GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Blueberry GPS 2go500B with Bluetooth and FM Transmitter

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
M_A_R_K_O
4 satelita

Pridružio: 18 Dec 2009

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 4:23 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja se spremam da u ponedeljak idem da pazarim ovaj model... Wink
Skupio sam dovoljno informacija o njemu i čini mi se da za te pare (oko 12 000din)
nudi sasvim dovoljno! Nadam se da će ispuniti moja očekivanja...

Samo da me ne izludi to instaliranje mapa, otključavanje i ostale za*eban*i*e... Smile
Nego još nisam načisto sa tim otključavanjem, šta to uopšte znači i šta se time postiže??

Muči me u stvari samo još jedna stvar, a to je položaj u kolima.
Vozim kola koja imaju dosta "duboku" instrument tablu tako da kažem (peugeot 407), gledao sam punjač za kola
koji dođe uz ovaj GPS i bojim se da će biti prekratak! Ako i bude dovoljno dugačak da se zalepi za šoferku, ima mnogo
glupo da izgleda, biće zategnut sigurno. Da li negdje može da se uzme duži punjač??

Isto tako me interesuje, da li GPS može da se postavi drugačije u kolima, da se ne lijepi za šoferšajbnu,
da li ima neki držač da se uzme za ovaj model, pa da stoji na instrument tabli??
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vladam@ucf.so.ac.yu
bez GPS fix-a

Pridružio: 24 Dec 2009

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 10:01 am    Naslov: Duzina je uvek problem! Odgovoriti sa citatom

To ti je standardni muski problem, uvek nam je prekratak!

Ja imam slican problem u skodi fabiji karavan, gde je prikljucak za upaljac pored rucne kocnice i kabel mi ide poprilicno zategnut preko rucne kocnice i menjaca, pa ga ponekad zakacim pri menjanju brzina.

Ja sam kotao da produzim kabel (secnem ga na sredini i dodam potrebnu duzinu obicnog kabela) mislim da nece biti problema sa padom napona!

Druga varijanta je da nadjem neki lep musko-zenski prikljucak koji bih montirao na centralnu konzolu (u jedno od onih mesta za prekidace)
i na drugi kraj vezao kabel koji ide u navigaciju!
Nazad na vrh
vladam@ucf.so.ac.yu
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 10:47 am    Naslov: Otkljucavanje Odgovoriti sa citatom

Sto se otkljucavanja tice, ne moras to raditi, to je samo za one koji hoce da koriste kao PDA recimo!

A i mape ne moraju da budu problem, ja sam moj platio 13,500 din, ali sam dobio i 2 GB SD karticu sa mapama cele Evrope i to datumi su uglavnom u avgustu 2009.
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 3:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ništa se ti ne sekiraj za mape i softver dobićeš linkove odakle da skidaš i to je to.
Međutim može da bude problema sa tvojom šoferkom, ne zato što je duboka nego zato što ona ima nevidljivu mrežu grejača za razmagljivanje (kao na zadnjoj) koja drastično smanjuje prijem satelitskih signala. Provereno za C4 i C5, Peugeot 307, a verovatno je to slučaj i sa 407. Probao sam nekoliko uređaja i svi su imali problema sa hvatanjem signala. Radi precizno samo ako se stavi negde sa strane pored bočnog stakla ili nisko ispod šoferke tako da hvata bočne signale.
Pozajmi neki uređaj od nekog pa probaj.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
vladam@ucf.so.ac.yu
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Pon Dec 28, 2009 9:27 am    Naslov: Skrivene stavke menija? Odgovoriti sa citatom

Malo sam gledao po ini falovima i u jezickom fajlu za srpski nadjem prevod za osnovni meni. Vidim da u mom meniju koji uredjaj prikazuje ne postoje poslednje 2 stavke (TV i alarm). Kontam da je TV za prikaz signala sa AV IN konektora.

Kako to enable-ovati?

[PMP]
5000=Navigacija
5001=Muzika
5002=Video
5003=Slike
5004=E Knjiga
5005=Flash
5006=BlueTooth
5007=Igre
5008=Alati
5009=Podešavanje
5010=GPS Informacije
5011=TV
5012=Alarm
Nazad na vrh
M_A_R_K_O
4 satelita

PorukaPoslao: Pon Dec 28, 2009 11:28 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

vladam@ucf.so.ac.yu ::
To ti je standardni muski problem, uvek nam je prekratak!

Laughing Laughing

Ja sam kotao da produzim kabel (secnem ga na sredini i dodam potrebnu duzinu obicnog kabela) mislim da nece biti problema sa padom napona!

Javi ako budeš odradio ovo, i ako bude radilo... Smile

Gasasoft ::

Međutim može da bude problema sa tvojom šoferkom, ne zato što je duboka nego zato što ona ima nevidljivu mrežu grejača za razmagljivanje (kao na zadnjoj) koja drastično smanjuje prijem satelitskih signala. Provereno za C4 i C5, Peugeot 307, a verovatno je to slučaj i sa 407. Probao sam nekoliko uređaja i svi su imali problema sa hvatanjem signala. Radi precizno samo ako se stavi negde sa strane pored bočnog stakla ili nisko ispod šoferke tako da hvata bočne signale.
Pozajmi neki uređaj od nekog pa probaj.

Auu, sad me ukopa... Shocked Smile

Pa nemam od nikog da pozajmim da probam, niko od drugova ga nema,
sad baš ne znam šta da radim... 'Bem ti francuze i njihove za'ebanci'e...
Confused Smile
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Pon Dec 28, 2009 7:07 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Postoji i varijanta kačenja spoljne antene, ali ti onda treba uređaj koji ima priključak za eksternu antenu.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
M_A_R_K_O
4 satelita

PorukaPoslao: Pon Dec 28, 2009 7:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

E nećeš vjerovati šta mi se danas dogodilo druže...

Pođem ja danas u prodavnicu da ga uzmem pa kud puklo da puklo Wink , smorio sam se više od traženja!
Momak koji radi u prodavnici je ok tip, kaže nije problem da ga isprobamo, i u kolima kako stoji, i da li podržava karticu od 8Bg, ma sve da vidimo...
Upalimo ga u prodavnici, isprobavam softver koji ima, radi super! Mislim touch screen odličnog odziva, brzo otvara sve aplikacije, uparimo ga
sa mojim telefonom, kopiramo neku muziku na karticu pustimo je, sve super radi...

Pođemo do kola, dužina punjača kao stvorena za moja kola, taman!!!
Može da se okači i na šoferku, a i na bočno (vozačevo) staklo gdje još bolje stoji!!
Stavim ga dio stakla koji se ne otvara, pežo ima onaj manji dio stakla, kao trouglasti, koji se ne spušta kad otvoriš prozor,
i tu stoji savršeno!! Meni blizu, ne smanjuje preglednost na šoferšajbni, kabal se sakrije iza volana, ma idealno...
Signal hvata i na šoferci i na bočnom staklu, pokazivao je 4-5 zelenih linija i 12 kanala uhvaćenih... ('bem li ga šta je pokazivao ali nešto je hvatao čini mi se) Smile
Pustimo muziku sa njega preko radija u kolima, super zvuk...

Ma sve odlično, ostavljamo ga u kolima i idemo do prodavnice da platim i uzmem kutiju i garanciju...
Završavam to, vraćam se u kola, palim ga, on zablokira, ukoči se na onaj početni ekran!
Ja ga resetujem na ono malo Reset dugme sa olovkom, on se ugasi, i od tada MRTAV!!

Vratim se u prodavnicu poslije 5 minuta bukvalno, oni nemaju drugi na lageru!
Ostavim ga kod njih da se puni, pošto mu se baterija bila ispraznila skroz, da vidimo da neće da se povrati, ali ništa...
Zvali me prije pola sata da dođem sutra da mi vrate novac!

Eto, to bi bila jedna od najbržih reklamacija u svetu trgovine ja mislim... Very Happy

Sad gledam da uzmem 2Go510B, malo starijeg brata...
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Pon Dec 28, 2009 8:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ista stvar samo u lepšem kućištu. I ima neke balončiće na fabričkom meniju koji me opasno nerviraju i Windows na kineskom.
Ali odlično radi.
Moje saučešće za prvi uređaj.
Nazad na vrh
Kartec
GPS pocetnik

Pridružio: 28 Dec 2009

PorukaPoslao: Pon Dec 28, 2009 9:49 pm    Naslov: Blueberry 2go500B Odgovoriti sa citatom

rikee ::
Gaso, moram da te razocaram.... ResidentFlash je prazan. Bluetooth i bez toga radi. Ti verovatno imas problem sa ostecenim YFLoader.exe. Iskopiraci ti to pa cu stavim na megaupload...
Otkljucavanje je jednostavno. Podesite uredjaj da bude u M$ ActiveSync modu. Sinhronizujte sa racunarom. Sa registry editorom uradite full backup. U tom istom registry editoru nadjite HKEY_Local_Machine\Init\ i zatim izmenite Launch50 string koji pokazuje YFLoader.exe u explorer.exe... sacuvajte registry i odradite soft reset. 2go500B je otkljucan Smile Very Happy
Za dodavanje ikonica na desktop morate da editujete jos malo registry. Nadjite na uređaju HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Explorer\Shell Folders i trebate da izmenite sledece kljuceve da izgledaju ovako
Kod:
"Application Data"="\\ResidentFlash\\Application Data"
"Desktop"="\\ResidentFlash\\Desktop"
"Favorites"="\\Windows\\Favorites"
"Fonts"="\\Windows\\Fonts"
"My Documents"="\\My Documents"
"Program Files"="\\ResidentFlash\\Program Files"
"Programs"="\\ResidentFlash\\Programs"
"Recent"="\\Windows\\Recent"
"StartUp"="\\ResidentFlash\\StartUp"
"Windows"="\\Windows"

Sacuvate registry i odradite soft reset. Sada mozete da saljete precice iz explorera na desktop i pri svakom resetu ce one ostati na desktopu. Ovo je Gasasoft mod iz teme o GoClever4335
TCPMP player radi ako se regionalna podesavanja stave na Croatia i ako titlovi imaju extenziju *.smi , ali zato ima tema u delu foruma sa programima i to je u principu to. Ako hocete da pokrenete bluetooth morate da pokrenete YFLoader.exe iz \Windows foldera.. Jedini nacin koji je meni radio za gasenje tog programa je gasenje pa ponovno paljenje...
To je to od mene. Sigurno sam nesto ispustio Smile... Pitajte.

...a misljenje...pa uredjaj je lepo dizaniran i ima glossy zavrsnicu ali bi mozda za nijansu lepse bilo da je displej u ravni sa ramom. To je moje misljenje, cisto zbog prasine. Baterija je losa, ali sa obzirom na displej i razumljivo. Autonomija je max pola sata, ali ovaj uredjaj svakako nije namenjen za setnju po gradu, vec za voznju kolima ili kamionima. Za setnju uzmite Mio Moov 200 Very Happy . Bluetooth radisvoj posao. Sinhronizacija je jednostavna kao i pozivanje sa samog uredjaja. Sveukupno misljenje je na kraju dana pozitivno. Koliko para toliko i muzike...

Ćao!

Kupio sam Blueberry 2go500B, hteo bi da ga napravim da radi kao PDA uređaj. Probao sam ovako, ali nekako neće da uspe... Skinuo sam sa interneta ActiveSync i CeRegEditor programe, da bi mogao otključiti i da bi mogao koristiti WindowsCE 5.0 u normalnom formatu kao PDA, pošto ovaj originalni meni uopšte mi se nesviđa. Da li može neko da mi napiše preciznije kako treba otključiti mašinu? Unapred hvala!
Nazad na vrh
M_A_R_K_O
4 satelita

PorukaPoslao: Pon Dec 28, 2009 10:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ista stvar samo u lepšem kućištu. I ima neke balončiće na fabričkom meniju koji me opasno nerviraju i Windows na kineskom.
Ali odlično radi.

Jeste, koliko vidjeh po specifikacijama na netu...
Ima malo brži CPU (400Mhz vs. 468Mhz) i malo veći ekran valjda (5" vs. 5.1")!
http://www.blueberry-eu.com/main.php?action=filter&group=prod&producer=gps&subgroup=2go510b&PHPSESSID=b0957c33cc9fce41508fb1f1891bac67

Da li taj fabrički softver uopšte ima neke mape i uopšte GPS softver?
Ja i ovaj momak iz radnje nismo uspjeli da provalimo danas... Jer nam je samo
pokazivao da je uhvatio neki signal, ali nije pokazivao lokaciju?

Ali odlično radi.

Drago mi je što ovo čujem...
Pogotovo zato što im je cijena ista! Tj. čak je i malo jeftiniji nego ovaj
model koji sam danas gledao! (12.125din vs. 11.800din)

Moje saučešće za prvi uređaj.

Hvala! Sad Laughing
Nazad na vrh
vladam@ucf.so.ac.yu
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Uto Dec 29, 2009 4:38 pm    Naslov: AV IN na ovom uredjaju Odgovoriti sa citatom

2go500 ima i AV IN prikljucak, bilo bi lepo kada bih ga mogao iskoristiti za rikverc kameru. Imam dva pitanja:

1. Da li je prikljucak 3-portni ili 4-portni 2,5mm?
Imam 3-portni kabel i davao sam mu tu kompozitni signal, ali nista (GPSSerbia Moderator mi je rekao da bi slika trebala da se prikaze automatski cim se dobije signal)

2. Koji program instalirati za prikaz slike sa kamere ako se ne prikazuje automatski i kako ga aktivirati?
Idealno bi bilo dodati ga u meni Loader-a kao ona 12 stavka sa liste koju sam postovao ranije.
Nazad na vrh
M_A_R_K_O
4 satelita

PorukaPoslao: Uto Dec 29, 2009 10:06 pm    Naslov: Re: AV IN na ovom uredjaju Odgovoriti sa citatom

2go500 ima i AV IN prikljucak, bilo bi lepo kada bih ga mogao iskoristiti za rikverc kameru. Imam dva pitanja:

Hmm, vidiš to je jako interesantna stvar, s' obzirom da nemam parking senzore a Pug407 je jako nepregledan,
pogotovo pozadi! Koliko košta ta kamerica? (sigurno je jeftinija nego ugradnja senzora, 150€...)
Nazad na vrh
GPSSerbia
Moderator

Pridružio: 13 Mar 2007

PorukaPoslao: Sre Dec 30, 2009 12:21 am    Naslov: Re: AV IN na ovom uredjaju Odgovoriti sa citatom

(GPSSerbia Moderator mi je rekao da bi slika trebala da se prikaze automatski cim se dobije signal)

Da ne dodje do zabune... trebalo bi, ne znaci i obavezno. Isprobas pa vidis da li hoce. Moguce je da taj model nema hardverski deo za prijem slike.

Zato je uvek interesantno raditi sa navigacijama. One su ti kao bombonjera... nikada ne znas sta je unutra. "Forrest Gump"
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Sre Dec 30, 2009 12:51 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Baš tako. Naročito sa "Kinezima".
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 3 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu