GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Garmin Nuvi 1390T - POMOC prijatelja (ubacivanje mapa)

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Garmin mape
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
adimitrijevic
GPS pocetnik

Pridružio: 16 Apr 2010

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 1:01 pm    Naslov: Garmin Nuvi 1390T - POMOC prijatelja (ubacivanje mapa) Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima!
Kao potpuno novi korisnik GPS uredjaja hteo sam da zamolim nekoga ko je voljan da mi objasni (for dummies-step by step) kako da u uredjaj koji sam pre nekoliko dana kupio u Austriji (Garmin Nuvi 1390T) uz koji nisam dobio nikakav CD niti sifru(samo serijski broj uredjaja), ubacim SCG route ili Adriaroute (bez naravno kupovine novog paketa)? Uredjaj se pokazao odlicnim u Becu, ali bih isti koristio i naravno na podrucju Srbije.
Uz uredjaj sam dobio najnoviju detaljnu mapu zapadne Evrope (mislim Euro NT ili tako nesto) ali uz uredjaj nije isla nikakva SD kartica -prazan slot (da li moze da posluzi obicna SD kartica i kog je tipa)?

Unapred zahvalan svima koji pomognu - Smile
GPS pocetnik
Aleksandar
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rikee
12 satelita

Pridružio: 26 Maj 2009

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 4:24 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

na kartici ti treba folder Garmin i u njemu gmapsupp.img... a piraterija je na forumu zabranjena Embarassed
Nazad na vrh
adimitrijevic
GPS pocetnik

Pridružio: 16 Apr 2010

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 7:18 pm    Naslov: Pomoc prijatelja Odgovoriti sa citatom

Hvala na brzom odogovoru!
Ta informacija mi je bila vise nego dovoljna. Sve lepo funkcionise. Pu, p, pu, daleko bilo da koristimo tu pirateriju.... Laughing
Inace samo da napomenem da su GARMIN uredjaji u Austriji (Bec) u oficijelnim radnjama (Saturn-nesto poput Tehnomanije) i za 120-140eura jeftiniji nego na srpskom trzistu. Npr. ovaj GARMIN 1390T je kostao negde oko 160eu (kada refundiras tax free) a 1350T je negde oko 140eu. Isti ti modeli su u Beogradu (doduse sa original instaliranim nasim mapama) negde oko 300eu.
Veliki pozdrav!
Aleksandar
Nazad na vrh
nikcevicv
6 satelita

Pridružio: 22 Jun 2008

PorukaPoslao: Sub Apr 17, 2010 4:15 am    Naslov: Re: Pomoc prijatelja Odgovoriti sa citatom

adimitrijevic ::
Npr. ovaj GARMIN 1390T je kostao negde oko 160eu (kada refundiras tax free) a 1350T je negde oko 140eu. Isti ti modeli su u Beogradu (doduse sa original instaliranim nasim mapama) negde oko 300eu.
Veliki pozdrav!
Aleksandar

To je zato što je platežna moć prosečnog stanovnika Austrije znatno slabija od platežne moći prosečnog stanovnika Srbije.
S toga su u Austriji cene prilagodjene njihovoj teškoj ekonomskoj situaciji, jer da nisu nebi ništa prodali. Znaš kako, svetska ekonomska kriza... sreća naša pa nismo austrijanci.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
martinz
6 satelita

Pridružio: 10 Jul 2007

PorukaPoslao: Sub Apr 17, 2010 2:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne samo da smo platežno sposobniji nego smo i inteligentniji. Razumemo zašto je kod nas sve skuplje pa ćutimo i trpimo.
deki22
3 satelita

Pridružio: 12 Maj 2010

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 9:57 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

imam isti uredjaj,moze mala pomoc na pm kako da ubacim mape,kako da updaujem softwer,kako da updatujem vec postojece mape unutra to jest europa i scg koje sam dobio uz njega,kupljen u beogradu nov u radnji.
Nazad na vrh
bokij
GPS pocetnik

Pridružio: 17 Jun 2011

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 8:06 pm    Naslov: Re: Pomoc prijatelja Odgovoriti sa citatom

XAXAXAX Svaka čast na odgovoru!!Jadni austrijanci)))))))
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> Garmin mape Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu