GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

BECKER i sve o njemu...

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
muris
GPS pocetnik

Pridružio: 05 Nov 2013

PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2013 2:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

varicak ::

Javlja se kad hoću da vidim informacije o mapama. Uređaj je Becker Z099 i u njemu je Software version: 8.3.1.70118 (sr1)

Pozdrav društvu! Iznenađuje me da još nisi promijenio softver na svom Z099, jer možeš samo stari paket karata da koristiš! Ja imam isti takav i već sam došao do Revo 1 i map-Q4
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
muris
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2013 2:23 pm    Naslov: Revo1 Becker Odgovoriti sa citatom

Instalirao sam Revo1 na Becker Z099 i sada ga vidi kao Z103, sada pokušavam da nađem odgovarajuće glasove ( ima samo deutsch) i jezik jer mi miješa pojmove i deutsch, engl. i domaći. I još za skinove koje sam ubacio u content na SD koje ne mogu da mijenjam iako mu u sys.tx zadajem opcije. Interesuje me ima li ko upute da skratim ovaj posao. Hvala
Nazad na vrh
varicak
7 satelita

Pridružio: 28 Jul 2009

PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2013 3:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pokušavao sam da ubacim Revo, koliko do sinoć, ali mi ne uspeva, a imao sam sličnih problema kao i ti sa prnalaženjem ostalih elemenata osim mapa, pa sam odustao.
muris
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 9:06 am    Naslov: Revo1 Becker Odgovoriti sa citatom

Vrlo je jednostavno. Samo je do nas što se uplašimo da šta ne pokvarimo pa neznamo vratiti. Ja sam radio update softvera na CONTENT MENAGER-u kada sam se registrovao i dobio verziju igo 8.3.5. 193799 i skinuo mape NAVTEQ 2012 Q3. Sve je radilo i jako dobro bilo, samo nisam imao tastaturu za unošenje adresa. Evo sada sam instalirao REVO1 i mape su iz 2011g. Ubacio sam stare foldere za POI, SHEME, SKIN, LANG,...(VOICE ne podržava i prilikom podizanja prijavljuje error ) koje sam imao u starom softveru. Na sys.tx sam samo upisao za
[device]
type="becker_Z201"
[folders]
content="\Storage Card\content"
Još sam dosta toga unosio u sys.tx ali mi pravi problem u radu. Unosit ću postepeno pa ću vidjeti sa čim radi.

Skinuo sam i nove mape sa DIGITAL ELITEBOARD 2013 pa ću ih danas ubaciti. Ako se odlučiš za REVO mogu ti pomoći.
Nazad na vrh
varicak
7 satelita

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 11:49 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam sa dva različita mesta skinuo Revo 1, jedan rumunski i jedan švajcarski. Ovaj švajcarski mi je tražio da ubacim SD karticu i kad je bila u uređaju i kad nije. Inače sada mi je Content folder na SD kartici. Tako da sam taj švajcarski batalio. Rumunski je proradio, ali mislim da nije radio kako treba jer je recimo sve vreme bilo noćno ostvetljenje. Inače pre bilo kakvih pokušaja, uradio sam backup svega na komp, tako da nemam frku da ću nešto pokvariti jer uvek mogu da vratim uređaj onako kako je bio ako vratim backup.

Ako je neko raspoložen da me ovako on line navodi šta i kako da postavim, i ubacim Revo1 u moj Z099 veoma sam zainteresovan. Možda i grešim, ali radije bih bez Tomić skina.
KrajinovicM
GPS pocetnik

Pridružio: 19 Jan 2014

PorukaPoslao: Ned Jan 19, 2014 3:07 pm    Naslov: Pomoć Becker 7977 Odgovoriti sa citatom

Ima li neko da bi mogao pomoci, trebaju mi nove karte i sotware za becker 7977
Nazad na vrh
exer
GPS pocetnik

Pridružio: 29 Apr 2014

PorukaPoslao: Uto Apr 29, 2014 6:19 pm    Naslov: Becker Z103 nema opcije prilikom isključenja? Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svim forumašima,
evo od pre par dana i ja sam poslao vlasnik jednog Becker-a Smile
u pitanju je Z103 na njemu je

paket: R04.3.0555.0209
software: 8.5.12.165600(SR1)

problem: kada pritisnem i držim crveni taster posle 2 sec uređaj ide u Standby, a ako ga držim 4sec on se isključuje potpuno.
pritom se ne pojavljuje nikakav dijalog sa opcijama isključenja.
Probao sam sa izmenom fajla start_480_272.ui po Tozinom uputstvu ali ništa.

da li možda neko ima ideju šta bi mogao da probam?
Nazad na vrh
Danijel
Moderator

Pridružio: 22 Feb 2007

PorukaPoslao: Sre Maj 14, 2014 12:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@exer
Na uredjaju ti se nalazi 8.5.12 verzija koja je namenjena za fizicki drugaciju seriju uredjaja koji osim crvenog becker tastera imaju i fizicki prisutan taster za standby i hardversko ON/OFF gasenje - zato nemas ponudjene dodatne opcije.
Na 8.3.1 verziji te opcije postoje, ali se svode na slicno - standby i gasenje (i takodje posle 4-5 sec drzanja tastera - totalno gasenje)

Ako je ovo jedini problem i Z103 ti radi OK, nista ne diraj vise Smile

Zbog ocuvanja baterije na tvojoj generaciji uredjaja, moj savet it je da uredjaj stalno gasis drzanjem tastera 4-5 sec. dok se skroz ne ugasi.. sve ostalo srce bateriju i gledaj da dopunjavas uredjaj bar jednom u 15 dana
exer
GPS pocetnik

Pridružio: 29 Apr 2014

PorukaPoslao: Sre Maj 14, 2014 8:18 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

da to sam ja odmah shvatio da je software za uređaj koji ima sa gornje strane dugme za standby i hardversko ON/OFF gasenje.

ali sam se nadao da može podešavanjem da se namesti da se iz osnovnog ekrana pritiskom na crveno dugme pozove dijalog za izbor funkcija,
u svakom slučaju hvala
Z103 radi odlično i poslušaću savet da ga nečačkam Smile
Nazad na vrh
madic
GPS pocetnik

Pridružio: 28 Dec 2009

PorukaPoslao: Čet Jul 31, 2014 1:28 am    Naslov: becker Z099 Odgovoriti sa citatom

Imam Becker Z099

Unutra je ubaceno
OS version: R00.3.0523.0908
SW version: 9.6.1.216570

Pozadinsko svetlo je veoma slabo....po danu se skoro nista ne vidi i neupotrebljiva je
U meniju dobijem podesavanje nivoa osvetljenja ali se nista ne desava...1 ili 7 svetlina je ista?

Moze li se nesto uraditi ?

Pozdrav
Nazad na vrh
madic
GPS pocetnik

Pridružio: 28 Dec 2009

PorukaPoslao: Čet Jul 31, 2014 1:49 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nasao RADI Laughing

u sys file ubaci ovo i ima da reaguje....

[power]
backlight_manage_values = 1
backlight_manage_keys = 1
backlight_max = 8
backlight_min = 1
backlight_reverse = 0
backlight_key_timeout_BA = "BatteryTimeout"
backlight_key_timeout_AC = "ACTimeout"
backlight_key_ontap_BA = "BacklightOnTap"
backlight_key_ontap_AC = "ACBacklightOnTap"
backlight_key_on_BA = "OnOff"
backlight_key_on_AC = "ExtOnOff"
backlight_methods = 39
backlight_events = 1
battery_warning_limit=20
battery_warning_repetition=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process=1
powermgm_state="0"
backlight_day="80"
backlight_night="30"

Hvala Xeon
Nazad na vrh
dakyle
GPS pocetnik

Pridružio: 18 Nov 2014

PorukaPoslao: Uto Nov 18, 2014 8:46 pm    Naslov: Becker Z113 Odgovoriti sa citatom

Naime imam problem sa mojom Becker Z113 navigacijom, izbacuje mi prilikom startovanja (na Becker pozadini) Applicatio NNGstar.exe has perfomred and ilegal operation. i nista ne mogu dalje da mu uradim, napravljena je rezeervna kopija ali kada je vratim desava se isto. Sumnjam da je antivirus pobrisao neke fajlove jer je prijavljivao da je nasao nesto. Sta mi je ciniti, makar i neki drugi softver da mu stavim samo da proradi???
Hvala unapred
Nazad na vrh
rikee
12 satelita

Pridružio: 26 Maj 2009

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 6:08 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

vidi da li antivirus ima restore/recovery funkciju pa vrati te fajlove ili odradi update softvera preko mybecker aplikacije
Nazad na vrh
dakyle
GPS pocetnik

Pridružio: 18 Nov 2014

PorukaPoslao: Sre Nov 19, 2014 7:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

rikee ::
vidi da li antivirus ima restore/recovery funkciju pa vrati te fajlove ili odradi update softvera preko mybecker aplikacije
Probao sam da uradim restore preko antivirusa i nisam nista dobio, isto vazi i za update softvera preko zvanickog Becker sajta. Ja uredno kada prikljucim navugaciju na komp vidim Flash Backar disk preko total comandera kao i dodatni sd karticu ali beckerov program ne vidi dodatnu karticu i kaze da nemam dovoljno mesta za update, mad taj update koji on nudi su samo mape....Sta da radim ljudi, jel ima neko sacuvan kojim slucajem iz backup-a original softvare za BECKER Z113 ili bilo koji drugi koji ce mi podici ovaj moj Becker da mi posalje da probam da uradim restore sa tim backup-om, ako to uopste moze tako, ili neko bilo koje rurgo resenje samo da je pokrenem???
Nazad na vrh
varicak
7 satelita

PorukaPoslao: Čet Sep 17, 2015 12:06 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Polomio mi se nosač za Becker Z099, da li neko zna gde bih mogao da kupim rezervni?
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Strana 14 od 14

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu