GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Naša pamet, naša navigacija...

Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS Software
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
ZockyBoy
GPS pocetnik

Pridružio: 02 Mar 2007

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2007 9:00 pm    Naslov: Naša pamet, naša navigacija... Odgovoriti sa citatom

Imam detaljne topografske mape cele Srbije... Red veličine 5GB...

Kojim programom mogu učitati ove mape (ili njihove delove) u PPC, na licu mesta pomoću GPS risivera odrediti referentne tačke (što više, to je mapa tačnija...) i onda ga koristiti kao elektronsku mapu sa gps lokatorom.

Ako neko zna, da je napravimo i da bude rutabilna...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
GPSSerbia
Moderator

Pridružio: 13 Mar 2007

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2007 10:39 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Onog momenta kada javno objavis te mape mozes imati velikih problema. Ako radis, uradi na svoj rizik ili sacuvaj za svoju licnu primenu.
Nazad na vrh
Danijel
Moderator

Pridružio: 22 Feb 2007

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2007 2:30 am    Naslov: Re: Naša pamet, naša navigacija... Odgovoriti sa citatom

ZockyBoy ::

Ako neko zna, da je napravimo i da bude rutabilna...

Very Happy Very Happy Very Happy
Vidim da vlada optimizam - za koji uredjaj / program bi zeleo da napravis rutabilnu mapu?

Ako hoces za Garmin - lepo kupis MapEdit ili MapInfo i cGPSmapper Routable verziju (cena sitnica sve zajedno - par hiljada eura) i pocnes polako da pretvaras te karte u vektore za pocetak, pa u Polish format pa u Garmin img format. I nije tako strasno - ako radis sam trebace ti za celu srbiju par godina.
Very Happy
Salu na stranu - za pocetak uzmi mali deo karte (1 ili 2 bloka zgrada) i pretvori je u vektore, ubaci u npr MapEdit i obradjuj - kada to bude licilo na nesto onda koristeci free verziju cGpsmapper-a mozes to eksportovati u Garmin img koji se moze koristiti bez rutabilnosti.

Firma koja je napravila famoznu BETA verziju istocne evrope za TomTom sluzila se slicnim metodama - na osnovu ortofoto snimaka - koji su pretvarani u vektore automatski bez korekcija sa terena i zato svaki veci trotoar na Novom Beogradu izgleda kao ulica na karti.

Budi malo uporan u svojoj nameri ali ogranici se na malo geografsko podrucje i mozda cemo jednog dana koristiti tvoje mape.

Pozdrav i samo napred

Danijel
yotsa
3 satelita

Pridružio: 12 Mar 2007

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2007 4:16 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

A kako postojeću TT ili I-Go mapu za EE koju koristimo "prepraviti", "modifikovati", ispraviti vektore, ucrtati mostove, nadvožnjake i podvožnjake i sl i napraviti da bude 100% rutabilna? Makar parče po parče, deo po deo grada?

Ja sam nedavno pisao i TT i i-Go i niko nema nameru u "skorije" vreme da se bavi nama, samo glavnim putevima (E75 i sl.) i petljama, makar tako kažu.
gpsmaster
Site Admin

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2007 4:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

yotsa ::
A kako postojeću TT ili I-Go mapu za EE koju koristimo "prepraviti", "modifikovati", ispraviti vektore, ucrtati mostove, nadvožnjake i podvožnjake i sl i napraviti da bude 100% rutabilna? Makar parče po parče, deo po deo grada?

Za sada jedini nacin da bi se ovo izvelo je da se zaposlite u TomTom-u Very Happy

Citat:

Ja sam nedavno pisao i TT i i-Go i niko nema nameru u "skorije" vreme da se bavi nama...

TomTom i I-Go ne prikupljaju podatke sa terena već kupuju iste tj Mapdata od firmi koje se bave samo ovim a TomTom i IGO saradjuju sa Teleatlasom i Navteq-om. Obe ove firme imaju pokrivenu srbiju samo sa osnovnim putnim pravcima tj. "interconnecting network". Tek kada jedna od ove dve firme (ili neka domaca) bude prodala TomTom-i ili Igo-u kompletne karte Srbije imacemo nove legalne mape - do tada smo to gde smo i ne treba ocekivati neke znacajnije promene.

Obzirom da je podatke za mapu istocne evrope obezbedila jedna treca firma - o tome uskoro na forumu - ne treba se puno oslanjati na tomtom ili igo - oni vec znaju da postoji zaintresovanost na ovim podrucjima.
Nazad na vrh
ZockyBoy
GPS pocetnik

Pridružio: 02 Mar 2007

PorukaPoslao: Pet Mar 23, 2007 12:05 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Drago mi je da se ovoliko ljudi ukljucilo...

Ali niko ne dade pravi odgovor...

Da uprostimo!

Svaki grad ima neki svoj plan, sa ucrtanim ulicama.
Odskeniramo, spojimo delove, unesemo u PPC, na odredjenim raskrsnicama se GPSom lociramo (sto vise referentnih tacaka, to kvalitetnije lociranje na karti...), i onda to koristimo kao elektronsku kartu sa GPS lokatorom.

Na kratko sam procitao da je to moguce sa OziExplorerom...
Jel neko ima iskustava sa ovime???
Nazad na vrh
yotsa
3 satelita

Pridružio: 12 Mar 2007

PorukaPoslao: Pet Mar 23, 2007 12:10 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja imam toliko da sam skinuo program, instalirao, pokrenuo, video gomilu ikonica a kako nemam vremena, ugasio i tako, čekam odmor (oko Uskrsa) da se igram Wink Ali ako se napravi grupa ljudi da preko OZI-ja krenemo (ili preko nekog drugog programa) da deo po deo grada markiramo, uključujem se!!!
sesticlj
3 satelita

Pridružio: 28 Feb 2007

PorukaPoslao: Sub Mar 24, 2007 3:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ozi je smijesan za takav poduhvat. Ja cu u skorije vrijeme poceti da pravim mapu svog grada (Gradiska) za garmin. Kad bude gotovo bit ce postovano ovde na forum. A imam informaciju sto se tice Bosne. Da momci iz HG Spot-a iz Banjaluke rade na karti BiH koja ce biti ukljucena u Adria route i veoma detaljna. Licno sam cak i vidio kartu Banjaluke koja je odradjena 99% i jos rutabilna.
Najbolje bi bilo da se skupi grupa ljudi gdje ce svako da odradi svoj grad i na kraju da se to sve spoji u jednu kartu. Poslije kad bi se to prodavalo nekoj vecoj firmi svi bi po nesto zaradili.
Nazad na vrh
sesticlj
3 satelita

Pridružio: 28 Feb 2007

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2007 6:22 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo ako ce neko da se zeza sa pravljenjem mapa za gps, dobar link sa citavim svijetom, ko zna moze da mu posluzi.
http://worldviewer.and.com/world.aspx
Nazad na vrh
Danijel
Moderator

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2007 9:05 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da, famozna AND karta
Vec je u pripremi map viewer za Srbiju baziran na ovom ANDovom, bice do sutra uvece gotov ako mi vreme dozvoli
Danijel
Moderator

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2007 11:06 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ovde smo postavili temu i listu Web map viewer-i - interaktivna kartografija na internetu

Pogledajte, dopunite komentarisite u toj temi
bery
GPS pocetnik

Pridružio: 06 Maj 2007

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2007 4:27 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ako hocete da crtate mapu, koje je besplatno i dostupna za sve korisnike Garmin GPS i veliki deo PDA uredjaja, javite se, postoji evropski projekat, koji tek pocinje sa radom, a bazira se na nekoliko projekata susednih zemalja (turistautak.hu (HU), slovakiamap.hu (SK), etp.hu (RO)).
Nije ni malo komplikovano i mogu se postici lepi rezultati.
Postavio sam temu Besplatna mapa
Bery
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
salenegotin
bez GPS fix-a

Pridružio: 01 Jan 2009

PorukaPoslao: Sub Maj 30, 2009 9:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

GPSSerbia ::
Onog momenta kada javno objavis te mape mozes imati velikih problema. Ako radis, uradi na svoj rizik ili sacuvaj za svoju licnu primenu.
A zasto bi imao velikih problema ako javno objavi te mape? To bi bio njegov rad. Pa nije Info Team i Garmin ekskluzivno zakupio pravo pravljenja mapa. Ja sam uredjaj kupio i mogu u njemu da ubacim sta ja hocu. Njihov je problem sto ta mogucnost postoji u njihovim uredjajima. A da ne postoji verovatno se ne bi toliko ni prodavali.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
salenegotin
bez GPS fix-a

Pridružio: 01 Jan 2009

PorukaPoslao: Sub Maj 30, 2009 9:53 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sa OziExplorer-om sam veoma lako celibrisao mapu svog mesta i sacuvao u *.map format. Taj fajl sam import-ovao u GPSMapEdit i sve savrseno funkcionise. Isprobao sam sa prikacenim GPS uredjajem na laptop. Moj problem je da kada pokusam da export-ujem u *.img fajl, cgpsmapper.exe prijavljuje gresku sa kodom 128 za koju nisam nasao nigde opis na netu.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Danijel
Moderator

PorukaPoslao: Sub Maj 30, 2009 6:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Citat:
A zasto bi imao velikih problema ako javno objavi te mape?

Prava na objavljivanje detaljnih topografskih karti i dalje ima VGI i oni imaju sva autorska prava.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS Software Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu