GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Typhoon MyGuide 3610GO (problem sa ubacivanjem novijih mapa)

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> www.gps-srbija.com
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
goran024
GPS pocetnik

Pridružio: 19 Avg 2009

PorukaPoslao: Sre Avg 19, 2009 12:18 pm    Naslov: Typhoon MyGuide 3610GO (problem sa ubacivanjem novijih mapa) Odgovoriti sa citatom

Imam GPS Typhoon MyGuide 3610 GO
http://reviews.gpsfaq.com/about.aspx?detail=myguide3610go

i želeo bih da ubacim nove mape, što novije to bolje, ali...
Prvi i osnovni problem mi je, mislim, što je na njemu neka prastara verzija IGO2006 pa neke novije mape koje skinem ne odgovaraju .. dobijem ikonicu RIP i da su outdated, a ustvari iz 2009. su...

Da li može da se nadogradi softver za ovaj model?
Relativno sam laik za GPS uređaje ali sa tehnikom sam ok.. ovaj uređaj imam nekih godinu dana, a mape su bile iz februara 2007. a sad imam neke iz jula 2008.

Ovo je slika uređaja

na njoj ima neki rekao bih zanimljiviji interfejs, kod mene je mnogo jednostavniji, ne znam koja je ovo verzija...?

Unapred hvala.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rikee
12 satelita

Pridružio: 26 Maj 2009

PorukaPoslao: Sub Avg 29, 2009 11:46 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

stavi iGO 8 R3 series - v8.3.4.102680 i koristi najnovije mape i samo koordiniraj Very Happy
Nazad na vrh
goran024
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sub Avg 29, 2009 12:54 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

rikee ::
stavi iGO 8 R3 series - v8.3.4.102680 i koristi najnovije mape i samo koordiniraj Very Happy

Hvala na savetu... ali nažalost nešto mi ne ide...

skinuo sam fajl sa
http://www.gpsunderground.com/forums/show.....37
8.3.4.102680 2009aug13 PNA.rar
i kopirao ga kod sebe na karticu... ali neće da učita navigaciju....

struktura na kartici mi je sledeća
Folder IGO
Folder photo
Folder PNA
fajl ADDONS.TXT
fajl igolunch.exe
fajl PhotoExplorer.exe

U folderu IGO se nalazila stara IGO aplikacija, sa sve mapama, glasovima i POI... ispraznio sam taj folder (kopirao ga kod sebe na računar) i prebacio sam sadržinu iz "8.3.4.102680 2009aug13 PNA.rar"

Pa sam ga upalio - sve ide ok samo u onom meniju kada biram podešavanja, photoalbum i navigaciju - nema ovog poslednjeg dugmeta, navigacije... Pokrenuo sam sistem ponovo tako što sam ga resetovao ali nije pomoglo...

Dodao sam mape i glasove (iz starog IGO) ali ništa se nije promenilo...

Znaš li možda gde grešim? da li je moguće da moj uređaj neće da pokrene tu noviju verziju? nikakve greške mi ne izbacuje....

...

Palo mi je na pamet da možda treba sadržinu tog fajla da otpakujem na root te kartice... pa sam obrisao sve sa nje i prebacio sve iz foldera iGO8 u fajlu "8.3.4.102680 2009aug13 PNA.rar"...
Na sajtu na kojem sam skinuo ovaj novi iGO piše

"Download and unrar the content of the archive to your SD Card.
Insert the SD Card into your device, iGO autorun should pop-up. Follow the onscreen installation instructions.
To save memory, or when you don't to install in memory (like PNA), remove 2577 folder and rename application.dat to iGO8.exe. Then run iGO8 using File Explorer, any launcher program (like cLaunch) or create a shortcut to Programs menu using i.e. Total Commander CE"

Skinuo sam, otpakovao, restartovao uređaj ali nije mi se pokrenuo autorun... pustio me je da uradim kalibraciju i ostao je posle an belom ekranu... čekao sam 10-ak minuta...
Nazad na vrh
goran024
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sub Avg 29, 2009 1:19 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo novog razvoja dešavanja... vratio sam u ono "početno" stanje, pre updatea sa novim "iGO", na onu strukturu što je bila... na root-u se nalazi fajl ADDON.TXT gde su definisane putanje do nekih programa.... i primetio sam da se putanja do novog "iGO8" razlikuje od stare pa sam tako i promenio u samom fajlu... kada sma upalio uređaj dobio sam "NAVIGACIJA" dugme... međutim, kada ga pozovem dobijem grešku "program aplication database cannot be found"....

Da li je ovo što sam sad stavio, taj novi "iGO8", samo neka osnova koja treba da se nadograđuje ili to je to, a opet nešto drugo nisam dobro uradio?
Nazad na vrh
goran024
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sub Avg 29, 2009 2:15 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo me ponovo... bio sam uporan... Smile

Primetio sam da je an kartici napravljen novi folder koji se zove iGO8 i nalazi se odmah ispod starog koji se zove "igo" ... e sad, malo kad se uključi logika, dođe i smisao da se taj folder napravio s razlogom... a kako se posle ispostavilo razlog je bio što novi "iGO8" iako pokrenut iz "igo" foldera ne doživljava isti kao svoj parent i kad se pokrene on dalje anstavlja da smešta svoje fajlove u "iGO8" folderu ali kad tamo potraži neke referentne fajlove ne može da ih nađe... što je logično, donekle, i ono što mi je ostalo da pokušam je da sadržinu "igo" foldera prebacim u "iGO8" i restartujem program.... i da, to je ta dobitna kombinacija! rešen problem sa bazom, sledeći problemi su što on želi da ima i mape i zvukove i jezike... pa sam ga dopunio i sa time, doduše sa starog GPS-a, ubacio sam naše zvukove (nevenu i jelenu), ubacio par lang fajlova i naravno mape, sveže skinute sa oznakom "xxx_2009.02_090403" pretpostavljam da nema ništa svežije...

Kada sam ga upalio sve je leglo an svoje emsto, program se komplentno učitao, jedino od svih ponuđenih jezika iz nekog razloga imam recimo 30% hrvatskog prevoda a ostalo je engleski, iako sam engleski izabrao kao defaultni jezik programa, jer nema srpskog (ako neko ima bio bih mu zahvalan da pošalje, ako nađem prvi poslaću ovde link, ako se sme...?)

Dakle zasad je sve ok... krenuo mi je iz Ankare, dok se nije asocirao an satelite... i kasnije ću malo da ga provozam...

Nadam se da će ovo moje iskustvo nekome pomoći da brže reši problem sličan mom...

Pozdrav svima!
Nazad na vrh
goran024
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sub Avg 29, 2009 4:27 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Lang fajlovi
http://www.filefactory.com/f/5490521c2caeabe9/

Mape
http://www.filefactory.com/f/a6fc0bef967e8ddb/

(izvinjavam se ukoliko linkovanje nije dozvoljeno)
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> www.gps-srbija.com Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu