GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

1390t problemi i resenja

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Garmin mape
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
tpoba4
GPS pocetnik

Pridružio: 04 Apr 2012

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2012 10:17 am    Naslov: 1390t problemi i resenja Odgovoriti sa citatom

Uh odakle da pocnem.

Prvo da napomenem da je do svih resenja dodjeno empirijskim putem.

Nakon svakog povezivanja/otkacivanja sa pc-a radjen je "cold" restart.

U pitanju je Garmin 1390t kupljen 2011 u Austrliji sa mapom Australije.

Jedna legenda:
Gps = memorija na samom Gps-u (ne menjiva)
kartica = micro SD u samom gps-u (menjiva)

----------------------------------------------------------------------------------------------
*Prvo sto sam uradio je BEKAP gps-a (ne i kartice)

*Drugo prvo sto sam uradio je da sam formatirao karticu i izbrisao sve sa garmin uredjaja.

Instalirao sam Webupdater -
Gugl - garmin webupdater

i kliknuo: reinstal new version.

Moj sw je bio 4.3 a sad je 5.8.Pored manjih grafickih izmena jedina (ali velika) razlika je u vremenu "dizanja" iz "hladnog" starta.Jedno 30x (trideset puta) ne preterujem.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Problem:
Nece da mi ucita samo 1. mapu, ucitava mi dve ili sve mape koje imam u uredjaju.

Resenje:
Instaliraj jednu po jednu mapu u map source-u, i kako je instaliras preimenuj je u drugo ime . ( u gmapprom.img recimo).
Problem:
Nece da mi prepozna scg.img kad ga iskopiram na gps uredjaj.

Resenje:
Preimenuj scg.img u gmapprom.img i stavi je u folder "map" na gps uredjaju.
Problem:
Nece da mi prepozna gmapsupp.img na kartici u gsp-u.

Resenje:
Stavi gmapsupp.img u folder "Garmin" na kartici u gps-u.
Problem:
E za****** si me kad sam izbrisao sve sa gps-a i instalirao novi FW. sad nemam srpski (slovenacku,arapsku,tajlandsku...) keyboard (tastaturu).

Resenje:
Sa vaseg starog bekapa iskopirajte keyboard na gps uredja.
Problem:
Moj 1390t ne cita img-ove.

Resenje:
*Instalirajte mapu br 1 (scg na pr) preko mapsourca ,zatim preimenujte u nesto od sledecih naziva:
GMAPPROM.IMG
GMAPBMAP.IMG
GMAPSUPP.IMG
GMAPTZ.IMG
Meni radi i varaijacije kao sto su :
GMAPPROMSCG.IMG
GMAPPROMADRIA.IMG...
*Zatim drugu mapu (Adria) isto kao i prvu.
*Instalirajte poslednju mapu (Evropa xxxx.xx.) preko map sourcea na karticu gps-a.I ostavite ime Gmasupp.img
Problemi za koje nema resenja (tj ne moze da radi ako nije ovako):

*Mapa na kartici u gps-u MORA biti u folderu garmin i MORA da se zove gmapsupp.img
*Mape koje su srodne (italija,irska,litvanija sve iz 2012.40 ili 2012.30...) se prikazuju kao jedna mapa na gps uredjaju bez obzira kako se img-ovi zovu na kartici/uredjaju .Znaci ne mozete birati posebno drzavu (sektor) po drzavu. Jedino da imate italiju iz 2012.40 a irsku iz 2012.30....

Izvinjavam se zbog dugackog teksta ,HVALA modernim Robin Hudovima i naravno piraterija je losa i nemojte je primenjivati.

Z Smile
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Garmin mape Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu