GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Vrnjačka Banja

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> iGO / MioMap - greske na karti SCG
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
stix
GPS pocetnik

Pridružio: 12 Jul 2009

PorukaPoslao: Ned Sep 11, 2011 4:58 pm    Naslov: Vrnjačka Banja Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima!
Na poslednjoj Contrastovoj karti Srbije nema deteljnog plana Vrnjačke Banje.
Da li neka starija karta ima Vrnjačku Banju sa ulicama?
Hvala unapred!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Ned Sep 11, 2011 11:46 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nema.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
ppecaxxx
10 satelita

Pridružio: 05 Jun 2009

PorukaPoslao: Pon Sep 12, 2011 9:34 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne znam zasto ljudi ocekuju da je neka "starija mapa" bolja od nove. Obzirom da za racunarom sedim vec nekih 35 godina - nikada starija verzija bilo cega nije bila bolja od nove!!! Samo je bilo pitanje da li neko zna da koristi novo ili ne.
Zato, uvek idite napred, nikada korak nazad, nemojte da vas lazu.
Nazad na vrh
GPSPutnik
bez GPS fix-a

Pridružio: 07 Sep 2011

PorukaPoslao: Pon Sep 12, 2011 9:40 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ppecaxxx ::
Ne znam zasto ljudi ocekuju da je neka "starija mapa" bolja od nove. Obzirom da za racunarom sedim vec nekih 35 godina - nikada starija verzija bilo cega nije bila bolja od nove!!! Samo je bilo pitanje da li neko zna da koristi novo ili ne.

Win 95/98 - Milenium?
Win XP - Vista?
Nazad na vrh
ppecaxxx
10 satelita

PorukaPoslao: Pon Sep 12, 2011 9:51 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nikada Milenium nije bio bolji od Win98, niti XP od Viste.
Evo mi i sada na racunaru Viste original vec godinama, bez problema.
Lazu ljudi.
Nazad na vrh
GPSPutnik
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Pon Sep 12, 2011 10:09 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nikada Milenium nije bio bolji od Win98, niti XP od Viste.
Evo mi i sada na racunaru Viste original vec godinama, bez problema.
Lazu ljudi.

Smesan si!
Nazad na vrh
ppecaxxx
10 satelita

PorukaPoslao: Pon Sep 12, 2011 11:21 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Neznanje nije opravdanje.
Nazad na vrh
GPSPutnik
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Pon Sep 12, 2011 11:39 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Posto sam naivno uleteo u nepotrebnu raspravu osecam se duznim da opsirnije odgovorim sa napomenom da ce ovo biti moj poslednji post u ovoj temi. Jednostavno nemam volje i energije da raspredam ko je u pravu.

Elem.

Ti si rekao: "Nikada Milenium nije bio bolji od Win98"

Milenium operativni sistem je naslednik Win98 i samim tim je "noviji" a citava rasprava je oko toga da je/nije novije uvek bolje od starijeg. Posto priznajes da Milenijum nije bolji od Win98 (a noviji je) narodski receno, skocio si sam sebi u stomak tj. sam si pobio svoju teoriju koju branis bez argumenata. Ovo je dovoljno da stavis prst na celo i da priznas sebi da nisi u pravu. Ljudski je gresiti i priznati gresku i iz svega izaci pametniji i mudriji.

Moja namera nije bila da "pobedim" u raspravi nego da naglasim dve stvari:

1. Nije lepo docekati legitimno pitanje na forumu na noz i drsko odgovarati bez obzira sto smatras da je pitanje mozda glupo, nego se potrudi da lepo i pristojno odgovoris ako umes. Ako ne umes onda je bolje da cutis.

2. Zeleo sam da naglasim da si, nazalost, lupio bez argumenta i da bas ne vladas materijom te je tvoj komentar u najmanju ruku licemeran.

Imas tekst na wikipediji o Windows operativnim sistemima pa malko procitaj pa da bar znas o cemu pises.

A o "Vista bolja od XP-a" nema smisla raspravljati. Uopste!!!

Ja sam svoje rekao i kao sto sam napomenuo na pocetku poruke ovo ce biti moj poslednji post u ovoj temi.

Prijateljski pozdrav.
Nazad na vrh
ppecaxxx
10 satelita

PorukaPoslao: Pon Sep 12, 2011 1:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sad vidim, i izvinjavam se zbog lapsusa... Definitivno je Milenijum bolji od Win98 bio, provereno, jer sam ga koristio na mrezi od 144 racunara, to za blizu informaciju, i pokazao se kao mnogo bolji od Win98. Moja greska, da ponovim, Milenijum je bolji od Win98 uvek bio. Greskom sam napisao obrnuto.
Za Vistu... opet ista konstatacija, bolja je od WinXP. Nema smisla raspravljati, WinXP je davna proslost. I tesko da mozemo da suprotstavljamo argumente.
Niko te nije docekao "na noz", kao sto kazes, nego je moja konstatacija bila da ne treba ocekivati nikada da novija karta, sa ucrtanim novim putevima i (eventualno) ispravljenim greskama stare karte, bude losija od stare. Nemoguca situacija. Ni jedan proizvodjac bilo cega, pa makar i traktora, ne izbacuje novi model ako nije siguran da je bolji od starog. Na korisniku je da proceni koliko je bolji. Za karte je to - uvek bolje.
Ukoliko se osecas povredjenim, ti citaj dalje komentare. Mozda negde nadjes i potvrdu svojeg misljenja. Da ne odemo u teme koje nisu predmet ovog foruma.
Nazad na vrh
stix
GPS pocetnik

Pridružio: 12 Jul 2009

PorukaPoslao: Pon Sep 12, 2011 2:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hm, na mapi iz 2009.odine bila je moja ulica, sa sve kućnim brojem, a na novijim mapama nema cele ulice! Ova poslednja jeste bolja po mnogo čemu, ali znam zašto pitam to što pitam. I ja sedim za računarom oko 25 godina i još uvek koristim npr, ACDSee 3.1, poslednji koji radi to što treba da radi. Nije uvek novije bolje...
U svakom slučaju, hvala za informaciju. Problem sam rešio tako što sam u GPS ubacio Navteq mapu, u kojoj postoji ulica u Vrnjačkoj Banji koja mi treba, napravio POi, vratio Contrastovu mapu, i sad imam POI do kojeg lepo rutira.
Nazad na vrh
nagard
GPS pocetnik

Pridružio: 28 Sep 2011

PorukaPoslao: Sre Sep 28, 2011 7:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

...prijatelju, dzaba si onda sedeo 35 godina za racunarom !!!

Rolling Eyes
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> iGO / MioMap - greske na karti SCG Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu