GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

KOnvertovanje oziexplorer mapa

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Razne mape
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
igorpl
GPS pocetnik

Pridružio: 15 Apr 2014

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 6:07 pm    Naslov: KOnvertovanje oziexplorer mapa Odgovoriti sa citatom

Imam telefon i na njemu instalirane programe kao što su IGO, GARMIN SITY NAVIGATOR, ORUXMAPS.
Do sada sam uspeo da nađem topografske karte samo u obliku adriatopo koje rade ali su slabo detaljne za našu zemlju tj Srbiju.
Na entu sam našao tutorial kako da se online ubace recimo topografske karte Hrvatske koje oni lepo imaju na sajtu geo...nešto gde su sve vojne karte 1:25000 prebačene na net i mogu se slobodno koristiti.
Na netu takođe može da se nađe i karte 1:25000 i srbije i crne gore kao i fajlovi u .map formatu za oziexplorer.
E sada mene zanima da li postoji mogućnost da se ove karte nekako prebace u mapsource od garmina ili na bilo koji način da se učitaju u ORUXMAPS ili bilo koji drugi program za korišćenje topografskih karata pri navigaciji?
kako bi se koristile na terenu za šetnju po našoj prirodi i istrživanje.
Vojno geografski institu poseduje sve karte 1:25000 ali kada vi se pitali za elektronski obblik verovatno bi završili na nekom novom golom otoku.
Na njihovom sajtu već godinama stoji da rade na tome da prebace karte u elketronski oblik pa će valjda biti isto kao i kod hrvata....
U koliko ovo gore što sam naveo ne može da se izvede da li postoji alternativno rešenje da se dođe do kakvih takvih topo karata SRBIJE za bilo koji program za navigaciju????
Takođe postoji i sajt geo srbija koji je toliko jadan sa podacima da bi bolje deca iz osnovne škole uradili karte.
NEED HELP
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Pet Apr 18, 2014 1:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam uspešno konvertovao Ozijeve mape za OruxMaps, samo što se ne sećam koji beše program za to Google - convert ozi to orux bi trebalo da ti da nekoliko solucija. Imam vazduhoplovne 1:200000 već konvertovane, ali one nisu baš detaljne za to što tebi treba. Proguglaj malo, i mislim da ćeš brzo naći.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Razne mape Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu