GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Prijava gresaka - Negotin

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Garmin - greske na karti SCG Route
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
salenegotin
bez GPS fix-a

Pridružio: 01 Jan 2009

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2009 7:56 pm    Naslov: Prijava gresaka - Negotin Odgovoriti sa citatom

Isprobao sam SCG Route 1.7 sa Map Source-om i u Negotinu ta verzija ima velikih gresaka u rutiranju a i u ulicama. Radim nekoliko godina kao taksista u Negotinu i ima ogromnih gresaka. Mozda su te greske ispravljene u novijim verzijama ali ipak da obavestim autore programa da je 2008 godine izmenjen rezim saobracaja u centru grada i da su sada uglavnom sve ulice oko centra jednosmerne. Takodje ima puno gresaka u naselju Milosevski put jer situacija na terenu uopste nije takva kakva je po urbanistickom planu po kome je najverovatnije radjeno u SCG Route 1.7. Ima jos nekoliko krupnih gresaka oko magistralnog puta Kladovo - Zajecar. Put ne prolazi kroz Negotin bar ne kroz centar grada kako pokazuje mapa

Poslednji izmenio salenegotin dana Ned Jan 04, 2009 5:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
salenegotin
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Čet Jan 01, 2009 9:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mala ispravka. Nije rec o sadasnjem magistralnom putu vec starom putu Zajecar - Kladovo koji jednim delom prolazi kroz Negotin. Rec je o putu 25/E752 Prvi smer je iz Miomira Radosavljevica Pikija - Age Rogozinarevic - Koste Todorovic - Badnjevska. Ili stari put za Zajecar: Miomira Radosavljevica Pikija - Age Rogozinarevic - Koste Todorovic - Bukovski Put. Takodje je izostavljeno l celo jedno naselje izmedju Badnjevske i Djerdapske

Poslednji put izmenio salenegotin dana Ned Jan 04, 2009 5:34 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
salenegotin
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Ned Jan 04, 2009 5:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Takodje ima puno ulica oko Drvarske, Zarka Zrenjanina, Dobrivoja Radosavljevica koje su izostavljene. Izlaz iz Negotina prema selu Milosevo uopste nije kako izgleda u stvarnosti. Takodje mnoga ukljucenja u Miomira Radosavljevica Pikija ne postoje. Nekoliko ulica sa mape uopste ne postoje u Negotinu. Ne znam kakva je namera autora programa da li da prikazuje stvarnu situaciju na terenu ili situaciju po ubanistickim planovima. Zvanicna urbanisticka mapa je puno drugacija nego situacija koju zaticete na terenu. Puno je divlje gradnje tako da je puno ulica sastavljeno a puno njih nije ni odradjeno u nekim delovima grada jer se divlje gradilo na predvidjenim ulicama.
Nazad na vrh
salenegotin
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2009 10:48 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo mene opet. Citam svoje postove koje sam pisao kao GPS pocetnik i sada kada imam puno vise iskustva u ovome i dolazim do zakljucka da InfoTeam nije ni video Negotin. Da su uzeli Google Earth i napravili mape po njima bile bi 90% tacnije. Odstupanja idu od 100 do 200m u svim delovima grada. Prividno se to sakrilo nekim korekcijama pozicije i stavljanjem kursa na najblizu ulicu ali to zbunjuje uredjaj ako su ulice blize od te korigovane vrednosti koja je ja mislim i veca od 200m. Pre neki dan sam imao prilike da vidim kako kamion sa cisternom za gas prateci rutu iz SCG Route stigne u centar grada, u jednosmernu ulicu, gde nije dozvoljen saobracaj za kamione i da ne zna kako da izadje odatle zato sto puteva iz navigacije nema. Ne samo da nisu magistralni nego uopste ne postoje. Generalna ocena za Negotin od 1 do 10 je jedva 2
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Garmin - greske na karti SCG Route Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu