GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Ubacivanje i korišćenje POI u TomTom-u

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za pocetnike
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Danijel
Moderator

Pridružio: 22 Feb 2007

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2007 11:59 am    Naslov: Ubacivanje i korišćenje POI u TomTom-u Odgovoriti sa citatom

Ubacivanje i korišćenje POI u TomTom-u

Kako ubaciti POI tacke u TomTom?

POI kolekcije se kod TomTom GO ONE RIDER uredjaja ili TomTom Navigator programa za PPC, Palm ili Symbian, sastoje od dva fajla - jednog sa ekstenzijom .ov2 i drugog .bmp fajla koji predstavlja ilustraciju kojom će biti prikazana ta kategorija POI i koja ima isto ime kao ov2 fajl - na primer: "autogas.ov2" i "autogas.bmp". Pod takvom jednom kategorijom podrazumevaju se POI lokacije istog tipa za koje ce uvek biti prikazivana ista sličica.
Podrazumevana lokacija za smeštanje POI fajlova kod TomTom-a je direktorijum same mape tj. potrebno je prebaciti ove fajlove u taj direktorijum npr. ukoliko je u pitanju mapa istočne evrope - presnimite ih u "Eastern_Europe-Map" direktorijum. Postoji nekoliko načina da ovo uradite:
Kako ubaciti POI tacke?
1) Korišćenjem čitača kartica - ubacite memorijsku karticu sa mapom u čitač kartica, selektujte u Windows Exploreru ova dva fajla i korissteći "Copy" i "Paste" opcije iskopirajte ih u odgovarajući direktorijum na kartici - u našem primeru to bi bilo "X:\Eastern_Europe-Map" gde X označava slovo dodeljeno Vašem čitaču kartica.

2) Direktnim kopiranjem na TomTom GO, ONE ili RIDER urejdjaj - ubacite memorijsku karticu sa mapom u uredjaj, povežite ga USB kablom sa računarom i uključite ga. Nakon par sekundi pojaviće vam se dodatni "removeable disk". Selektujte u Windows Exploreru ova dva fajla i korissteći "Copy" i "Paste" opcije iskopirajte ih u odgovarajući direktorijum - u našem primeru to bi bilo "X:\Eastern_Europe-Map" gde X označava slovo dodeljeno TomTom uredjaju

3) Kopiranjem na Pocket PC (WinCE, WM2003, WM5..) koristeći Microsoft ActiveSync - ubacite memorijsku karticu sa mapom u uredjaj, povežite ga USB kablom sa računarom i uključite ga. Nakon par sekundi MS ActiveSync će prepoznati uredjaj i dobićete zvučnu signalizaciju da je uredjaj pronadjen i pojaviće se MS ActiveSync prozor u kome kliknite na ikonicu "EXPLORE". Otvoriće Vam se novi prozor u kome ćete videti sadržaj i direktorijume na Vašem uredjaju. U zavisnosti od proizvodjača i modela direktorijum koji predtavlja memorijsku karticu biće označen sa "Storage Card" ili "SD Card" ili "CF Card", "udjite u taj direktorijum i videćete sadržaj memorijske kartice u Vašem uredjaju i direktorijum sa mapom ("Eastern_Europe-Map" u našem primeru), udjite u taj direktorijum i ostavite otvoren taj "prozor". Otvorite Windows Explorer i idite do mesta gde ste snimili oba POI fajla i korissteći "Copy" i "Paste" opcije iskopirajte ih u MS ActiveSync "Explore device" prozor gde vam je otvoren direktorijum sa mapom.

4) Ukoliko ste preuzeli "cab" verziju za korišćenje sa "TomTom Home" programom, presnimite preuzete fajlove u "My Documents\TomTom\HOME\Downloads\" direktorijum na vašem računaru, startujte TomTom Home, zakačite Vaš TomTom uredjaj, odaberite sa leve strane opciju "Install to TomTom", na srednjem delu ekrana stiklirajte POI kolekcije koje zelite da prebacite i na kraju kliknite na "Install" u gornjem desnom uglu"

Kako aktivirati i koristiti POI?
Uputstvo je bazirano na TomTom verziji 5. Verzija 6 se malo razlikuje po položaju funkcija u meniju, ali su nazivi funkcija isti. Uz malo truda snaći ćete se.

Uključivanje POI kategorija

U meniju odaberite "Change preferences", zatim "Manage POI".
>>

Odaberite "Enable / Disable POI", a zatim odaberite POI kategorije koje želite da budu prikazane na mapi.
>>

Uključivanje prikaza POI kategorija na mapi

Ukoliko na mapi ne vidite ni jednu POI lokaciju, potrebno je uključiti njihov prikaz. Na ekranu sa mapom odaberite "Options" i štiklirajte "POINT OF INTEREST" i pritisnite DONE
>>

Navigacija do POI lokacije

Da biste došli do željene POI lokacije, odaberite "Navigate to", a zatim "Point of interest"
>>

Odaberite kategoriju POI do koje želite da stignete, i biće Vam prikazana lista POI lokacija u toj POI kategoriji poredjana po udaljenosti od Vaše lokacije. Odaberite željenu lokaciju.
>>

Upozoravanje na blizinu POI lokacije - obavezno uz korišćenje POI sa podacima o radarskim lokacijama
Obavezno uz korišćenje POI sa podacima o radarskim kontrolama, kamerama za crveno svetlo i snimanje brzine - dobijate vizuelno i zvučno upozorenje na približavanje POI lokaciji.

U meniju odaberite "Change preferences", zatim "Manage POI" i Warn when near POI" i odaberite kategoriju POI za koju želite da budete upozoravani
>>

Unesite rastojanje do POI na kom želite da budete upozoreni - za pumpe i sl. dovoljno je ponudjenih 250m, dok je za radare potrebno oko 400m
>>

Odaberize zvuk za upozorenje. Obavezno ISKLJUČITE opciju "Warn only if POI is on route" - zbog različitih mapa i metoda mapiranja POI, oni su često pomereni malo van puta.
>>

Ovo je bilo samo osnovno uputstvo o korišćenju POI, čija svrha je da omogući korišćenje POI bez puno ulaženja u sve mogućnosti korišćenja POI u TomTom-u
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dendzi
GPS pocetnik

Pridružio: 31 Mar 2007

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2007 11:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Imam mapu istocne evrope za tom tom 6 pa me interesuje da li mogu da obrisem POI fajlove koji su vec postavljeni u mapu pa da ubacim ove sa foruma koji su sigurno tacniji. Ako moze sta treba da uradim?
Nazad na vrh
yotsa
3 satelita

Pridružio: 12 Mar 2007

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2007 11:46 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dendzi ::
Imam mapu istocne evrope za tom tom 6 pa me interesuje da li mogu da obrisem POI fajlove koji su vec postavljeni u mapu pa da ubacim ove sa foruma koji su sigurno tacniji. Ako moze sta treba da uradim?

Možeš, ispravno je da ih prvo ukloniš iz samog TT programa, tako što u Manage POIs opciji menija odeš na Delete POIs pa ih obrišeš.

U folderu na PPC, gde ti je mapa za koju želiš da obrišeš POI, pronađeš naziv POI fajla sa ekstenzijom .ov2 i obrišeš. Postoji još jedan fajl sa istim nazivom samo sa .bmp ekstenzijom, to je sličica uz POI koja se pojavljuje u meniju i na samom grafičkom prikazu navgacije kada naiđeš na POI.

E sada odluči da li ti se sviđa ta ili neka nova sličica pa prekopiraj drugu ili ostavi tekuću.

Novi POI fajl sa ekstenzijom .ov2 iskopiraj u isti folder i kako si već odlučio za sličicu. Samo vodi računa da ako se "novi" POI fajl zove drugačije a rešio si da zadržiš "staru" sličicu, promeni ime fajla sličice da se isto zove kao novi POI.

Na primer, kafici1.ov2 i kafici1.bmp

E sada startuj TT ponovo, nađi Enable/Disable POIs, pronađi u listi novi POI, označi ga i to je to.

Možeš još kroz Menage POIs > Warn when near POI da označiš na koliko metara od POI i kojim zvukom da se oglasi TT.

A gore na slikama ima sve lepo i nacrtano Wink
Dendzi
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sub Mar 31, 2007 11:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sve je to ok ali u folderu mape Eastern_Europe-Map ne postoji ni jedan fajl sa ekstenzijom .ov2. Evo spiska svih fajlova:

cline.dat
cname.dat
cnode.dat
Eastern_Europe.mid
Eastern_Europe.pna
faces.dat
mapinfo.dat
poi.dat

Obrisao bih ja ovaj poi.dat to je najlogicnije ali me buni ova ekstenzija .dat

Imas li ideju?
Nazad na vrh
yotsa
3 satelita

Pridružio: 12 Mar 2007

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2007 12:01 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dendzi ::
Sve je to ok ali u folderu mape Eastern_Europe-Map ne postoji ni jedan fajl sa ekstenzijom .ov2. Evo spiska svih fajlova:

Obrisao bih ja ovaj poi.dat to je najlogicnije ali me buni ova ekstenzija .dat

Imas li ideju?

Pa da ti kažem iskreno, to ti je "generički" POI, onaj koji proizvođači aplikacija i mapa stavljaju uz mape kao osnovne. Ja bih ti savetovao da ga ne diraš, ne znam koje su posledice brisanja, nisam probao. Ako ti smetaju generički POI, jednostavno ih isključi sve a ti ubaci tvoje POI fajlove i uključi da se pojavljuju i prikazuju.
Dendzi
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2007 12:12 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Aha ok. Cini mi se da je to pametno.

Hvala.
Nazad na vrh
Danijel
Moderator

Pridružio: 22 Feb 2007

PorukaPoslao: Ned Apr 01, 2007 7:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Uradi sve kako je yotsa rekao i to je sve. Nema nikakvih problema ukoliko obrises poi.dat ali gubis poi van Srbije koji nisu obradjeni.
Mogao sam da ubacim sve POI koje smo objavili na sajtu u vec postojeci POI.dat ali onda bih morao da izbacujem originalne duplikate a to je vec veeeeliiikiii posao a i gde bi bili kada bi svako menjao delove originalnog programa.

Pozdrav
Dendzi
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2007 10:10 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Uradio sam tako i lepo radi ali nisam mogao da pronadjem onaj POI sto ste spomenuli a odnosi se na radarske kontrole??
Nazad na vrh
Svedba
GPS pocetnik

Pridružio: 05 Maj 2007

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2007 5:50 am    Naslov: TomTom Go700 Odgovoriti sa citatom

Vozdra,
evo moj prvi a nadam se ne i posljednji post i odmah bih vas htio zamoliti za pomoc. Imam gore pomenuti navigator i dobio sam Eastern Europe Map, ali ima jedan problem ja nikada nisam ubacivao mape u svoj navigator pa bih vas molio kao postoji negdje neko obajasnjenje ili tako nesto bio bih vam zhvalan, samo jojs da kazem da sam skinuo i instaliroa program TomTomHome ali da ubacim mape ne znam.
Pozdrav Svedba.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
zol3
GPS pocetnik

Pridružio: 21 Feb 2008

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2008 9:59 pm    Naslov: pozdrav Odgovoriti sa citatom

uradio sam sve kako treba ali mi kaze da nema mape!ima li veze sto je verzija tom toma na spanskom?nije mi bas najjasnije posto i ja imam one druge fajlove sa poi.dat.posedujem HTC D810 ili HTC P3600 isti je model samo drugo pakovanje. Smile
unapred zahvalan
Nazad na vrh
mykoo000
GPS pocetnik

Pridružio: 09 Avg 2010

PorukaPoslao: Pon Avg 09, 2010 10:39 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

These days,archlord money,there are so many choices to labor through, from the most basic, such as paper or plastic at the grocery checkout counter, to the nearly suicide-inducing, such as the friends-and-family plan or unlimited texting.In these tough times, the abundance of life-changing decisions—finances, health care, career moves—can be overwhelming. But don’t take it from me. Ask the guy who wrote the book The Psychology of Judgment and Decision Making. That would be Scott Plous, a psychology professor at Wesleyan University. “There’s no question that we have more choices than ever before,” Plous agreed. “And decisions are generally harder and more time-consuming when there are lots of archlord money alternatives.”
Even dog clothes,Steve Jobs, whose technology allows us the misery of 18,000 music selections in our pockets, has to counteract so many choices by wearing the same outfit—blue jeans, black turtleneck , New Balance sneakers—every single day of his life. With every move you make, you’re bombarded with predicamentsfrom the banal to the extraordinary, and you obviously can’t trust yourself to make the right decisions anymore—look where that’s gotten you.I know I’m not alone in this. We’re all feeling a little needy. Whom can we turn to? Friends and family always have their own agendas; therapists are useless. So, dog clothes who’s left?
Strangers, maple story mesos,of course. They’re everywhere.“Excuse me,” I said to the woman behind me one morning in the queue at Dunkin’ Donuts. “I’m currently asking strangers to make all my decisions. Would you mind picking out a dozen doughnuts for me?”“I’ll order two, but then you’re on your own,” she said.“Never mind.”Everyone knows the first two doughnuts are the easy ones.“I’ll do it, but you’ll have to tell me what you like,” a gangly woman who had overheard theprevious exchange maple story mesos said.
“Thanks, flyff penya,but that kind of defeats my purpose,” I responded. “As long as you’re paying,” a thick-armed guy shrugged at me just as it was his turn to order.He attacked the chore with glee . His choices were a blur of glaze and frosting. He stopped only once, looked back at me and said, “Sprinkles, two sprinkles,” and they fell into the box with the majesty of a fireworks grand finale.It was a win-win, a successful random act of indecision(RAI). And I was striking a blow for science. “Your experiment will reveal how much pleasure in a dessert comes from it simply being a dessert, rather than a dessert that you would have chosen,” Plous had observed. “In many cases, the difference in benefit between two choices is smaller than we’d flyff penyaguess.”
This may be the last chaos gold,best idea I’ve ever had. For two weeks, I relinquishedcontrol over my decisions. I turned the reins over to perfect strangers.At a Starbucks, I was perspiring heavily from a bike ride when I started to ask the woman beside me what I wanted to drink. She cut me off midway through my spiel about how I was conducting a social experiment last chaos gold and whatnot.
“Just have a water,”cheap wow gold,
she said, snatching a bottle from the front case and thrusting it at me.
She herself ordered something that took the barista 11 moves to make, but I was suddenly a model of simplicity: a sweaty man drinking cold water.Moments later, I asked a man at the newsstand if I should become a night shaver instead of a morning shaver. I always wanted to be a night shaver—go to bed cleanly shaven and wake up with sexy stubble that would be alluring until at least noon and...“Absolutely not,” the gentleman said.I’m sure he’s right.Later in the day, when I asked a sandy-haired woman at Old Navy to pick out a shirt for me, she quickly devoted herself to the cause.“I want you to have a crisper, cleaner look,” cheap wow gold she exclaimed.
Nazad na vrh
tantal71
bez GPS fix-a

Pridružio: 16 Okt 2010

PorukaPoslao: Pon Dec 06, 2010 5:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Shocked
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za pocetnike Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu