GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Mapa SCG 2.70

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Garmin mape
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
dragica1
5 satelita

Pridružio: 28 Feb 2010

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 10:55 am    Naslov: Mapa SCG 2.70 Odgovoriti sa citatom

Vidim da je izašala nova mapa SCG 2.70 pa ako netko ima link da i sa nama podeli,pozdrav.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
milanvuk1
bez GPS fix-a

Pridružio: 20 Feb 2010

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 3:48 pm    Naslov: SCG 2.70 Odgovoriti sa citatom

Pokusao sam skinuti sa njihovog sajta nekoliko puta novu mapu posto sam kod njih kupio uredjaj, ali umesto 88Mb sam preuzeo 201b i posle nekoliko pokusaja izgubio pravo da preuzmem mapu. Mozda nesto nije u redu za sada, pisao sam im na mail ali nisu nista odgovorili bar da znam na cemu sam. Ako je neko uspeo molio bi da odgovori. Veliki pozdrav od Milana!
Nazad na vrh
dejanlu
GPS pocetnik

Pridružio: 18 Avg 2009

PorukaPoslao: Sre Okt 10, 2012 4:30 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

isti problem samo meni skine 84.5 umjesto 88 i prekine instalaciju na pola postupka
Nazad na vrh
joeya1k
3 satelita

Pridružio: 28 Mar 2008

PorukaPoslao: Čet Okt 11, 2012 12:43 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

morate uninstalirati v2.6, ne znam zasto ali posle toga se normalno instalira
Nazad na vrh
alazovic
6 satelita

Pridružio: 23 Avg 2007

PorukaPoslao: Ned Okt 14, 2012 8:51 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izgleda da su u Garminu definivno odlučili da napuste Mapsource, deinstaliranjem 2.6, pa instalacijom 2.7 imate veliku šansu da dobijete samo Basecamp.
Ali ko voli Mapsource, može ponovo da ga instalira solo...
pule
bez GPS fix-a

Pridružio: 04 Dec 2009

PorukaPoslao: Uto Okt 16, 2012 3:50 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I ja sam morao da izbrisem predhodnu v2.6 da bih se nova v2.7 pravilno instalirala.

Ali kod mene se pojavio problem vise.
Ranije sa v2.6 MapSource sam imao na hrvatskom jeziku.Sto mi je prilicno olaksavalo snalazenje i podesavanje.Od karti u njemu sam imao SCG 2.6 i AdriaRoute 4.1.

Kada sam, zbog koriscenja OS Win7, morao da obrisem v2.6 nova v2.7 nije imala u instalaciji ponudu da me pita za koji jezik hocu da se odlucim.Instalirala se na engleskom.
Obe mape su i dalje prisutne,sve savrseno radi ali mi je MENU na engleskom.

Da li neko zna kako i gde mogu da podesim da mi ponovo MapSource bude na hrvatskom (posto srpski nije ni ranije postojao u opcijama)
Nazad na vrh
dejanns3
10 satelita

Pridružio: 07 Jul 2010

PorukaPoslao: Sub Okt 20, 2012 12:36 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne znam, meni je na engleskom od pocetka. Da potvrdim, morao sam da deinstaliram 2.60, da bi instalirao 2.70. Nakon otkljucavanja unlock-erom, dobio sam status non lockable i u MapSource i u BaseCamp-u.
Nesto drugo me interesuje. Mozda nije dobro mesto, ali ne mogu da otvaram novu temu. City Navigator Europe za Garmin treba da je identican sa Navteq-om za iGO. Poslednji City je 2013.20 za Garmin, a poslednji Navteq za iGO je 2012 Q2. Trebalo bi da su identicni, ali je velika razlika u korist mape za iGO. Sta to znaci? Treba li da izadje novi City, ili novi je Navteq za Srbiju za iGO od nekog drugog? Ili sta?
Nazad na vrh
nbumbic
GPS pocetnik

Pridružio: 23 Avg 2010

PorukaPoslao: Čet Nov 01, 2012 8:51 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja nisam morao da deinstaliram 2.60, a SCG update datoteka koju sam preuzeo je imala 76,4 mb
Nazad na vrh
pule
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Uto Nov 06, 2012 7:36 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Rekli su da ce taj nedostatak uskoro biti ispravljen.
Izgleda da su odrzali obecanje.
Nazad na vrh
mikisiki
GPS pocetnik

Pridružio: 19 Jun 2009

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2012 10:56 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sa 2.70 imam ogromnih problema sa rutiranjem, koji se nisu pojavljivali u ranijim verzijama (ako se ne varam kada sam kupio uredjaj unutra je bila verzija 2.0), iako nista nisam menjao od podesavanja u uredjaju.

Prvo sam primetio da po Pozarevcu bira duze rute, kakve ranije nije birao. Danas me je ozbiljno prosetala po makadamu u Pancevu, tako da sam se na kraju iznervirao i smanjio velicinu karte i sam gledao i pronasao mnogo brzi i bolji put. Vrhunac je medjutim bio kada je mapa na putu SD-PO pokusala da me odvede na auto-put, iako sam bio na pravom putu kojim se normalno stize u PO, a odlazak do auto-puta bi me kostao i 10-ak kilometara i potrosenog vremena i naravno para koje bih dao za 1km predjenog auto-puta.

Takodje, ponovo se javlja kasnjenje mesta na kome se nalazi auto na mapi u odnosu na ono na kome se stvarno nalazim, i to za dobrih 100-150 metara, iako se ovo nije javljalo od verzije 2.20 pa sam smatrao taj problem resenim.

City Navigator 2013.30 mi uopste ne pravi ovakve probleme, ali u njemu mnoge ulice nisu pravilo ucrtane ni po mestu ni smernosti, tako da mi cesto i nije od neke koristi.

Ima li jos neko ove probleme sa 2.70 i postoji li nacin da se vratim na 2.60? I ona je imala par bagova, ali daleko od ovoga.
Nazad na vrh
pule
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Sub Nov 17, 2012 9:47 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Mislim da problem ne predstavlja da se vratis unazad u bilo koju verziju koju skines sa neta. Ionako nema sta da zeznes. Probaj pa nam javi.

Za makadam ukljuci izbegavanja i rute ce mnogo bolje biti.
Nazad na vrh
mikisiki
GPS pocetnik

Pridružio: 19 Jun 2009

PorukaPoslao: Sub Nov 17, 2012 11:33 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izbegavanje makadama je ukljuceno.

Ja sam vise mislio na neko zvanicno vracanje na raniju verziju posto mi je mapa u uredjaju, ali ako mora ovako...
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Garmin mape Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu