Nazad na vrh
Pisac
4 satelita

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2008 10:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa dobro, nakon čitanja dotičnog teksta sam otkrio da mogu sve to da odradim i tako što uradim replace u celom CSV fajlu, tako da promenim recimo M-.... u Pokretni radar@...., što jeste dosta brže rešenje.

Mada, ja sam očekivao da postoji rešenje koje koristi upravo originalni format u kome je taj CSV fajl. U tim fajlovima je uvek napisano nešto nalik "M-80, adresa", a Garminov POI loader tu pravi dve greške: 1) ne prepoznaje brzinu 80km/h, i 2) ne shvata da navodnici nisu deo teksta. Kada uradim replace na odgovarajući način, naravno sve radi savršeno.

Medjutim, zašto su onda svi fajlovi za Garmin u tom formatu, ako taj format ne odgovara POI loaderu?
Nazad na vrh
Snecer
5 satelita

Pridružio: 27 Apr 2007

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2008 11:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Koristi gpx format ne csv = nekompatibilan sa Mapsource.

I tu malo pogledaj kako "mi" to radimo.

http://www.mobisux.com/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=2746221&nt=16&fpart=1
Nazad na vrh
BioSQUAD
3 satelita

Pridružio: 09 Jan 2009

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2009 9:39 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sve moguce opcije sam pokusao, nisam uspeo da ubacim u moj pocket PC, garmin XT-a.
Nazad na vrh
sstenks
5 satelita

Pridružio: 06 Jun 2009

PorukaPoslao: Pon Jun 08, 2009 11:39 pm    Naslov: Kako podesiti ogranicenja Odgovoriti sa citatom

Tacno jedini nacin da se ovo izvede je da se sve podeli u foldere sa razlicitim ogranicenjima primer:ogranicenja @40 ,@50 itd jel ako se sve stavi u jedan folder pocne da brlja pa tamo gde je ogranicenje 50 km/h on pocne da menja 60 ,80 itd.

Od kada sam sve podelio sve radi bez greske...
Nazad na vrh
de.marko
3 satelita

Pridružio: 18 Sep 2008

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2009 8:43 pm    Naslov: re.... Odgovoriti sa citatom

Pa ako si uspeo postavi to negde pa da moze da se skine ili da vidimo sta si i kako uradio.Hvala u napred.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za pocetnike Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu