GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Galeb GND 002

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
stanko93
GPS pocetnik

Pridružio: 12 Okt 2011

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 5:29 pm    Naslov: Galeb GND 002 Odgovoriti sa citatom

Pomenuta navigacija ne vidi SD karticu kada se ubaci. Hteo sam da na nju ubacim iGO Primo ali nece. U shell.ini fajlu koji se nalazi u memoriji sam promenio da pokrece sa kartice ali izbacuje da ne moze da pokrene primo.exe. Da li neko mozda zna kako treba da se uradi?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vinci
5 satelita

Pridružio: 18 Okt 2013

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 9:51 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa prvo jeste li sigurni da vam je SD kartica ispravna, jer ako ona ne valja, upravo se tako ponasa…..Nevidi je uredjaj, pa bilo koji da je u pitanju……Pokusajte najpre preko nekog citaca-pisaca, ako imate, da vidite vidi li je uopste komp, ili laptop, sad nasta vec se kacite……
Nazad na vrh
MarKaba
11 satelita

Pridružio: 23 Maj 2010
Lokacija: Južna periferija BGD - 320km od centra - opština Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Maj 14, 2014 8:06 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Lepo bi bilo okačiti sliku da se vidi šta je na SD kartici a i ono što si upisao u Shell.ini
jer
ako ti je na SD Kartici Primo2.4\Primo\Primo.exe
a ti u Shell.ini upisao
\sdmmc\Primo\Primo.exe
onda je normalno da neče da pokrene Primo.exe
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
stanko93
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sre Maj 14, 2014 6:12 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

SD kartica je potpuno ispravna, nova je kupljenja i laptop je prepoznaje. U root kartice sam ubacio folder primo i u njemu primo.exe. U shell.ini sam upisao\sdmmc\primo\primo.exe ali kada hocu da pokrenem navigaciju pise da ne moze da otvori shell.ini
Nazad na vrh
stanko93
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sre Maj 14, 2014 7:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da pojasnim jos malo. Kada izaberem da se program pokrece sa internalflash i u internoj memoriji se nalazi folder primo i fajl primo.exe u shell.ini sam napisao \residantflash\primo\primo.exe i pokrece bez problema. Kada u shell.ini napisem \sdmmc\primo\primo.exe izbacuje da ne moze da pokrene exe fajl. Zatim sam probao da na sd karticu stavim shell.ini i primo folder i izaberem da pokrece sa kartice tada izbacuje da ne mooze da pokrene shell.ini fajl. Stvarno ne znam sta vise da pokusam.
Nazad na vrh
MarKaba
11 satelita

Pridružio: 23 Maj 2010
Lokacija: Južna periferija BGD - 320km od centra - opština Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Maj 14, 2014 9:33 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li ti uređaj karticu vidi kao SDMMC ili Storage Card?
Možda ti je tu greška?

dalje ...

Šta ti fali Primo-u na RFlashU, što njega ne koristiš?
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
stanko93
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sre Maj 14, 2014 9:45 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Uredjaj je ne vidi uopste u tome je problem. Nema dovoljno interne memorije za sve mape pa zbog toga sam hteo da ubacim sa kartice.
Ne znam da li ima neke veze kako je kartica formatirana. Formatirao sam je na FAT32 mozda je zbog toga ne vidi.
Nazad na vrh
ppecaxxx
10 satelita

Pridružio: 05 Jun 2009

PorukaPoslao: Čet Maj 15, 2014 6:29 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Moguce da ti je kartica "previse dobra" za tvoju navigaciju... Danasnje kartice, a kazes da je nova, rade sve brze i brze, pa tinavigacija "kasni". Vidi ako imas neku staru...
Nazad na vrh
vinci
5 satelita

Pridružio: 18 Okt 2013

PorukaPoslao: Čet Maj 15, 2014 3:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A da ti nije kartica prevelika, pogledaj u manualsu za taj GPS kolika joj je predvidjena maksimalna SD kartica......Ako imas jos kakvu staru od naprimer 1 GB, ili mozda 2 maksimalno, probaj nju da li ce videti...Predpostavljam da je ta kod tebe mnogo veca, sad mozda i gresim.........Ili ti je onda u problemu sam slt za SD karticu, odnosno linija komunikacije sa SD karticom.......Ja sam jednom imao komplikacija sa SD karticom na Blueberiju, ali kod mene se stalno prikazivala, tu nije bio problem, ali mi je imala problem sa pokretanjem SW softa sa nje, i to sam tek resio stavljanjem druge kartice, i to od 1GB, iako mi je u manualsu stajalo da podrzava i kartice do 4GB......Vidi, ima tu svasta moguceg......
Nazad na vrh
Danijel
Moderator

Pridružio: 22 Feb 2007

PorukaPoslao: Sre Maj 28, 2014 1:13 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Maksimalna velicina kartice je 2GB i to FAT16 format. Struktura ini fajla koju si naveo je dobra.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu