GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Prestigio 5059

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Bokkie
GPS pocetnik

Pridružio: 19 Okt 2010

PorukaPoslao: Čet Okt 12, 2017 9:09 pm    Naslov: Prestigio 5059 Odgovoriti sa citatom

Cao svima,

Imao sam Prestigio 4110, koji sam koristio uz iGo Primo na SD kartici godinama. Posle 7-8 godina navigacija prestala da radi, tako da mi je zapala za oko Prestigio 5059, koja stize bez mapa, ali obzirom da imam iGo Proimo na kartici, racunam da nije problem Wink

Odem u radnju da pogledam navigaciju, dozvolili mi da ubacim SD karticu, startovao sam iGo sa kartice, sve lepo radi, osim sto nece da nadje satelite. Nekoliko minuta samo pise: "autodetekcija GPS uredjaja", a sateliti su plave boje. Znam da zuta i crvena boja oznacava da je GPS ukljuce, a ako je plava da navigacija ne komunicira sa GPS cipom.

Pretpostavljam da je nesto do podesavanja. Stara navigacija je imala sledeca posesavanja za GPS u DATA.ZIP:

[gps]
port=7
baud=38400
set_messages=0

Da li neko ima ideju kako da podesim GPS za Prestigio 5059?

Signal satelita se lepo vidi van iGo-a, ali u okviru iGo-a, ne moze da nadje satelite jer ne komunicira sa GPS chipom.

Hvala puno svima unapred na pomoci Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Bokkie
GPS pocetnik

Pridružio: 19 Okt 2010

PorukaPoslao: Pet Okt 13, 2017 12:48 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Za one koji imaju slicno pitanje, resio sam problem na sledeci nacin:

[gps]
port="auto"
baud="auto"
set_messages=0
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu