GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Softver za rasterske mape

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Rasterske mape
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
brankovicv
3 satelita

Pridružio: 24 Feb 2008

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2009 8:30 pm    Naslov: Softver za rasterske mape Odgovoriti sa citatom

Ima li iko iskustva sa pda/pna softverom za rasterske mape?

Ja sam se igrao sa OziExplorer CE verzijom sa mapama napravljenim od kalibrisanih satelitskih snimaka (google earth snimci).

Ako neko iima nekog iskustva u ovome, voleo bih da mi preporuci neki dobar softver za sam GPS uredjaj, posto dalje od ovog Ozi-ja nisam isao, niti znam da li ima ista bolje.

Hvala lepo!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2009 6:14 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam probao nekoliko raznih programa i mogu ti reći da nisu ni blizu OziExploreruCE. Ozija koristim više od godinu dana i prezadovoljan sam. Na RapidShare se mogu naći razne mape. Ja imam Srbiju u svim rezoluciijama.
Ozija sam probao u avionu na različitim uređajima i bio sam zadovoljan skoro na svim. Jedino su uređaji sa 320x240 rezolucijom malo nepregledni.
Napravio sam čak i nekoliko snimaka ali nikako da ih okačim na YouTube da se vidi.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
brankovicv
3 satelita

Pridružio: 24 Feb 2008

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2009 3:19 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A imas li iskustva i kakva su sa Tracky-jem? Vredi li da mu posvetim vremena?

Potrebno mi je nesto sto je prostije od Ozi-ja, za mog oca kome treba za off-road navigaciju. Meni je Ozi fantastican, ali je prekompleksan za coveka od 65 godina koji nema nikakvog iskustva sa bilo cime komplikovanijem od tv-a...
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2009 5:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Auu, pa to je problem. Možda da probaš Garmin i TopoSrbija.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
milan8090
GPS pocetnik

Pridružio: 24 Avg 2011

PorukaPoslao: Pon Sep 12, 2011 12:48 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdav!! Mozes li da uploadujes te rasterske mape Srbije sto imas?
Koristis li registrovanu verziju OziExplorer-a?
Ja sam pravio rasterske mape u Google Earth Pro, ali na kraju dobijem veliki fajl i uredjaju treba vremena dok iscrta sve..
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Uto Sep 13, 2011 11:38 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Imam mape Srbije sledeće razmere:
1 : 25 000
1 : 50 000
1 : 100 000
1 : 200 000
1 : 300 000
1 : 1 000 000
Za OziExplorer i za OziExplorerCE. To su vojne karte starijeg datuma ali sasvim upotrebljive.
Usput sam poskidao još gomilu nekih mapa koje nisam testirao. Jadranska obala, neko hrvatsko izdanje. Grčka, Makedonija i td.
Sve to ima oko 8 Gb. Ako te neki put nanese u Kraljevo, javi se pa ću ti narezati ili prebaciti na neki ExHDD. Preveliko mi je za Upload.
Nazad na vrh
yvanndj
GPS pocetnik

Pridružio: 23 Mar 2012

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2012 10:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@Gasasoft pozdrav
Meni su interesantne te mape 1:25000 Smile
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Rasterske mape Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu