GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Blueberry 2GO447 - mape

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za pocetnike
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
The Sashka
GPS pocetnik

Pridružio: 22 Mar 2014

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 7:22 pm    Naslov: Blueberry 2GO447 - mape Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima, danas sam na akciji kod jedne nase poznate firme kupila gore navedeni uredjaj Smile Mislila sam da cu moci sama da odradim ubacivanje mapa (nadjoh negde na netu da obrisem mape u njemu i da probam da ubacim iGo-Primo 2.4-9.6.13), medjutim ovo cudo mi apsolutno nista nije jasno. Ako bi neko bio ljubazan da mi lepo objasni sta ja tu u stvari treba da uradim, bila bih mnogo zahvalna! (naravno, nakon sto se svi lepo ismejete na moj racun Embarassed )
Ne znam da li je bitno, ali pored Srbije, zapravo su mi najbitnije mape za Madjarsku, Austriju i Grcku. Najtacnije moguce, jer su u pitanju shopping i letovanje Laughing

Hvala! Pozz!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarKaba
11 satelita

Pridružio: 23 Maj 2010
Lokacija: Južna periferija BGD - 320km od centra - opština Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 7:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kavaljeri još nisu izumrli, uvek sam spreman da pomognem dami u nevolji.

Potpis
Dinosaurus
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
The Sashka
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 8:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hahaha, hvala! Very Happy
Nazad na vrh
vinci
5 satelita

Pridružio: 18 Okt 2013

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 9:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Blueberry 2go447….. Displej: 4.3" TFT Rezolucija: 480 x 272 Procesor: 468MHz Memorija: 128M (RAM), 4GB (ROM) Memorijski slotovi: SD mikro do 8 GB, Povezivanje: 3.5mm Stereo, USB 2.0……Ovo bi bile karakteristike ovog vaseg GPS-a…….Posto uredjaj vec ima memorijski slot, za mikro SD karticu, najbolje vam je resenje, (da nebrisete nista sto vec ima ubaceno na uredjaju), odosno na internoj memoriji, nego da nabavite, ako vec nemate mikro SD memorijsku karticu do nekih 8 GB, ne vecu, posto uredjaj nece podrzati vecu memorijsku…….Skinete sa Neta neki od iGO sw, skinete mape, poi fajlove, i sl…(naravno, sve su to verzije takozvane, narodne-besplatne)….naprimer, sw iGO primo imate na (iGO-maps. net) sajtu, moze se skinuti, kao i mape, a i ostale fajlove…..malo su veci fajlovi, ali skine se......Dalja procedura oko svega ovog je uobicajena.....Morate imati i neki rider, odnosno citac-pisac za ove mikro Sd memorijske, posto ce te sad ovo sve ubacivati na karticu sa LapTopa ili Racunara per. Sad moze se ubaciti sve na ovu SD memorijsku, ako vam se da povezati GPS sa racunarom preko usb porta, posto ce on onda videti ovu dodatu SD karticu……Dakle, Formatirajte najpre karticu na FAT........Potom iskopirajte (copy) na nju neki od iGO softvera, koji naravno, kako sam vec i naveo, najpre morate skinuti sa neta (narodni), ako ga vec nemate, a najbolje bi i bilo neki takav sto je vec i bio na tom GPS-u, ako je i bio neki, zato sto mu je vec i podesena putanja na fajl za pokretanje sw, a ako nije, tad mu se samo ova putanja setuje nanovo, ili upise, sad zavisi kako je tu kod vas na tom GPS-u.....Ubacite tad mape koje vam trebaju (copy), odnosno koje imate, ili ste ih vec skinuli (narodne, naravno), u contrast folder koji je u tom iGO dir. Konkretno u folder map, ubaciti poi fajlove u poi folder, kao i spedcam txt fajl u spedcam folder, u sys.txt fajlu upisati koji je gps port, odnosno velicine za brzinu-baude, ovo je potrebno unapred znati za taj vas model gps-a, da bi se mogao povezati-pronaci satelite, dok naprimer iGO8 ima mogucnost samodetekcije ovih velicina...........To bi u sustini bila neka uobicajena procedura, sad to mozda malo izgleda i komplikovano, ali kad se jednom odradi, vidi se da to i nije uopste tako.......Nadam se da sam uspeo koliko-toliko pojasniti……
Nazad na vrh
The Sashka
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sub Mar 22, 2014 9:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li je neophodno da kupujem memorijsku karticu? Pa mi onda treba jos i citac/pisac...zasto? Ako mi ovaj Navfree folder zaista ne treba zasto bih ga drzala na navigaciji? Zasto ga jednostavno ne obrisem i dobijem nazad 2gb prostora?
Nazad na vrh
vinci
5 satelita

Pridružio: 18 Okt 2013

PorukaPoslao: Ned Mar 23, 2014 12:09 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa ovako, taj citac-pisac vam nebi konkretno trebao ako vec mozete povezati GPS sa racunarom, preko usb, kao sto predpostavljam da ste to vec uspesno povezivali, pa mozete i tako to sve kopirati na memorijsku karticu, mada ipak to sve bolje, a i brze odradjuje ovaj rider, kad bi se imao…A brisanje sa interne memorije nije bas preporucljivo, jer ako nesto ne odradite dobro sa novim unosom, odnosno, nesto krene kako netreba, uvek se lako mozete vratiti na stare postavke-staro stanje, jer logicno nista i niste izbrisali, a preporucljivo bi bilo i iskopirati to predhodno sw stanje, i sacuvati, sve zarad da se moze kasnije vratiti, kad bi trebalo……Moj neki stav bi bio da to ne dirate sa interne memorije, to vam nicemu kasnije nesmeta ako ovako odradite sa ovom Sd karticom dodatnom, a na njoj ce vam zasigurno ostati i sasvim dovoljno prostora za neku muziku ili klipove, tako da vam ovih par giga na internoj nece znaciti nista, a moze napraviti samo problem ako nesto ne uradite dobro………Sad, moze se taj navigacioni softver i izbrisati sa te interne, nije da nemoze i ubaciti novi, kao sto se stavlja na SD karticu, ali se ipak mislim mora to sve malo bolje poznavati, da bi se izbeglo, nazovimo ga eksperimentisanje, pa vam je ipak ovo sa SD karticom, po meni, mnogo jednostavnije, a i mnogo sigurnije……Sad kako god….
Nazad na vrh
The Sashka
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Ned Mar 23, 2014 12:51 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Razumem ja Vas, ali samo sam pitala da li mozete da mi objasnite proceduru osposobljavanja navigacije bez potrebe za kupovinom sd kartice? Koju, istini za volju, ne bih ni mogla da kupim pre ponedeljka, a volela bih vec sutra da testiram uredjaj. Razumete li Vi mene? Laughing
Nazad na vrh
rikee
12 satelita

Pridružio: 26 Maj 2009

PorukaPoslao: Ned Mar 23, 2014 8:08 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

samo nakaci preko USB kabla i iskopiraj na internu memoriju uredjaja iGO i probaj
Nazad na vrh
pantrokrator
GPS pocetnik

Pridružio: 09 Dec 2014

PorukaPoslao: Uto Dec 09, 2014 5:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav,

Imam blueberry 2go747 i nekada sam nosio kod coveka da obnovi mape, sada pokusavam da to samostalno uradim. Nemam citac kartice koristim PC i povezujem navigaciju preko USB i u totalcommanderu prijavljuje dva nova diska. Jedan je velicine 3.5 GB i naziv foldera je NAVFREE drugi je velicine 8 GB i mislim da je to SD kartica.
Dakle, skinuo sam najnoviju ili ja mislim da je najnovija iGo Navteq Europe Maps 2014.Q1 i raspakovao i sada sam u nedoumici koju treba formatirati karticu/disk.... ubacicu i slike ali nesto nece da se ubace ovde. Drugi disk od 8 Gb ima foldere content, license, save i jos neke fajlove kao i iGO.exe.... I da napomenem da koristi Win CE 6.0 verziju softvera.....

U raspakovanom folderu iGo Navteq Europe Maps 2014.Q1 imam foldere map i poi pa razmisljam da sadrzaj tih foldera prebacim u iste foldere koji se nalaze na ovoj kartici/disku od 8 GB a da stari sadrzaj foldera prebacim na racunar za svaki slucaj..... pa da vidim da li ce raditi
Nazad na vrh
MarKaba
11 satelita

Pridružio: 23 Maj 2010
Lokacija: Južna periferija BGD - 320km od centra - opština Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 1:08 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pantrokrator ::
Pozdrav,
.....
pa da vidim da li ce raditi

Niko se naučen nije rodio pa Boga mi ni ja a ni ti, ali lenjih ima puno počev od mene i tako dalje i tako dalje.

Čitanje ne škodi all možda i ne pomaže ali ti probaj da čitaš

http://www.gps-srbija.com/viewtopic.php?t=4499
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
pantrokrator
GPS pocetnik

Pridružio: 09 Dec 2014

PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 11:01 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam izbrisao stare mape i poi tacke a ubacio nove u folderu koji sam skinuo samo imaju poi i map tako da isprobao sam licno mislim da ce raditi
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za pocetnike Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu