GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Blueberry 2go430 Navigator Full Europe

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za pocetnike
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Nole84
GPS pocetnik

Pridružio: 12 Nov 2008

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2008 4:26 pm    Naslov: Blueberry 2go430 Navigator Full Europe Odgovoriti sa citatom

Interesuje me vase misljenje o ovom uredjaju. Mogu da ga dobijem po veoma povoljnoj ceni al mi se ipak ne ulazu bilo kakva sredstva ako su mape, rutiranje losi, ako mape namaju update....! Uz njega se dobija full mapa cele evrope i koliko ja znam koristi Contrast mape. Ispod su neke osnovne specifikacije koje sam uspeo pronaci, pa cekam vase misljenje POZZ!

CPU - Samsung 2440 400MHz
GPS čip-set - SiIRF Star III
ROM memorij - 64 MB
RAM memorija - 64 MB
Memorijski slot - SD/MMC
Ekran - 4.3" TFT osetljiv na dodir
Rezolucija - 480 x 272 tačaka
Orijentacija ekrana - u širinu (Landscape)
Batterija - Litijumska baterija bez mogućnosi lake zamene
Kapacitet baterije - 1600mAh
Trajanje baterije - 2.5h
Bluetooth - Ne
USB - Da, 1.1
Zvučnik - Da
Izlaz za slušalice - Da (3.5 mm)
Debljina - 19,6 mm
Širina - 123,5 mm
Visina - 82,5 mm
Masa- 196 g
Operativni sistem - Win CE .Net 5.0
Softver - Blueberry GPS Navigator 1.0
Video plejer - Da
Pregled fotografija - Da
Muzički plejer - Da
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lalajko
4 satelita

Pridružio: 01 Jul 2008

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2008 6:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U sustini, vrlo slican uredjaj Cryptonu S2000, ali mislim da je mnogo bolje hardverski uradjen. Takodje, za razliku od S2000 mislim da nema Blue tooth.
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2008 9:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dobar i jeftin uređaj ali mislim da nije bolji od kriptona (imam ih oba).
Mane:
- nema ležište za olovčicu (banalno ali bitno, jer se ona često gubi)
- finiš rama je tzv klavir visoki sjaj (vide se otisci koliko 'očeš), ali to je stvar ukusa,
- uz njega ne dobijaš USB kabl
- GPS prijemnik mu radi na brzini 4800 što je dosta sporije od kriptona i to se vidi prilikom hladnog starta.
To što nema Bluetooth i nije neka mana (možda čak i prednost jer je zbog toga jeftiniji).
Još jedna bitna stvar, a da li je mana ili prednost nisam siguran. Naime Crypton pamti registry bazu i kada se ugasi glavnim prekidačem što nije slučaj kod Blueberry-ja, to otežava stvar ako se radi neka lična kustomizacija uređaja, ali sa druge strane ako nešto krene naopako KLIK i sve se vraća na staro. Kod kriptona pojedine izmene u registry bazi mogu da budu kobne.

Za sad toliko.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Nole84
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2008 10:53 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

OK vidim da su komentari u globalu pozitivni. Naravno nisam ni ocekivao da je sve perfektno ipak je to jeftiniji uredjaj. Sto se bluetooth-a tice nema ga 100% ali to mi i nije toliko bitna opcija. Sad mi iskreno recite da se upustam u kupovinu ili? Cena je mislim krajnje povoljna 120e za nov uredjaj.
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2008 12:57 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kupuj odma'.
'de ga nađe za te pare, leba ti.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Nole84
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2008 1:10 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sabac je cudo tamo imas i nuklearni pogon za automobil a o ostalom da nepricamo. Laughing
Nazad na vrh
Nakang
GPS pocetnik

Pridružio: 14 Mar 2009

PorukaPoslao: Pon Mar 16, 2009 12:30 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ako moze neko da mi pomogne imam problem sa ovim uredjajem, naime kad ga upalim krene da ucitava sve i dodje do initializing warning data i tu stane, da li moze neko da mi pomogne ?
Nazad na vrh
Danijel
Moderator

Pridružio: 22 Feb 2007

PorukaPoslao: Pon Mar 16, 2009 2:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ako nisi prethodno startovao softver tako ce stajati jedno 5 min. Svako sledece ucitavanje ce biti mnogo brze
Nakang
GPS pocetnik

Pridružio: 14 Mar 2009

PorukaPoslao: Pon Mar 16, 2009 9:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

hvala, upravo tako trebalo mu je malo duze vremena ali se upalio, nego sad imam drugo pitanje da li mi trebaju neki driveri da bih ga povezao sa racunarom ?
Nazad na vrh
MobiLuy
GPS pocetnik

Pridružio: 06 Maj 2009

PorukaPoslao: Pet Nov 27, 2009 10:59 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

interesuje me koliko mu treba da nadje satelite ako ih izgubi u tunelu npr.?
ako je hladan start 10-15min. nije problem kad krenes uvek znas na koju ces stranu, ako u toku voznje pred neku raskrsnicu izgubi satelite onda ne valja.

Hvala
Nazad na vrh
pajap
7 satelita

Pridružio: 02 Okt 2008

PorukaPoslao: Pet Nov 27, 2009 12:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U principu ako ti uredjaj nije pokvaren kada jednom nadjes signal i drzis ga bar recimo 5min svaki gubitak zbog tunela (konkretno terazijskog) vraca signal pre nego sto skorz izadjes iz tunela dakle cim krenes da vidis nebo pod nekih 45 % vrati se signal. Vremenski ce u specifikacijama pisati sekund dva u praksi odmah.
Dakle vecinom se napradank kod boljih modela zasniva na to prvom nalazenju satelita kada se satelit jednom ljudski nadje posle nemas problema sa satelitima ni sa najjeftinijim kinezima (osim ako su neispravni naravno).
Nazad na vrh
MobiLuy
GPS pocetnik

Pridružio: 06 Maj 2009

PorukaPoslao: Pet Nov 27, 2009 2:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

hvala puno cika Pajo.
Nazad na vrh
srgarobocap
GPS pocetnik

Pridružio: 30 Jan 2010

PorukaPoslao: Sre Feb 17, 2010 10:10 pm    Naslov: Blueberry 2go430 Navigator Full Europe Odgovoriti sa citatom

Imam jedan mali problemcic oko mog uredjaja Blueberry 2go430. Naime uredjaj radi fantasticno sto se navigacije tice. Problem se javlja kada zelim uredjaj da povezem sa PC racunarom na kome mi je instaliran win XP SP3. Kada povezem kabal na usb port i ukljucim uredjaj windows prijavi da je prikljucen nov uredjaj i da nema drajvere. Pokusao sam sa ActiveSync-om medjutim opet nece. Sa zvanicnog sajta proizvodjaca sam skinuo drajvere medjutim ne postoji klasican exe fajl da bih instalirao drajvere za XP. Muci me ovaj problem vec neko vreme, prevrteo sam internet i ne mogu da nadjem resenje.
Molim za pomoc! Hvala Vam unapred!
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za pocetnike Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu